Diskovi i Pločice

prethodna tema - sledeća tema

Aleks

Možda ima veze i sa ovom vlagom?  Meni će i koske da počnu da škripe ako potraju ove kiše...

Loganovac

Hobby, nema tu o čemu da se radi. Funkcionišu odlično, znači dobro koče a u vožnji se ništa ne čuje, dakle nije pipanje diska problem. Mislim da su jednostavno pločice takve kakve su i gotova stvar, možda malo više metala ili su pretvrde ili JBMG šta, ali ne verujem da tu ima šta da opravlja.  :wave:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Raja

I meni su prilikom zamene diskova i pločica dugo vremena cvilile. Potrajalo je to možda i šest meseci pa prestalo. Kočenje je bilo normalno.

Lazar@

#693
Citat: saša61beograd poslato 15.07.2018. - 09:25
Moji zamenski diskovi i pločice (Delphi) imaju bolje pogođen odnos tvrdoće pločica i diskova nego fabrički.Odnosno,kako mi se čini,pločice se troše,a diskovi ne.Fabrički diskovi su bili pojedeni posle oko 90.000km umerene vožnje zbog pretvrdih pločica.
Off vezan za prethodni post sa kojim se potpuno slažem:zamenski delovi koji imaju gumu nikad nisu kao fabrički,tako sam nekako zaključio (šolje,silen blokovi,nosači motora i sl)i tu bi bilo pametno odrešiti kesu za original,ako je u granicama podnošljivog.
Ja imam delphi diskove(prije 20k stavljeni i mogu da kazem da su smece nevidjeno) i od skoro meteli plocice(prije njih bile mintex koje su bile ok)

U zivotu nisam imao vise problema sa kocnicama...

Od pistanja pakni, do ne vracanja kocionih klijesta do vibracija pri kocenju...Auto 5 puta bio kod majstora, svaki put klijesta razradjivana, zadnji put promijenjeno kociono ulje i ozracena sva 4 tocka

Trenutno stanje: (mali servis i pakne prije cca 5 000km)

Kocnice piste i pri blagom i pri jakom stiskanju pedale...Na prvo jace kocenje se blago osjecaju vibracije, svako sledece kocenje vibracija ima sve vise i vise...

Spustam se prije neki dan do Budve, nov dobar put, vozi se malko brze(80km/h, na nekim dionicama sam vozio do 100-120km/h ali definitivno nisam izigravao sumahera), kocnice ka ta stro fa...Pri pocetku prvih nizbrdica se javlja smrad kocnica (otprilike isti intezitet kao da se pretovareni kamion spusta 5km/h) a vibracije pri kocenju postaju toliko jake da ih svih 5 putnika u kolima osjeca...Moram da drzim volan sa dvije ruke...
Stajao, kocnice se definitivno ne pregrijavaju, ali kad se malko ugriju pocnu da tresu bas jako i da smrde...


Toliko sam razocaran u djelove koji se prodaju, da cu vjerovatno cim legnu prve pare da vodim auto u ovlasteni servis i da maknem i diskove i plocice i da narucim OEM Dacia/Renault...Isto tako da ispitaju kociona klijesta i cilindre

U slobodnoj prodaji od kocnica za daciju mogu da nadjem samo Meteli, Delphi, Mintex, Kineski Brembo i no name Kinez...

Textar, ATE, Ferodo i ostale malo poznatije i bolje brendove nema sanse da nadjem  :ne: :banghead:



BTW auto je prekjuce potpuno normalno prosao rigorozan tehnicki pregled...Ali osjecaj u voznji=0  uopste ne uliva sigurnost

Felne i gume nisu u pitanju, jer su sve 4 nove i balansirane prije mjesec dana a kocnice zezaju vec duze vrijeme...



shole

A kakav ti je trap? Ja sam imao slican problem dok sam vozio zastavu. Svako malo posle mjenjanja diskova i plocica,pocinje da trese na volanu pri kocenju. Skoro da sam diskove i plocice mjenjao kad i ulje i filtere(7-8000km). Redovno trap kontrolisan i odrzavan. Kad sam na kraju poludio i rekao da necu izaci iz servisa dok ne rijese problem,utvrdjen je problem sa, koliko se sjecam ,lijevim ramenom.

