Letnje gume

prethodna tema - sledeća tema

Lazar@

#930
Razlika izmedju michelina i contija  i recimo najjeftinijih austone ili minerva guma bude oko 170e za set...
Mislim da se te najskuplje gume za nasa vozila bas ne isplate,  ali naravno da gume iz srednjeg ranga vrijede svaki cent!

Imam trenutno dvije iz "srednjeg ranga" Uniroyal Rainsport 3 koje sam kupio prosle godine...Fantasticna guma, meka, tiha, gdje zamislim ona ide pri bilo kojoj brzini.(jes da sam jednu okilavio, ali ce valjda vruca fleka sprijeciti pucanje)
Vjerovatno jedna od najsigurnijih guma po kisi.


I mislio sam da uzmem jos 2 Tigra, pa da kompletiram ljetnji i zimski set...(jer ovako vozim na 2 uniroyal i 2 lauffen zimske)
Nabavio sam i celicne felne i jos 2 zimske gume, tako da prakticno imam set za zimu...

E sad nemam bas da se pruzim za neke bas skupe gume, a tigar mi je djelovao OK.
Jer ga sve cesce srijecem na kolima, a na drive2.ru isto kazu da je za te pare korektna guma, bez nekih iznenadjenja... :ne:
Da je definitivno stepenik iznad u odnosu na winter1, syneris....

Zoran

Za naše brzine stvarno ne trebaju skupe gume nego jeftinije a koje su duže vremena na tržištu.
Sam svoj gazda - vazda.

Daniel

A Zorane te brzine su kakve?
Performanse guma se gledaju uglavnom u okviru brzina do 100km/h.
I tu postoji golema razlika.
Zvao me je neki poznanik da vidim na testu neku No-name gumu. Dobra cena, vidi kaze zaustavni put.
Kazem mu ja nema. Kako nema!? Paaa nema.. jos se nije zaustavio automobil na testu sa tim gumama
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Keka

Da ne ulazimo dublje u polemiku, zna se zasto koja guma koliko kosta, one dobre, skuplje i onih nekoliko metara razlike u zaustavnom putu ce vam trebati jednom u zivotnom veku gume, i tih nekoliko metara ce napraviti veliku razliku, od nekoliko stotina evra do nekoliko glava.

Niste deca, svako ce uraditi kako misli da je ispravno.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zoran

Ja i dalje vozim na Continetalu iz prve ugradnje. Na satu 421 700 km.
Sam svoj gazda - vazda.

jasho


Loganovac

Znam i kako mu prolazi fora: prepumpane gume istrošio po sredini, a panduri tuljani mere šaru sa strane, tako im pokazali na obuci...  :Smiley:

Kad ih jednom budeš skinuo neće biti dobre ni za saksije...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

Pa nisu ovo diagonalne gume da se troše samo po sredini.
Sam svoj gazda - vazda.

roolet

Citat: Zoran poslato 21.05.2018. - 07:32
Ja i dalje vozim na Continetalu iz prve ugradnje. Na satu 421 700 km.

Al bez zezanja, kako je to moguce, pa da su od prohroma pojele bi se od trenja sa asfaltom,
U cemu je kvaka?

AL svaka CAST

Zoran

Visok kvalitet gume, auto je uvijek parkiran ispod metalne nadstrešnice, dobro su napumpane na 2, 5 bara, mala brzina do 80 km /h , ubrzanje i kočenje odmjereno.
Sam svoj gazda - vazda.

Goky

Zorane, ako dobro računam, tvoj auto mora da ima najmanje 7 godina. Baš me zanima posle 7 godina koliko je guma izgubila od svojih osobina koja je imala kao nova.
Ja sam primetio da zimske gume koje sam prodao uz stari auto posle pet godina dobile malo na plastičnosti.
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

kiconix

To vise i nisu gume, drveni tockovi.

Zoran

Za divno čudo dosta solidno prijanjaju. Nikada nisam zaplesao. Abs se javi jednom u 2 godine.
Auto je 10 /2009. God.
Sam svoj gazda - vazda.

Veterinar


szs

Citat: Zoran poslato 21.05.2018. - 07:32
Ja i dalje vozim na Continetalu iz prve ugradnje. Na satu 421 700 km.
Citat: Zoran poslato 21.05.2018. - 17:00
...
Auto je 10 /2009. God.
:aplause:
E moj Zorane, odavno ja rekoh da bi bio najbolji promoter Dačije. Samo oni nemaju osećaj za to da ti poklone jedan auto a daju tamo nekim levim fudbalerima  :ne:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella