Letnje gume

prethodna tema - sledeća tema

Lazar@

Citat: Keka poslato 22.03.2014. - 22:19
Kroz 50 cm snega neces proci ni sa lancima.

Najjeftinije resenje u fabrickoj dimenziji letnjih guma jesu Kineske no name gume (ili su mozda protektirane), ali to svakako nije dobro resenje.

Ako nemas mogucnosti da kupis iole pristojne gume, menjaj auto ili felne za 15 ili jos bolje 14 cola   :D

Koliko sam video, izbor u fabrickoj dimenziji je pristojan, a cene nisu tako strasne.

[]=Putni%C4%8Dko+vozilo&extra_fields[1][]=205&extra_fields[2][]=55&extra_fields[3][]=16&extra_fields[6][]=letnja&price_min=2000&price_max=30000%2B
Provjereno da gazi 35-40cm svjezeg suvog snijega sa lancima i  malim zaletom   :lau:

Pa ne bih rekao da su bas prejeftine gume i jos ovih jeftinijih nema na stanju
http://www.vujacic-company.me/pretraga-guma/?Sirina=195&Visina=55&Precnik=16&Vrsta_vozila=-&Godisnje_doba=Ljetnja&Proizvodjac=-&Index_brzine=-&Naziv=Brza+pretraga&Stanje=sve&trazi=Tra%C5%BEi

Inace bih bez razmisljanja mijenjao fabricke za neke ovakve oz 15'

Keka

I dalje mi nije jasno koju dimenziju ti trazis. U svakom slucaju cene ovde su dosta nize nego tamo, ako te nanese put, mozes dosta da ustedis.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Lazar@

ja trazim fabricku dimenziju 195-55-r16...i slucajno sam nasao one 205-50-zr16 koje su prejeftine i pitao sam da li mogu one umjesto fabrickih ali ste rekli da je guma kinez i da ne valja,tako da se potraga nastavlja

lovac

Lazare, koliko si km prešao sa fabričkim continental gumama? Koliko sezona su ti bile na autu?

Ja sam juče montirao svoje continental letnje gume, koristio sam ih 3 sezone, valjaće još 1 do 2, sigurno!

Lazar@

auto je 2010 godiste...
Sa njima sam presao oko 35k kilometara...
Problem je sto sam sa njima uletio u rupu(kad je auto bio skoro nov,presao samo 5k kilometara) i iskrivio obije felne na tu stranu...I vremenom je guma dobila bubreg koji je na kraju puknuo...

mladja73

Kao sto sam napisao u nekom postu nedavno, doslo je doba da kupim nove letenje gume. Kupljene su sve cetri Aurora K407. To je koreanska guma iz Hankook game. Prvi pik je bio Michelin ali je razlika u ceni prevagnula u stranu Aurore. Michelinke su 8300 din komad a ove cetri sa sve balansiranjem i novim ventilima 22500 din. U ovom trenutku razlika od 10000 dinara morace da ide za neke druge gradjevinske radove, tako da sam bio primoran na ovaj potez. Inace vulkanizer me savetovao da uzmem njih u odnosu na Tigar. Razlika u ceni je nekih 250 dinara a razlika u kvalitetu je velika.
Nemam jos pravi osecaj ali su sasvim normalno mnogo tise od zimskih. Videcu kada se otisnem na neki otvoreni put. Od nasih clanova video sam da ih ima :
Citat: Vladan poslato 09.02.2012. - 07:48
Moje Aurora gume su se pokazale odlicno. Vrlo sam zadovoljan, apsolutno bez ikakvih problema.
Videcu kakve su na kisi.

Stare Michelinke su izdrzale punih 6 sezona. Sara je OK ali mislim da je vreme da se menjaju.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Logan1.4MPI

Citat: lovac poslato 24.03.2014. - 15:30
koliko si km prešao sa fabričkim continental gumama? Koliko sezona su ti bile na autu?

ja vozim jos uvek sa fabrickim kontinentalkama, od maja 2007 (zimi skidam) trenutno nazad jos uvek stoje fabricke posle 85.000km i x godina... 5mm sara, minimalne mikropukotine, treba da izdrze jos samo 2000km i mesec dana i ja sam na konju  :Smiley: vozim ih uglavnom na autoputu Beograd - Ljubljana (nikad rupu nisu videle)

drzarkod

Izdrzace.....sigurno.....nego koje onda kupujes....

Logan1.4MPI

Onda Logana dajem servisu i postaje zamensko vozilo  :place: a ja dobijam novi reno clio IV  :lux: pa ne znam koje ce biti na njemu

Keka

#475
Danas me ugnjavise porukama na mobilni iz jednog (omrazenog) ovlascenog servisa o akciji-za tri kupljene letnje gume, cetvrta gratis.

OK. Ne kazu koje gume, koja cena i koji DOT. Zimske su valjali Kleber....a vidim da se letnje uopste nisu proslavile.

Druga interesantna stvar u ADAC testu letnjih guma je guma Kormoran Impulser b2. To je zapravo Tigar Sigura pod drugim imenom. Nije se proslavila na mokrom. I na zimskom testu Tigar Wintera je bila pod imenom Kormoran Snowpro b2. Ni ona se nije proslavila na mokrom.

Cak ni cuveni (klizavi) Michelin Energy Saver+. I Conti PremiumContact 5 nije bas najbolje prosao.

Prijatno iznenadjenje je Hankook K425, koji pored dobrih performansi ima i nizu cenu.

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


jasho

Baš me zanima, gde ih rade kao Kormoran, Pirot ili...? :ne:

jasho

Sutra bi trebalo da stavim 4 letnje nove, danas zvao više radnji i servisa totalni raspad svih mojih planova :badmood:, nigde Baruma (prvi pick) nigde BF Goodriča, uglavnom Tigar Sigura i Kleber dynaxer, i našao sam neke Cooper CS2 za 5350 din http://www.coopertire.co.uk/tyres/small-cars/summer/cooper-cs2, jel ima neko neki savet šta uraditi, Sigura mi neće na auto, ove Cooper ne izgledaju loše, ali budi sad pametan :ces:??!!

speedo


jasho

#479
To znam, ali stari Trayal  sad prodaju pod imenom Mentor, imaju i njiih u ponudi ali nisam ih ni uzeo u razmatranje http://www.internet-prodaja-guma.com/auto-gume/mentor-165-70-r13-m200-79t/s950016/, a ovo je novi njihov dezen i smeša, pa kontam da je bolja guma, nisam pametan :ces: