Spone-Kugle

prethodna tema - sledeća tema

saša61beograd

Uradio sam ovo što sam najavio u prethodnom postu.Ukupno delovi oko 9.000 dinara,ramena i držači stabilizatora.Ništa u trapu nije lupalo,prošao sam tehnički nedavno,jedino mi je auto po malo bežao iz pravca kod jačeg ubrzavanja ili oduzimanja gasa.Sa novom garniturom delova sve je mnogo bolje,tiše,neverovatno koliko lako i tiho prelazi preko neravnina (kako se to kaže,"utegnut" kao nov).
Stara ramena,ispravna na prvi pogled,pokazuju da su mučena 12 godina.Vidljivi delovi gumenih čaura (silen blokovi) su se rasušili toliko da se drobe pod prstima.A držači stabailzatora su ispucali na komadiće,ali nisu još uvek lupkali (zamenski Sasic,prešli oko 60.000 km).
"Bacio" sam pare,ali sam zadovoljan.Pošto mi Logančina već godinama nije napravio nikakve vanredne troškove,rešio sam da ga polako "osvežavam".Mislio sam da počnem od nosača motora,ali mi majstor reče da su dobri,pa sam,za početak,malo obnovio trap.
PS. Nije neophodno menjati cela ramena,moguće je i na stara ramena staviti nove silen blokove i kuglu,ali,na kraju, nije mnogo jeftinije.

Loganovac

Alal vera, dao si mi temu za razmišljanje...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

Veterinar

 :aplause:

Ti si jedan od ljudi od kojih treba kupiti polovan automobil.  :ziveli:

Lazar@

Osjeca se udar u volan pri dodavanju-otpustanju gasa, trese pri vecim brzinama, malko neprecizan.Tako se ponasa zadnjih nedelju dana, svaki dan sve gore i gore
Ustanovio da prednji desni tocak ima luft lijevo-desno, kraj spone otisao.

Pa sam odlucio da osvjezim trap.
150k km, 10 godina voznje, nista nije mijenjano bez jednom kraj spone.Reglaza nikad radjena.

Kupio sam lijevi i desni kraj spone, jabucice za obije strane i gumice balans stangle.
Sve ukupno 45eura.

Ovih dana zamjena, pa reglaza.Nadam se da ce se osjetiti razlika

Zoran

Desna kugla zamijenuta.
Špura - štap i kanapa
Kilometraža 572 200 :driver:
Sam svoj gazda - vazda.