Dacia Logan MCV, E2 Laureate, TCe 90+LPG, 2018

prethodna tema - sledeća tema

ninja

Citat: Vladan P poslato 16.05.2018. - 19:39
Fotografije koje si ranije postavljao se više ne vide.

Vidio sam, ali web-lokacija za prijenos fotografija očito je problem. Nemam prava uređivanja i ne mogu ponovno prenijeti fotografije.

ninja

Прошао сам 10.000 км када сам био у Србији јуче пре него што смо били у Бугарској.
Само наш пут од 5000 километерс'ве напуњен са гасом 10 пута просечна цена је 7.109 литара гаса на 100 километара. Разлог за повећање, у односу на Бугарску пријави високу просечну брзину од 80 до 95 км / х.
Укупна просечна потрошња гаса за готово 10.000 км може се видети на слици мог потписа. САМО цена бензина и нисам имао прилику да открију, а не тај потез и бензина у 5000 км путовања, али на крају нема смисла да то уради. У супротном дозаредих и бензина из Хрватске да не остану у локалној валути - на куна.

ninja

Адитив пред споилером у поткровљу ради правилног организовања проток ваздуха и аеродинамике. Резултат у времену, пишем.




dekiv68

Valjda će poboljšati vrtložna strujanja vazduha, što će za posledicu imati i manje prljanje zadnjeg dela vozila pri mokrim kolovozima.

ninja

Само правим експеримент. Информације које имам са великом брзином не би требало да падну пад на задњем прозору или барем мало. Чекам прву кишу и истегнем на аутопуту да видим.
Данас сам путовао 100 километара до аутопута, а прва ствар коју сам приметио јесте да је дошло до благог смањења буке у кабини брзином од 130-150 километара на сат. Могу да вам предлажем, али ћу ипак тестирати.

Keka

Na Kadetu postoji spojler u nivou zadnje ivice krova, na Ibizi postoji spojler u gornjem delu zadnjeg stakla.

Na oba automobila vec u gradskoj voznji ne pada kisa na zadnje staklo. Doduse zavisi i od kise, ako je bas jak pljusak, pada.

Medjutim, na oba automobila na celom zadnjem delu se hvataju kapljice koje podignu tockovi.

Malo je verovatno da nekoliko plasticnih peraca moze da napravi znacajnu razliku u bilo cemu. Nalazost lici mi na klasicnu navlakusu tipa HHO, magneti za benzin itd.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ninja

Хвала на повратним информацијама, колегама!
Нека буде јасно. Ја експериментишем без упадања чаролија или чуда. Нисам могао да поделим, али онда не бих знао за ваше мишљење, што се поново захваљујем. Мој следећи пост на овој теми ће бити најмање 5.000 километара како би представио резултате Vortex-a.