Letnje gume

prethodna tema - sledeća tema

Logan1.4MPI

Ja imam conti i zimske i letnje, samo reci hvale... sem za malo jacu cenu

Andrix

Kod mene fabricke made in Rumunija, bas cu da vidim koliko ce da kotrljaju. Inace su odlicne.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

saša61beograd

Citat: vujanovgoran poslato 12.07.2013. - 22:07
Continental je odlicna guma, ako je trap ok prelaze i do 100000, pod uslovom da je made in Germany. Postoje jos i made in Romany, od tih bezi, ne mogu ni 50000 da predju.
Pa ni to nije loše.
Po meni su kriterijumi za izbor guma:
1.dostupnost u odgovarajućoj dimenziji,sa DOT-om ne starijim od 6 meseci i istim za sve 4 gume.
2.grip na suvom,mokrom,snegu.
3.udobnost
4.što manja buka
5.otpor kotrljanja
Trajnost je relativna i što je veća guma je lošija u ostalim karakteristikama.
A ako se stvarno toliko razlikuju Continentalke u zavisnosti od zemlje porekla onda je to baš neozbiljno od njih.

Andrix

Pa nije ni pivo svuda isto iako je iste marke, razlicita je voda koja se dodaje, tako i za gume...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Zoran

Ja se ovde ne uklapam nikako jer moje rumunske Continentalke su još na autu a na satu je 176 000 km. Zimi su bile Savine ali ipak je ovo puno.
Sam svoj gazda - vazda.

vujanovgoran

Da se malo dopunim. Kada sam kupio prvu Daciu, na njoj su bile continentalke made in Germany, sa prednjim sam presao 91000 i zamenio ih, sara je bila 4,5mm, zadnje sam menjao na 135000, sara takodje 4,5mm. Tada nisu bile obavezne zimske gume, tako da ih nikada nisam skidao. Kolega koji je u isto vreme kupio Nisan Tida, je imao na njemu iste contionentalke samo sto su bile made in Romany, i morao je da ih menja na 50000km. Prednje bile ispod 4mm, a zadnje tacno 4mm. Jos se i zalio da su jako bucne i tvrde. Posle toga uzeo Mischelin i bio prezadovoljan. Trenutno na Loganu II imam continentalke 5 made in Romany i stvarno jesu bucnije od prethodnih continentalki 3, a za debljinu sara cemo videti kada dodjem do jedno 50000km.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

Logan1.4MPI

Onda je od gume do gume, ja imam trenutno nazad fabricke conti rumunske, 70.000presle za 6+ godina, cuju se ko i ove nemacke sto sada imam napred

Andrix

Meni je ovo prvo iskustvo sa Kontijem, ali jesu bucne, cini mi se cak i od Wintere
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Veterinar

Da li neko ima iskustva sa Tigar Syneris gumama? http://www.coningdoo.co.rs/putnicki-program/01478/Tigar/ Na pojedinim mestima vidim da se cene kreću oko 6500 za 16", mada ih slabo ima na stanju...

Keka

Slabo. Cudna dimenzija, veliki brzinski indeks (bespotrebno), cena paprena.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


bocca

dimenzija jeste malo redja ali je originalna, fabricka dimenzija za stepu, a za 16 gume je ovo najniza moguca cena. upitan je samo kvalitet!?!

Veterinar

Upravo. Fabrička dimenzija i niska cena imajući dimenziju u vidu. Za gumu do pre nekoliko dana nisam čuo.

ivan-bgd

Citat: Veterinar poslato 30.08.2013. - 21:53
Za gumu do pre nekoliko dana nisam čuo.
Čuo sam ja,što nisi pitao :) . Raspitivao sam se za tu gumupre par meseci, ali u drugoj dimenziji i za drugi auto.

Vihor

pre 15-ak dana rešio sam da zamenim Loganu obuću. Toliko vrsta guma ima da je to čudo jedno i koga god pitam svako ima svoje mišljenje o svakoj gumi.
Rešim se ja pa odem kod vulkanizera i on mi ponudi Kleber. Ajd, reko, zameni sve četiri a ja odoh do pijace. Vratim se ja kad ono samo dve prednje zamenjene a druge za neki dan dok stignu. Pošto ja ne volim zahebanciju tog tipa, zatražim vraćanje mojih guma na auto i u prevodu, hebi se bre!
odem kod drugog vulkanizera i uzmem neke Hankok, i utisci su sledeći:
drugi auto, tišina, tišina, prelepo a tek po putevima u EU, da ne pričam. U svakom slučaju prezadovoljan. A to izgleda evo ovako


 
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Keka

Kaze Adac da su malo losije na mokrom, ali su odlicne po pitanju potrosnje goriva.

http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/2012_Sommerreifen_Test_205_55_R16.aspx?ComponentId=113497&SourcePageId=31821

Nisi napisao koja dimenzija i koliko novaca kao i DOT....ne mogu da becim oci na sliku da procitam dimenziju iako mi se cini da je 185/65R15.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!