Preporuka za novi akumulator

prethodna tema - sledeća tema

saša61beograd

Drage kolege,to vam je downsizing svega i svačega.Ja malopre napisah da Varta na svom sajtu za Logana 1,4 preporučuje 52A 470Ah (a fabrički mi bio 70Ah).Varti i Reno-u je svakako u interesu da prodaju veće i skuplje,ali ako oni tvrde da ne treba,onda ću ih poslušati.
A možda je opšta namera korporacija da se poveće promet i da bude normalno se akumulatori menjaju na 3-4 godine.Nemam pojma,ko zna neka napiše.

Veterinar

Ako se ne varam, nas drugar Ayrton je godinama uz dci imao akumulator od 45Ah.

Meni i dalje nije jasno pravilo da auto ima garanciju tri godine, fabricki akumulator dve godine, a zamenski akumulator tri godine.  :-)1

Zoran

Pa fabrika ugrađuje gore od zamjenskih da više imaju profita.
Sam svoj gazda - vazda.

Bata83

Nisu vise dizeli kao nekad, secam se dok smo imali porodicnog golfa 1 kad udari dobar mraz morali da kacimo kablove na banderu kad palimo

Aleks


Ayrton

Citat: Veterinar poslato 12.09.2019. - 17:43
Ako se ne varam, nas drugar Ayrton je godinama uz dci imao akumulator od 45Ah.
Istina!
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

Aleks

Istina,  ali ako se ne varam Ajrtonu je auto garažiran što značajno produžava vek akumulatoru.

Ayrton

Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

Dragan.vi

Pre nekoliko dana dusu ispustio Yuassa starter koji je verno sluzio 6 godina i par meseci. Naravno bez najave  :ranting: Kada okrenem kljuc upale se lampice, ali nije imao snage da zavergla. Zato je pre par dana kupljen novi Excide excell 60Ah u Kit komercu u D. Tucovica po ceni od 7.118,00. Mislim da nije mnogo, utisak poboljsava ljubazno osoblje a i cinjenica da su mi za stari platili cak 1.230,00 dindzi. Topla preporuka  :respect:

Loganovac

Samo da pojasniš, platio si 7.118 pa ti posle vratili 1.230? Je kad napiše "po ceni od" tako ispada... Exide da košta 6.000 malo mi je neverovatno.  :ne:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

sds21

Posle nesto vise od 9 godina, crkava polako fabricki Rombat na caletovom Stepway-u. Zvao AC Krunic da proverim cenu, kazu 8.800 din sa 3 god garancije sa uracunatim 35% popusta zbog programa 5+. Ukoliko postoji neki problem sa aku, odmah daju novi. Planirao da odem da pokupim do kraja nedelje, ali bio u prolazu pored Kit Komerca i ajde da svratim da vidim cene kod njih Exide im je sada na akciji i Excell 60Ah po ceni od oko 7100 din i kada im odnesem stari akumulator, vracaju 1100din. Tako da da novi Exide ispada 6000din.  Radnja pored isti akumulator 8800din.  :aplause: za akciju.

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

sds21

Evo broja sa akumulatora.

mali.alen

Nakon 9 godina otkazao Rombat. Ubila ga svicarska zima

Raja

Nije, mandrknuo je prirodnom smrću, od starosti.  :pop: