Dacia sandero 0.9tce automatik 2017.

prethodna tema - sledeća tema

ivan-bgd

Да представим новог љубимца .
Дачиа сандеро 0.9tce аутоматик,5 брзина,старт стоп систем,задња камера ,паркинг сензори.
О мотору као и о самом аутомобилу се мање више све зна.Непознаница је мењач који колико видим нико не вози на форуму.Мало сам читао по нету пре куповине и нису га баш хвалили.И били су у праву.Има мало неке кнедлице при мењању брзина, а има и мод за ручно мењање .Мени лично не смета његова тромост јер сам га узео за градску вожњу.Ауто је  генерално добар,лепо иде,2017. Год.120000км...Од улагања сам имао мали сервис,патоснице кабине и гепека,алу фелне,убацивање мапа у навигацију,осигурање стакала и летње гуме јер је дошао на зимским које и нису баш нешто.Потрошња бензина по борду 7.8л/100км.
За сада сам задовољан уложено-добијено.Плаћен 7000€.Возим надам се најбољем
П.С.Сликао см више слика али су само три могле да се убаце иако нисмо мењао резолуцију...Сликаћу још неку па ћу убацити накнадно.

Loganovac

Čestitam, u zdravlju da se vozite!  :to:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Vladan P

Čestitke i od mene!

Kako si zadovoljan ponašanjem menjača pri ručnoj promeni brzina?
Da li su 'knedlice' manje  i da li su ubrzanja bolja?
Zajedno smo skupa !

MitarMrgulic

Odličan je to auto, cijena je prilično ok, s obzirom na sadašnja kretanja na tržištu...

I ja slično razmišljam, pa mi nije neki "nedostatak" na autu, neko riješenje koje utiče na performanse, ali nema uticaja na kvarove, troškove održavanja i izbijanje novca iz džepa vlasnika.

Kod mog 1.0 Sce ima taj mali okretni momenat (97 Nm) koji pri samom pokretanju auta, nije neka pjesma, pogotovo kod "podizanja" auta koje se po gradu kreće ili mili 5-10 km/h, a na to sam se već navikao, pa znam da treba malo više gasati kada se kreće ili auto podiže iz opcije laganog kretanja.

Za mene je nedostatak, kada ima neko tehničko riješenje, koje prouzrokuje skupe kvarove, troškove održavanja, nerviranje vlasnika itd.

A "knedle", neka ih, neka se nađu za mezu i zakusku :)

Sretno drugar!

Veterinar


shole

Neka je sa srećom i da vas dobro služi! :ziveli:

dekiv68

Nek je sa srećom, u zdravlju da ga koristite i sa što manje korektivnog održavanja

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

ivan-bgd


nik


Capriolo


Andrix

Da te lepo sluzi, gospodski auto. I ja sam razmisljao o automatiku ali mi nesto....Mislim za menjac samo redovno menjanje ulja-servis i vozi.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

MitarMrgulic

I ja sam sebi rekao, da ću u vozačkoj karijeri, imati barem jedan auto sa LPG po mogućnosti fabrička instalacija, da vidim kako to funkcioniše i jednog automatika, da me želja mine i da odmorim u gradskoj vožnji :)

Loganovac

Ja odmaram sa menjačem i kvačilom. Kad se baŝ uželim automatika odem na karambol autiće. Navika jbg
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

slavko_bgd

Имао сам прилику да возим тај ауто са том моторизацијом. Аутоматски роботизовани мењач је за мој укус феноменалан за градске услове а ван града и у условима када ми је требало мало жустрије убрзавање сам га шалтао мануелно. Лепо сихронизован мењач са мотором за културну и нормалну вожњу.  

Желим мнооого безбрижних километара!