Prinova. Novi Sandero Stepway 2021, 1.0 Eco-G

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

miki-bgd

Cestitke za novi auto! :beer:


Sto se tice brzine na 2000 obrtaja, vrlo slicno kao kod mene:
6 96
5 79
4 59
3 42
2 29
1 17

Veterinar

Jako lepo izgleda. U zdravlju neka vas služi.  :friends:

zlaja4

Citat: zlaja4 poslato 05.09.2021. - 19:28
Na 2000 obrtaja,
3. - 42km/h
4. - 58km/h
5. - 75-76km/h
6. -  95km/h
Proverio i ispravio podatak u citatu. 6. Brzina 2000 obrtaja = 95km/h, Zoki nadam se da sam bio od pomoći 😆
Hvala svima na čestitkama.   :ziveli:

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

brave


dekiv68

Nek je sa srećom novi auto. :ziveli: odlična registarska oznaka.
Jel starom autu nešto falilo ili je zamenjen u redovnom 5-godišnjem intervalu?

zlaja4

 Hvala. Starom ljubimcu nista nije falilo, nije cak ni redovna zamena, jednostavno me novi model kupio dizajnom cim je izasao 😆

papicdu1


Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

papicdu1

#25

Hvala

papicdu1

negdje sam pročitao,možda i na ovom odličnom forumu,da su dacie loše lakirane,tj lak je dosta osjetljiv.Danas ga prao ,već ima frizeva po sebi.Nešto sam ispolirao ali to je baš razočaravajuće.Imamo kući i pandu iz 2007g. dosta kvalitetniji lak

Veterinar

 :ne:  Lakom kao lakom nisam bio nezadovoljan do sada.

Loganovac

Bolje povedi računa kako ga pereš. Lak je taman kao i na drugim vozilima, govorim o metalik farbi. Kad ga operem skoro 15 godina starog sija se ko u bumbara du*pe, tek se pod određenim uglom izbliza vidi da bi mu prijalo poliranje. Svaki auto traži posle izvesnog vremena poliranje, ja uradio dva puta za ovo vreme, bliži s vreme za treće, kad odlepovremi na proleće, Bože zdravlja.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Lazar@

Citat: papicdu1 poslato 30.10.2021. - 19:20
negdje sam pročitao,možda i na ovom odličnom forumu,da su dacie loše lakirane,tj lak je dosta osjetljiv.Danas ga prao ,već ima frizeva po sebi.Nešto sam ispolirao ali to je baš razočaravajuće.Imamo kući i pandu iz 2007g. dosta kvalitetniji lak
Nisu lose lakirane, samo imaju dosta mek lak.
Sto nema veze sa dacijom vec sa tipom boje...a takvih automobila ima na gomile od ultra skupih do ultra jeftinih


Prije ce biti da imas riseve i sitne ogrebotinice od pranja i ciscenja krpom u salonu...
Evo u ovlascenom servisu ovamo kod nas,  Megane RS koji stoji parkiran u showroom-u nagrdjen...Svaki dan ga ciste suvom magicnom krpom  :ne:


Kupi neki sundjer da valja i peri sa njim (preporuka za Sonax)
Mada s obzirom da je auto nov, ja bih ti preporucio ako imas $$$ da podjes i da odradis(ili odradis sam) keramicku zastitu boje.
Sonax ima kit vec od 60e, i miran si 5-6 godina sto se tice  uv zracenja, kiselih kisa govanca od goluba, smole itd...