Službeni logan

prethodna tema - sledeća tema

kapsid

Dragi moji Daci-evci,prvo jedan mahanjac iz Banjaluke :lux:.
Na mom prvom predstavljanju ,prije izvjesnog vremena,spomenuh da vozim službenu Daciu Logan  1.4 mpi iz 2006. godine,pa uz prijedlog jednog od vas i uz moju ličnu želju ,hoću da kažem nekoliko riječi o ovom vozilu.
Koristim ga od marta 2010. i preuzeo sam ga sa 102000 na satu.Prije mene vozio ga je isključivo direktor marketinga koji ga je izuzetno čuvao,što su mi moje kolege rekle kad ga preuzeh,a i sam to istom prilikom primjetih.Tad je bilo  tu nekoliko vrlo sitnih ogrebotinica,što je normalno za auto te kilometraže.
Sad je na 132000.Ja sam prezadovoljan.Moram biti iskren da ne spadam u megalomane i da se  kad su automobili u pitanju zadovoljavam osnovnom funkcijom a to je," molim te prevezi me sigurno od tačke A do tačke B sa što manjim troškom i sa solidnom udobnošću" a Logan zaista nudi to i mnogo više.
Sigurno je uticao na moj sledeći izbor za kupovinu prvog novog automobila a to je naravno DACIA :respect:.
Ovaj što ga vozim nije imao nikakvih kvarova vrijednih pomena i halabuke,a po priči kolega ni prije mene,što je još jedna odlična preporuka :dobro:.
Napominjem da se i dan danas servisira kod ovlaštenih servisera uz servisnu knjižicu.
Još imam nekoliko misli da podjelim ali su svakako za drugu temicu..
Za komentare i pitanjca stojim na raspolaganju... :wave:
Ne može somun bez najmanje četiri kifle da balansira!

Drajver

Ranije se na spomen "službenog" automobila ljudima dizala kosa sa glave. Mislilo se na auto koji aka i kurta i murta i niko ništa tu ne gleda niti pazi. Sa privatizacijom su se stvari znatno promenile. Ja radim kod privatnika koji poseduje solidan vozni park, odgovorno lice po sektorima za taj vozni park i vozača koji ima svoja prava i obaveze. Vozila su u glavnom predmet lizinga a počinju da zarađuju sa istekom lizing tranše ( gazda trajno poseduje vozila koja su ga oslobodila kredita i njihovo stanje je izuzetno dobro pošto se sva održavaju u ovlašćenom servisu i dobijaju sve na vreme, za najmanji kvar bilo kog tipa se teraju u servis ) a vozni park je mlad.

Uživaj ti u tom loganu i ako ti se ukaže prilika da ga otkupiš uzimaj.

kapsid

Mogu se složiti sa tobom da se u određenom broju firmi vodi računa o službenim autima,međutim prethodno sam radio u jednoj gdje sjedne  ko god hoće i u koje auto hoće,drnda koliko hoće,bez ikakve kontrole...  :cekicem:
,i naravno ne pada nikom napamet da jednu od tih "mašina" udomi već bježe ko "đavo od krsta".... :help:
Šta ćeš,to je naša realnost :ne:
Ne može somun bez najmanje četiri kifle da balansira!

Zoran

Sve je to od slučaja do slučaja.
Sam svoj gazda - vazda.