Letnje gume

prethodna tema - sledeća tema

Ayrton

U dimenziji 195-65/15, ova guma ima ocene "A" i "A", tako da PremiumContact 6 možda i nije bolja guma...
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

abc123

Verovatno da PC 6 ima malo bolje prijanjanje ali EC 6 ima sigurno jedan od najboljih odnosa habanje-prijanjanje-izdrzljivost smese/cena. Negde sam video da se EC 5 nije bas proslavio ali ovaj zadnji model sigurno vredi ove pare.

Sir Oliver

@abc123
Potpuno si u pravu, moje fabricke EC3 guraju preko 70.000 a mogu jos. Imaju saru i nisu ispucale mnogo, samo malo po krajevima (kaze vulkanizer, nista strasno).
Ako zadrzim Logana, definitivno ce Conti biti izbor. Male su to razlike u ceni, s obzirom koliko prelaze. Jesu malo tvrdje, ali sa mojim stilom voznje nikada me nije "izdala"... ni pri kocenju, ni na kisi.
Kad smo kod cene, koliko su kostale?
I drink to make other people more interesting.

abc123

7160 din. Sto rece za EC3. Gledam ove stare pa mi je sve zao da ih se odreknem:-) Sara moze da gura sigurno jos 10-15000 km. Niti da ih bacim, niti da ih prodam. Fantasticna guma.

bind

#1039
Kupljene  i montirane u AS ADAM  Tošin Bunar 166 .
Ljudi maksimalno usluzni i korektni, bilo gotovo sve za 20-25 minuta.

MICHELIN PILOT SPORT 4 205/55 R16   91Y   ( ima na gumi i oznaka i  XL ili ZR , ima svasta nesto napisano) kasnije cu da slikam i pogledam jos jednom.
Dot 1019
Made in Germany
Garancija  2 godine.

MICHELIN PILOT SPORT 4 205/55 R16   91Y   ---  4 x 9690,00 = 38760,00
Montaza , balansiranje  -------------------------4 x  650,00 = 2600,00
Reglaza trapa  ---------------------------------1  x 1320,00 = 1320,00
----------------------------------------------------------------------
                                                                                  = 42680,00

Keka

Sunce zarko...dobro je da i bubreg nisu trazili.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


boban66

4.aprila nabavio jeftino aluminujumske felne od reno klia ( 50 evra 4 kom ) koje su pasovale na moju Daciu. Nabacio letnje tigar siguru i  sad imam dva kompleta. Zimske Winteru1  i letnje sigura. Pošto vozim i inače lagano , plus sad imam i bebca u autu ove gume mi vrše posao  a i bile su po 3800 din i još na 4 rate. 1800 din je bilo montaža  i balansiranje, Zamenjeni su i stavljeni novi tubeles ventili na felnama.
Ko sebe osudi, služi doživotnu robiju.

nebojsam

Zdravo svima,

ne mogu nigde da nadjem letnje gume dimenzija 165/80 R14, izgleda da se vise ne proizvode

koje su odgovarajuce zamenske gume, koje dimenzije?

unapred hvala
Nebojsa


nik

Or'điđi zamena po prečniku bi bila 185/70-14. Ja sam na moje felne 14 turio 175/70-14, lakše se mota bez serva.

Zoran

470 000 km.
Pojavile se sitne pukotine sa strane na Continentalkama.
Kupljene 4 komada Sava intense hp  DOT 1719
cijena sa montažom i balansiranjem 330 KM i još 4 ventila.
Garancija 1 godinu
Sam svoj gazda - vazda.

Raja

Zoki, Zoki, raspikuco jedna, pa zar posle samo 470 000km da bacis gume zbog sitnih prskotina?

Zoran

Teška srca sam ih bacio a nisu poderane.
Na montaži,  reko pušite na 2,5 kada se momci pobuniše a stari radnik koji me zna, kakav sam namćor, kaže - ništa ne pitajte, samo pušite.
Sam svoj gazda - vazda.

LeNgenda

Cek sad, polako.

Ako Zoki stavlja Sava Intensa, da li to znaci da se taj model takodje odlikuje dugotrajnoscu?

Hocu reci, da ne bude da se pojede posle samo 150.000, potpuno amaterski.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Zoran

Ova Intense, Continentalu nije ni do koljena.
Nego Savu dugo godina koristim, pa hajde. . .
Sam svoj gazda - vazda.

saša61beograd

Sava Perfekta je neki bazni nivo,Intensa HP bi trebalo da je sasvim ok.Svakako da je bolja od starog Continentala koji si vozio.