Sandero 1.2 16v

prethodna tema - sledeća tema

NeleSK

Evo novog člana od pre par dana 🙂 Sandero sa motorom 1.2 16v 2012. godiste.



Šta reći, limarijski odličan, većinom bio garažiran, sa par tačkica od gradske vožnje, parkinga itd itd. Motor radi kao sat, ima predjenih 121.000km. Uredna servisna istorija. Enterijer nisam slikao jos, ali u odličnom stanju, sve radi i sve na svom mestu osim volana koji je malo oguljen ali poseduje navlaku. Sada paket nisam ispratio koji je, tu je manuelna klima, prednji el. podizači stakala, air bag prednji i kod vozača i suvozača... Eto nadam se uz dalje neko normalno održavanje da će lepo služiti  :ziveli:
Dacia sandero 1.2 16v 2012

nik

:aplause:
Lutka! U zdravlju i radosti da te služi. Srećan ti bio.

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

NeleSK

Hvala 🙂 To je to za sada, ne bih ništa dirao, što se tiče trapa sve je Ok, nema lupkanja itd, enterijer uredan jedino moram videti za taj volan eventualno neko presvlačenje u kožu. Motor ... za sada isto stanje, veliki + mali servis uradjeni pre 2000km. Kočnice koliko vidim nove, antifriz isto nov... Eto nadam se da sam koliko toliko predstavio vozilo 😄 Ako šta bude trebalo nadam se nekim savetima i pomoći 🙂👋
Dacia sandero 1.2 16v 2012

Andrix

Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Veterinar

U zdravlju neka te sluzi.  :ziveli:

dekiv68

Odlično izgleda auto. Nek je sa srećom i u zdravlju da ga voziš

MitarMrgulic

Auto odlično izgleda, ova boja staro zlato-metalik, je vrlo dobra i zahvalna, čuo sam od dosta majstora, a u toj boji su mi i Logani nekako najljepši.

Mislim da je dobra kupovina, kilometraža je ok, sretno drugar i da se u zdravlju navozaš :)

NeleSK

Ne znam da li otvoriti temu ili mogu i ovde postaviti pitanje u vezi automobila ( pokušao sam da nadjem ali bezuspešno... ), nadam se da administrator može ispraviti ako nije po pravilu foruma.

1. Prilikom startovanja dok je motor hladan, obrtaji su oko 1100-1200 obrtaja što mislim i da je OK, i nakon kratkog vremena  spuste se na 500 obrtaja i tu stoje stalno dok je auto u leru. Da li ovo ovako treba ili možda trebaju da su veći? Kazaljka ima jako sitne oscilacije, bukvalno se pomera milimetar gore-dole ali je tu oko 500 0brtaja, neoseti se nista po motoru dok radi u leru.

2. Prilikom same vožnje i zaustavljanja-kočenja ( kočnica-kvačilo ), obrtaji se spuste na oko 250-300 obrtaja i odmah se nakon sekunde vrate opet na 500 obrtaja. Da napomenem da prilikom ovoga ne dešava se da se motor hoće ugasiti itd?

3. Danas mi se prvi put desilo i samo jednom u toku vožnje, prilikom malo jačeg kočenja pri brzini od 35-40kmh da se uključila crvena lampica od akumulatora, koja se isključila nakon jedne-dve sekunde. Takodje je motor koliko sam primetio normalno se ponašao za to vreme, nije dolazilo do gašenja istog itd. (Akumulator sam vizuelno pregledao, kleme su dobre, a kod njega sija signalna lampica zelene boje koja valjda pokazuje da je akumulator u OK stanju? ).

Dacia sandero 1.2 16v 2012

LeNgenda

1. Na slici je 750 obrtaja, nulta crta nije nula, nego 500 obrtaja. Tih 750 obrtaja u leru je default.

Kad upališ klimu, popeće se na cca 900 obrtaja.

2. Da pri zaustavljanju malo potonu ispod 750 obrtaja najčešće znači da step-motoru treba čišćenje. Na tom motoru se ne šteluju ventili.

Meni su tako propadali obrtaji sve više dok nije počeo da se gasi pred semaforom, kupio oriđiđi VDO za 5000 dinara u Auto Extra i od tada opet sve default.

3. Da se meni to desi, ja bih pomislio na alternator, ali na šta tačno ne bih znao.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Zoran

Prva crta je 500 ob/ min. Kazaljka ti je na skoro 800. Tako i treba
Sam svoj gazda - vazda.

NeleSK

Hvala puno na objašnjenju  :aplause: ovo nisam vaš dobro shvatio.. " kupio oriđiđi VDO za 5000 dinara
Dacia sandero 1.2 16v 2012

LeNgenda

VDO je proizvođač step-motora koje je (makar u mom 1.4 MPI) fabrički ugrađen.

Verovatno je i u 1.2 16v isto VDO, možda čak i isti model step-motora.

Pre dve-tri godine sam nov takav platio 5000 dinara i identičan je fabričkom i radi bez greške.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

NeleSK

Hvala, proveriću i raspitaću se.  :to:
Dacia sandero 1.2 16v 2012

Veterinar

Hm. Da li tu ima uopste takav step motor?