Problemi sa kocnicama

prethodna tema - sledeća tema

Andrix

A mozda bas taj 5-cilindar zeza, pa je rezultat da radi/ne radi/radi
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

nik

Koliko je meni poznato, vozila koja imaju ABS nemaju peti cilindar (koji ce im kad sistem ne dozvoljava blokiranje tocka, bez obzira na opterecenje zadnje osovine).  :ces:

Highlander

Epilog :

Išao sam redom, od "jeftinijih" prema "skupljim" kvarovima, jer uz nemogućnost da stavim auto na valjke, sve se svelo na rekla-kazala, a do Podgorice mi se nije išlo, jer sam i ovako u strahovitom cajtnotu.

1. Zamijenio kočionu tečnost (40 eura kod "ovlaštenog") - bez rezultata. :ljut:
2. Zamijenio prednje dvije gume po preporuci glavnog "majstora" (inače, neostvarenog "trkača") kod "ovlaštenog" - bez rezultata.  :ljut:
    Dvije su mi gume ionako trebale, pa to ne računam u nepotreban trošak. Btw. stavio zimske Vredestein Snowtrek5 185/60/R15 60 eura/kom.
3. Naručio zamjenske diskove, disk-pločice i gurtne i - voila ! Kočenje po svim propisima !  :woo-hoo: :woo-hoo: :woo-hoo:
  Iz svega ovoga nisam naučio ništa. Jer i diskovi, i disk-pločice, i gurtne su bile "pri kraju", ali ništa od toga nije bilo "pod hitno", sve je moglo "barem još desetak-dvadeset hiljada". ?! Znači da je od svih tih komponenti "pred kraj" ukupan rezultat bio katastrofalno kočenje. I, da, zamjenske dijelove sam platio ukupno 105 eura plus 35 eura za ruke, dok su mi kod "ovlaštenog" dali ponudu samo za gurtne 145 eura:crazy: Za diskove i pločice ih nisam ni pitao.

Koja su kola to bolja od Moskviča???!!!

Boka

Prosle godine prilikom registracije , na valjcima pokazao da zadnji desni tocak lose koci na noznoj kocnici, u granicama dozvoljenog ,rucna koci odlicno.  Prodje godina i juce nova registracija. Isti zadnji desni tocak ne koci dobro ni na noznoj , ni rucnoj. Momci koji rade tamo (sve kod njih registrujem logana) na brzinu rasturise zadnji desni tocak , propisao kocioni cilindar.
Potreban savet , da li menjati samo taj neispravni cilindar , ili staviti nove cilindre za oba zadnja tocka i nove gurtne. Logan na 113kkm , zadnje kocnice su fabricke , nista nije menjano do sad.

Zoran

Samo cilindar. Kada bi izmjerio prečnik klipa bilo bi dobro da ti bude savjest čista. Treba biti isti na starom i novom.
Lijepo sve osuši, pakne prešmirglaj i piči.
Sam svoj gazda - vazda.

Bata83

Kupi samo jedan cilindar ali po meni je naj bolje poneti stari kao uzorak, ako planiras menjati pakne onda njih obavezno poneti.

Keka

#81
Najbolje je kopiti set za reparaciju. Tako su meni uradili u Reno Savi kad je pricurio cilindar. Jednom namocene obloge kocionim uljem nikad vise nece raditi kako treba.

Postavljen je ovaj  https://www.rexbo.de/roadhouse/bremsensatz-trommelbremse-spk319903

Pre kupovine treba ustanoviti koji sistem je na autu, stavljali su tri razlicita proizvodjaca-Lucas/TRW, Bosch i Bendix.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Boka

Hvala na savetima , bice reseno posle praznika. Kolko se secam prednje su ove prve 99% ,  koje je Keka napisao Lucas/TRW. Kao i uvek , izvestaj ce biti na forumu.

Lazar@

Lupkalo mi nesto pod pedalu kocnice...
Kao da ima luft negdje.  :ces:

Kad sam stavljao ljetnje gume, vidim da su plocice dosle na minimum, 2.5mm...Pretpostavio sam da lupkaju plocice jer sam mislio da imaju lufta jer su istrosene.

Medjutim kad sam krenuo da radim lijevi tocak, eto problema...Klizaci potpuno zapekli, celjust niti stiska niti otpusta kako treba, vec nesto preskace...

Klizac sam jedva izvadio i bio je potpuno rdjav  :ljut:
Stavio sam ga u busilicu umjesto burgije, puni gas i vodobrusni papir 800-1500-2000.
Dosao je kao nov, podmazao silikonskom mascu.

Kocnice za sad rade kao nove, vjerovatno nece morati da se mijenja celjust, ali nastavicu da pratim stanje  :ces:





Topla preporuka za TRW pakne, stavljam ih po drugi put.
Dodje full pakovanje, limovi, senzori za potrosenost, novi srafovi za celjust, pakne.
Koce super, tihe su i ne prase puno.
Nisu skupe ni malo, 15.5e za sandera.
Dok su jeke divlje no name 14e




Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

dekiv68

Baš su bile istrošene pločice, kao kod mog Punta samo što su mene koštale 11,36 eura