Diskovi i Pločice

prethodna tema - sledeća tema

hobbista

 :mojeovce: Samo nek' je veselo  :cool:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

ivan-bgd

Хоби га начинио.Кочи текстар к'о нов  :aplause:  :lux: :ziveli:

Ayrton

A pošto su bili diskovi i pločice?
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

ivan-bgd

8500 са монт.Шта ти питаш кад возиш службени  :baeh:

Ayrton

Ma moram da menjam na privatnom. :whistling:
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

hobbista

Traži da ti daju službenu Daciu, pa prebaci sa službene...  :whistling:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Ayrton

Od tog posla nema ništa. Ne znaju da cene kvalitet!
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

Lazar@

Moze li neko da mi objasni fenomen kocnica koje ne rade po kisi?  :badmood:
Desi se i pri malim brzinama i pri velikim brzinama...

Na 80-100km/h pritisnem kocnicu(pedala tvrda kao da nema vakuma) i tek posle dvije sekunde pocne da reaguje i da usporava...Zapravo bukvalno osjetim da krene da hvata pozadi dobosima pa tek onda naprijed
Kad je suvo, auto koci bez problema...

Pretpostavljam da je u pitanju skupljanje vode na diskovima, ali ovo mi se nikad prije nije desavalo sa OEM diskovima i plocicama...ima evo 3-4 mjeseca da sam stavio Delphi diskove i Mintex pakne

Znaci konstantno moram da kocim lijevom nogom i da zagrijavam diskove Inace nema zaistavljanja bez muke...

Losa "smjesa" materijala na paknama, losi diskovi? Ili mozda sara gume baca vodu  cudno pa nekako dodatno kvasi diskove? :-)1
Uglavnom uopste ne uliva sigurnost

Zoran

Jedno je sigurno, kočnice su mokre.  2 sec. Se suše pa onda koče.
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

Voda+lose komponente i eto cirkusa...jos jedan pokazatelj koliki je to drek je podatak da su plocice potrosene za desetak hiljada km.

Zaista i nikako ne mogu da razumem zasto ljudi imaju potrebu da eksperimentisu i dovode svoju (nebitno) i tudje (bitno) glave u opasnost, a sve zarad nekoliko stotina ili hiljada dinara.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


hobbista

Mintex pločice su mekše, pa bi trebalo da se ponaša suprotno - kada se pregreju da malo slabije koče.
Sa druge strane, tvrda pedala mi pre ukazuje na servo/vakuum nego na pločice/diskove.

Oteraj auto na neki tehnički pa probaj na valjcima šta se dešava u svim varijantama - lagano pritiskanje pedale, naglo pritiskanje pedale - i prednji i zadnji točkovi.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Loganovac

Kad je suvo auto koči bez problema.  :kava:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

jasho

Danas kod naseg drugara Hobbiste, zamenjeni diskovi i plocice, diskovi SVAG, plocice ATE cena delova sa rukama 8300 din. Hvala drugaru Hobbiju na profesionalnom radu i drugarskom odnosu prema nama forumasima. :ziveli:

Aleksabgd


hobbista

Malo sam se iznenadio za SWAG obzirom da oni rade uglavnom VAG grupu, ali trenutno nije bilo ni ATE ni Textar diskova  :ne:
Iznenadilo me je da su puni diskovi od 259mm (veći) iste cene ili skuplji od ventilirajućih  :huh:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D