Dacia MPV

prethodna tema - sledeća tema

krle

Verovatno će se pojaviti 2012.g.



U prilog ovome idu i određena testiranja koja se rade na prerađenom  MCV.
http://www.autoblog.it/post/25923/dacia-le-prime-foto-spia-del-futuro-monovolume-low-cost
http://www.autoblog.it/post/22638/dacia-il-render-dellipotetica-mpv

jasho

Još ako mu cena bude od 10k do 12k  :too:

LeNgenda

Vidi se da ima mnogo vise elemenata sa Megane 2, vrata, brave, farovi...

Oni generalno ne bi smeli da preskoce 14.000-15.000 evra u najopremljenijim varijantama svih modela ako misle da zadrze konkurentnost.

Ja bih ovo uzeo da imam dvoriste, ovako jok, nije ovo za parking pun Indijanaca.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

mladja73

Cini mi se da je jos duzi od postojeceg MCV-a...

Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

hobbista

Nije duži. Okrenuli su zadnja vrata (otvaraju se naopačke, ili su u pitanju klizna vrata) i maskirali su stub iza zadnjih vrata (odnosno stavili veće staklo). Zbog tog sakrivenog stuba auto izgleda duži.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

mladja73

Opticka varka, znaci...
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

leotar

Samo dobar render. Zadnja vrata su kao klizna jer se vidi sina u dnu treceg bocnog prozora. Nekako mi je... prekabast  :ces: Ovako na slici vise lici na konkurenciju VW Transporteru. Bice dobar za biznisa  :nami: Tek cemo vidjeti kakva ce konacna verzija biti.

wvojin

Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

jasho


Vihor

Ovo je prelepo, samo da cena bude prihvatljiva   :hall:
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Munze

preuzeto sa auto.blog.rs



Prema pisanju nemačkog AutoBilda (odakle su i ovi novi renderi), rumunska Dacia planira konkurenta Volkswagenovom Touranu, Opelovoj Zafiri i ostalom društvu iz klase kompaktnih MPV modela.

Buduća Dacia MPV (koja još nema zvanično ime) raspolagaće sa kliznim bočnim vratima i prostranim enterijerom, a sve to po pristupačnoj ceni.



Naime, kada se pojavi na tržištu (početkom naredne godine), očekuje se da ova Dacia u baznoj verziji startuje po ceni od 10.000 evra.

Što se pogonskih agregata tiče, pominju se benzinci sa snagom do 110KS, kao i dizelaši od 86KS i 110KS.


DarioGTI

 :aplause: :aplause:

ali prednjica mi strasno vuce na jedan auto ali nemogu se sad sjetit na koji  :doh:

Dacia "Espace"  :ziveli:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

LeNgenda

Na bilo koji Pezo... Ili Verso.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.


leotar

A evo i zadnjih informacija, gdje se vidi da ipak malo "zanosi" na Renault Scenic  :nami:

http://www.autoevolution.com/news/dacia-mpv-coming-in-2012-priced-from-eur14000-28292.html