Letnje gume

prethodna tema - sledeća tema

Aleks

Motrio gume se proizvode u EU (nisam siguran u kojoj državi), u fabrici koja je u vlasništvu Kontinentala.
Mišljenja sam da ne mogu biti gore od Savinih ili Tigrovih guma.

Loganovac

Ne tvrdim, ali verujem da Motrio proizvodi gume taman toliko koliko i Dis proizvodi "dobro" ili Roda "K plus".
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Daniel

Ne sumnjam ali da bas ni jedan test ne osvane...
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Aleks

Citat: Loganovac poslato 07.04.2018. - 21:40
Ne tvrdim, ali verujem da Motrio proizvodi gume taman toliko koliko i Dis proizvodi "dobro" ili Roda "K plus".
Taman koliko proizvodi i ulja, filtere, metlice i sl.
Htedoh reći da Motrio samo brendira gume koje se prave u nekoj fabrici koja je Kontinental koliko je Tigar Mišelin.

Daniel

Našao sam online samo nalepnice o kategorisanju guma.
E i E su kategorisane. Što znači šta znači.....
Ali test, ni od korova.

The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Aleksabgd

https://www.kemoimpex.com/185-65-r15/lasa-letnje-gume-akcija/
Mislim da je ovo ok kupovina u cenovnom rangu trayala, tigra, save i ostalih jeftinijih pneumatika.

Daniel

#891
Lassu je montirao moj kum, doduše zimske. Senik ode 1l u proseku gore sa potrošnjom.  :ne:
Prema autobildu, ovu gumu su za 2018 rangirali na 1 mesto.
https://www.kemoimpex.com/195-65-r15-91h-gume/hankook-letnje-gume/hankook-ventus-prime3-k125/

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2018-Auto-Bild-15-inch-Summer-Tyre-Test.htm
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Andrix

#892

Znaci da lepe za put pa ne pustaju....
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Daniel

Šta znači, za šta znači?
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Lazar@

Probao sam na jednom autu taj Hankook Ventus Prime 3 i drzi  fantasticno!
Kod nas je na akciji 57e 205-55-r16
Za te pare moze da se uzme Uniroyal Rainsport 3, Barum Bravuris i navedeni Hankook...I to je to  :glare:

Andrix

danas sam pricao sa kolegom koji ih je kotrljo. dobre su ali se brzo trose,sto mi je cudno za letnju gumu
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Loganovac

Nije čudno. Ili lepi il se troši, oba ne biva.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

speedo

Mjerkam ljetne gume jer je red da promijenim ove fabričke pa se dvoumim. Izbor je otprilike ovakav, Pirelli P1 Cinturato Verde oko 230€ set, Vredestein Sportrac 5 oko 228€ set, dakle skoro pa iste pare. Malo jeftinije alternative, sve tri oko 200€ po setu Uniroyal RainExpert 3, Fulda EcoControl HP i Hankook K435 Kinergy Eco. Sve ovo u dimenziji 185/65/15.

Švapske testove i tyrereview sajt iščitao. Pirelli mi je tu nekako siguran izbor, imam već njihove zimske, koristim ih gotovo 15 godina unazad i zadovoljan sam. Nikad nikakvih problema. Vredestein u jednom testu najbolji (185/60/15), u drugom najgori?! (dimenzija 205/55/16). Moram priznati da me tolika razlika malo zbunjuje. Uniroyal odličan po kiši, samo me malo strah da ne bude bučan. Fulda hvaljena (i ovdje na forumu), ali takođe kažu da se relativno brzo uplastiči. Plus je Goodyearova guma i to iz Poljske...a nisam nešto raspoložen za tu kombinaciju jer su ove fabričke Goodyear takve i prilično često sam bio primoran da ih balansiram. Hankook mi djeluje veoma solidno, ali je novi model u pitanju pa nema gotovo nikakvih mišljenja ili testova. Za prethodnu gumu (K425) neko kaže da se brzo potroši, nego da je bučna...

Ako neko ima da nešto doda, potvrdi ili demantuje, dobro je došao.

saša61beograd

Svaka guma je kreacija za sebe,kompromis,koja je najbolja, to se ne može utvrditi.Recimo,jedna je odlična na mokrom,ali se brzo troši.Druga odlično koči,ali je neudobna.Treća je tiha i udobna,ali diže potrošnju goriva,itd, u beskraj.Od navedenih kupi onu koju nađeš sa što svežijim DOT-om,ne stariju od 6 meseci.
Koju god da kupiš biće bolja od starih.A kakvu si gumu kupio znaćeš tek za koju godinu,kad je probaš u raznim okolnostima i kad vidiš kojom brzinom propada.
Razni testovi i iskustva drugih su samo okvirna preporuka.
Moj je savet ne kupuj najskuplju i kupi neku koja je proizvedana što zapadnije od Balkana.

Ayrton

Citat: saša61beograd poslato 24.04.2018. - 18:49
Moj je savet ne kupuj najskuplju i kupi neku koja je proizvedana što zapadnije od Balkana.
Znači traži nešto iz Portugala ili sa Islanda!
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!