Dacia Jogger Essential 7 sedišta 1.0 ECO-G 2022. god.

prethodna tema - sledeća tema

dzule


Veterinar

#46
 :ziveli:

  U toku prvih 650km po putnom računaru prosečna potrošnja bila je 9.1 l/100 km, ali po racunici na osnovu punjenja rezervoara do vrha - 8.55 l/100km.
Poslednjih 200km mesovite voznje prosek je 7.5 l/100 km po racunaru.  :to:

Inače, sam motor se mnogo bolje ponaša od 0.9 tCe sa plinskim uređajem (kojim sam bio prezadovoljan) . Bolji je odaziv na gas pri nizim obrtajima. U sporom kretanju u gradskim kolonama motor se ponaša odlično. Nema poskakivanja kao kod 0.9 motora, može da se pusti u prvom ili drugom stepenu prenosa, bez noge na papučici gasa, da klizi u koloni, sto kod 0.9 nije uvek bilo prijatno. I dok nije zagrejan lepo radi, ali konačan sud po tom pitanju cu da donesem tokom zime.

Mare

Meni bord pokazuje za litar više od "čep" metode. Aj baš me interesuje kako je kod tebe.

Žiška je Tce po gradu. :dobro:

Trumpeter

Ne bih rekao da se trenutna potrošnja koja se očitava na displeju računa tako što se meri na nekom protokomeru, već to radi algoritam na osnovu parametara broja obrtaja i stepena prenosa. Na mom Stepveju ponekad dobijam sulude vrednosti do 29 litara kada krećem pa do 2 do 3 litra na otvorenom u petoj brzini pri 70 km.

Loganovac

Ne radi ni tako već računa na osnovu tajminga otvaranja dizni, ali to je druga tema, nećemo da trujemo ovde.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Trumpeter

U leru ne pokazuje trenutnu potrošnju, pa će ipak biti da algoritmu treba još neki parametar osim tajminga otvaranja dizni.

glavonja3

Kod DCI motora pokazuje potrosnju na leru. Krene od 0,2 pa se polako penje do 2 i nesto litre (ne secam se dobro dokle ide). Trenutnu potrosnju ne prikazuje samo kada se krene sve do 30 km/h.

kiconix

Ne pokazuje u trenutnoj da meri ali na ukupnoj itekako.
Po ranijim automobilima, krece se oko 0.5l na sat.

Loganovac

Citat: Trumpeter poslato 05.06.2022. - 07:44
U leru ne pokazuje trenutnu potrošnju, pa će ipak biti da algoritmu treba još neki parametar osim tajminga otvaranja dizni.

Za trenutnu potrošnju L/100km treba ti protok goriva (vreme otvaranja dizni i pritisak goriva), ali i trenutna brzina kretanja. Tokom stajanja u mestu sa upaljenim motorom ova potrošnja izlazi da je beskonačno velika, možeš da spališ sve gorivo ovog sveta a da ne pređeš ni metar. Tada je opcija ili da ne pokazuje trenutnu potrošnju ili da počne da preračunava u drugim jedinicama - L/h.
Treba samo malo uključiti mozak.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Veterinar

Poslednjih 450 km po računaru 7.6, a mojom računicom 7.9l/100km. Bez autoputa, kombinacija gradskog haosa i otvorenog puta po pola. Ja sam svakako zadovoljan, pogotovo što nisam koristio start/stop i sto je u gradskom haosu jednim delom radio klima uređaj.
  Prskalice za šoferšajbnu su postavljene ispod haube, pa su zaštićenije od prljavštine nego pre. Zbog toga nema ni prolaza vode kroz otvor na haubi i curenja po motoru kao na ranijim modelima. Obe prskalica imaju po tri otvora, odnosno prskanjem se pravi ukupno šest linija po vetrobranskom staklu. Ovo je bolje nego na prethodnim modelima, jer je veća površina stakla mokra kada se pokrenu brisači (a pokreću se odmah, čim se aktivira prskalica).  :to:

Mare

To je to, što se tiče potrošnje.  :to:

Potrebno je prskaice podići gore, ali čini mi se da je mlaz malo slabiji nego kod ostalih automobila.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Trumpeter

I kod mene taj mlaz dobacuje do metlice brisača u donjem položaju, izgleda da je zbog nekog razloga postavljeno tako, do sada ja taj razlog ne vidim.

Capriolo

Ako je to podesivo, meni je logično da brizgaljke budu usmerene negde na spoj gornje trećine i donje dve trećine, jer će pri većoj brzini otpor vazduha svakako da ih baca već na donju trećinu i iznad će da ti bude suvo pri pranju.

Krle87

Ja sam se zbog prskalica žalio servisu i otišao da podignu. Podigli neke, neke nisu, ne sećam se koje, ali su lepo napravili da pokriva staklo.  :offtopic: je ali rekoh da možda nekome pomognem ako ste se već raspričali. Bezveze mi je inače malo što nemaju one prskalice što kao penu bacaju, to je prava stvar.