Veliki servis

prethodna tema - sledeća tema

Gde ste uradili veliki servis?

U ovlascenom servisu
60 (37%)
U neovlascenom servisu
63 (38.9%)
U privatnoj reziji
31 (19.1%)
Nema potrebe
8 (4.9%)

Ukupno glasova: 162

Veterinar

To znam.  :to:  Pitanje je upućeno Turbu.  :wave:

Turbo

Citat: Veterinar poslato 22.05.2019. - 14:39
Da li su u toj ceni i ulje i filteri?

Cena je bez zamene filtera i ulja.
Moglo je to i jeftinije ali sam ja hteo originale.

supercuber

#1472
Danas, završetak velikog servisa, ono što nisam mogao da uradim sam , na sedam godina i 68000 km.

Delovi iz Malcoma, usluga Extreme, Braća Dudaš, u dvorištu Malcoma , Futoška 43.

Set Zupčastog kaiša Power Grip (Gates valjda) 6850.00
Vodena Pumpa, Metelli , 3690.00
PK Kaiš elastični Conti. 690.00
Antifriz Glaceol,  1470.00
Destilovana Voda , 130.00
Usluga 6500.00
Total 19330 din

Nisam proveravao cene, da li su realne ili ne, ide leto, i Grčka, treba se spremiti za put.

Kažu da sam miran 4 godine ili 60000km.
Hajd da vidimo ...
Ostavio auto u pola devet, preuzeo u pola četiri.
Garancija na delove godinu dana, na uslugu, doživotna.

Napomenuli mi da se spremim u dogledno vreme za zamenu diskova i pločica, kažu, oko 7000 din u najavi.
Videćemo, na jesen.
Tehnički sam prešao glat, krajem marta. Nisu ništa pominjali a i ne primećujem da lošije koči.


Lekac

Trebao bih za 15 dana odraditi veliki servis, a ujedno i mali servis pa me zanimaju vaša iskustva po pitanju delova, šta i gde uzimati, a da ima kvalitet i pouzdanost? Ako imate neke preporuke vezano za proizvodjače koji su provereni.. Pošto prvi put radim veliki servis, bio bih zahvalan na nekim savetima vezano za delove.. Inače na auto je sve fabričko što se tiče delova, a u ovlašćenom servisu sam dobio cenu od 35000 din za veliki i mali servis sa njihovom ugradnjom i garancijom.
Lukavi ljudi preziru nauku, prosti joj se dive, a mudri se njome koriste!

Lift je najbezbednije prevozno sredstvo na svetu!!!

Raja

Koristi pretragu i citaj. Sve smo *prezvakali* po sto puta.  :wave:

kiconix

Mislim da je ponuda za oba servisa korektna.
Meni su samo za veliki trazili 43000.
Da su mi ponudili ovako nesto uradio bih kod njih.

Aleksabgd

Imam nedoumicu u vezi kupovine pk kaiša za sandero 1.4 motor.
Uspeo sam da slikam oznake saoriginalnog kaisa. Na njemu piše 8200 598 964  6pk 1822. U wint-u su mi ponudili neki 6pk 1820 uz obrazloženje da je to taj kaiš. Malo sam guglao i video da taj 1822 ide na 1.6.16v motore.
Da li da pogledam u nekoj drugoj radnji da li imaju kaiš identičnih oznaka?

Aleks

Pa ako je na originalnom 1822 onda je taj.  Nije greška pitati i u drugoj prodavnici.

hobbista

Uzmi 6pk1820 - Continental, Gates... samo ne Dayco.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Aleksabgd

Uradjen je prvi  veliki servis.  Sandero je 2011. godište,ima 45000km na satu.Stanje skinutih delova je odlično. Kaiševi nemaju pukotina,vodena pumpa nigde nije procurela.
Stavljeni su continental  zupčasti i pk kaiš, španer zupčastog Ina, filteri Purflux i vodena pumpa KWP.

jasho

Jel ovo cena kako piše ili...,ako je 14k onda je odlična cena :welcome:

Aleksabgd

Jeste,to je cena sa popustom. Naknadno je uzeto jos 1.5 l antifriza i druga vodena pumpa. To je još 800din na tu cenu.  Nisam menjao španere i rolere pk kaiša.

gari1809

Ako može na PP koji je to servis jel bih i ja uskoro morao da urdim veliki servis.

Andrix

Lepa cifra, kad odbijem delove za mali servis....A sto je menjan dihtung dekla, nesto ne znam da ide u obaveznu zamenu ?
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

slavko_bgd

Obavezno se menja po proizvođačkoj specifikaciji na K7J/K7M motorima kada se skida poklopac bregaste. A poklopac se skida kada se proverava/podešavaju zazori ventila. Mislim da 520 dinara više u odnosu na ceo iznos posla nije vredno brige da li će stari dihtung "prosliniti" ili ne. S druge strane, zamena pumpe za vodu uopšte nije propisana dokumentacijom pa je svi menjamo kad radimo veliki servis. To se zove "dobra praksa".