Keka

Nije trap, ugreje se disk i iskirivi.

Los kvalitet.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


shole

Znam Keka sta pricas o losem kvalitetu materijala,ali koliko se sjecam da ga dugo muci problem sa kocnicama i da izmenjao vise garnitura plocica a da nije pogodio ok kombinaciju diskovi-plocice. Pa ne vozimo svi na fabrickim diskovima i plocicama a auti nam koce ok. Mada pitanje je kako vozi,mozda ih preforsira i sje.. ocas posla!?

Lazar@

Nije problem stajanje...moje auto isto zakoci normalno...
Ali trese, pisti, smrdi...

Originalne pakne su mi trajale 40k, i onda sam ih opet zamijenio OEM paknama koje su trajale 30k

I na oko 70k km pocinju zajebancije, otkako koristim djelove iz "slobodne" prodaje...Trenutno sam na 110k

Od tih 70 do ovih 110k sam promijenio barem 6 vrsta pakni i promijenio diskove...

Sve ti govori cinjenica da oem pakne traju 40k a ove sto sad kupujem 9-10k km...Pedala je tvrdja, pakne konstantno piste(jednostavno los dizajn, fabricke pakne imaju metalnu plocu i jedan kanal koji sprecava pistanje, mice vodu, prasinu, kocioni materijal), ili su pretvrde da trose diskove ili premeke da se pedala pretvori u sundjer posle par kocenja...


A sto se voznje tice, znam ja da pakne i diskovi moraju da nalegnu...to nije problem

Aleksabgd

Da li je neko od clanova foruma porucivao nesto sa ovog sajta ili eventualno licno preuzeo delove u Temisvaru?
Nasao sam originalne kocione plocice koje bih kujpio za Sandera.

http://www.daciashop.ro/frana/placute-saboti/placute-frana/placute-logan1-sandero1/placute-oem-logen-berlina

Keka

Za slicne pare imas u ovlascenom servisu i sigurno je original.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Veterinar

Danas zamenjene plocice na redovnom servisu na 60000km. Opet onaj osecaj da sam mogao da sacekam iduci servis. Jbmlg, rekose da su na samom kraju i da roku 1000km moram da ih zamenim da ne fasuju diskovi itd. OK.  :ne:
Sad kad sam ih pogledao matematicki mi to ne stima. Ne znam koja je debljina nove plocice,  ali ako je ono "meso" trajalo 60000km, moglo bi ovo jos da "dura", pogotovo sto sad zivim van grada i ne vozim vise tezi teret.
Opet, prevencija + za prosutim mlekom... = posle j. nema kajanja za 5173 dinara.
Da pitam taman sada - znam da postoji minimalna debljina diska, a sta je sa plocicama?

kiconix

Postoji taman toliko da ne grebu.
Znajuci tebe, bar jos 20kkm si mogao da ih guras.
Isto tako znam da ces sad mirnije da spavas.

Veterinar

 :to:
Prijatno sam iznenadjen kvalitetom plocica. Kocenje motorom kod 0.9tce je truba-ruba, pa mislim da su se s obzirom na okolnosti slabo trosile.

MitarMrgulic

Kod Renault-Dacia grupe, disk plocice iz prve ugradnje uglavnom izdrze oko 60-70 000 km, sjecam se da je radni kolega mijenjao na otprilike toj kilometrazi, mislim da su kod mene na Meganeu, mijenjane na oko 63 000 km, kad je bio i veliki servis, znaci potrajale su oko 4 godine. Sto se diskova tiče mislim da traju cca 100 000 km, pa dođe vrijeme za zamjenu, kod nekog prosjecnog nacina voznje.

Kakva je situacija sa zadnjim dobos-kocnicama, citao sam u user manual, da se na oko 60 000 km trebaju otvoriti i propuhati da se očiste nečistoće i korozija koja se nakupi, pa me zanima rade li to servisi ili preskoce.

Mene ce vjerovatno ta kilometraza zakaciti u garanciji, pa cu morati i to raditi  :kava:

Veterinar

#704
Mislim da je to individualno. Ja sam prvog Logana prodao sa 160000km i fabrickim diskovima, a prve plocice sam menjao iz gluposti (na pola debljine) na devedesetak hiljada...