Podešavanje snopa farova

prethodna tema - sledeća tema

saša61beograd

Očekujem neka novija iskustva,ako ih ima (ništa nije isto kao pre 10 godina).Mislio sam prvo da uzmem polovne,ali se taj tip fara ne ugrađuje od restajlinga krajem 2008.godine.Znači da su ti polovni stari najmanje 15 godina,bilo bi čudo da nađem bolje od ovih mojih.Zato sam mislio nove.Šta sam uradio,to ću svakako javiti.

Keka

https://www.daciashop.ro/caroserie/faruri-proiectoare-stopuri/far-logan-faza2-stanga-(facelift)
https://www.daciashop.ro/caroserie/faruri-proiectoare-stopuri/far-logan-faza2-dreapta-(facelift)

Original fabricki bolji nego kopije. Cena tu i tamo. Proveri kod ovlascenih da li ima i koliko traze.

BTW Depo kopija za kadeta otpalo staklo u voznji. Dugo svetlo lose centrirano. Posle uzeo polovan original Bosch na otpadu.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Mare

Depo se deformiše oko sijalice, zbog toplote.

Mare

Citat: saša61beograd poslato 08.02.2024. - 11:24Zamenio bih farove.Možda polovne,možda nove.Ako idu novi,pronašao sam ih u firmi GBG Lukas u Dobanovcima.Tamo imaju farove Depo i Tyc,sa sličnom cenom,oko 5.500 dinara komad.
Ima li neko od forumaša iskustava sa ovim brendovima?

Možda reparacija?
Koji model?

saša61beograd

Ako misliš na poliranje,to sam radio već par puta.Bude dobro oko godinu dana,a onda mora opet.Koristim finu šmirglu,600 i 1000.Onda uglancam scratch removerom,a imam i K2 Lamp Doctor.Bojim se da sam ih već dobrano istanjio,samo čekam da mi ruka proleti kroz far.A imam i malu pukotinu na levom faru,sa kojom prolazim tehnički,ali me nervira.
Zato sam hteo nove farove jer je Logan zaslužio da se malo ponovi.Baš si me razočarao prethodnim postom o Depo farovima.Mogu da biram i Tyc farove (nove),ali verujem da je isto.

Mare

Ne poliranje - upravo reparacija. Poliranje stakla, popravka mehanizma podizanja snopa, reparacija reflektora.
Ni sa TYC nije mnogo bolja situacija, ali je TYC malo kvalitetniji.
Pričam iz iskustva jer sam na prethodnim vozilima (Marea, Croma, Seicento, Punto) menjao ili farove ili maglenke i sve su bile Depo ili Tyc. I svi su bili sa nekom mamom.
Depo brzo izgori ležište sijalice, a sa maglenkama TYC sam imao slučaj da se nisu mogle lepo uklopiti u branik pa moram da uklapam i budžim kako bi se spolja što lepše uklopila.

Sebi da kupujem far za polovnjaka, ako se ne bi mogla odraditi reparacija, birao bih TYC pre nego Depo.

Zoran

Ja sam prije 3 godine zamijenio desni far 70 Eura. Možda je i bolji od originala ali ne znam ime proizvođača. Sa Tajwana je ali nije Depo.
Sam svoj gazda - vazda.

Mare

Citat: Mare poslato 10.02.2024. - 09:19Ne poliranje - upravo reparacija. Poliranje stakla, popravka mehanizma podizanja snopa, reparacija reflektora.
Ni sa TYC nije mnogo bolja situacija, ali je TYC malo kvalitetniji.
Pričam iz iskustva jer sam na prethodnim vozilima (Marea, Croma, Seicento, Punto) menjao ili farove ili maglenke i sve su bile Depo ili Tyc. I svi su bili sa nekom mamom.
Depo brzo izgori ležište sijalice, a sa maglenkama TYC sam imao slučaj da se nisu mogle lepo uklopiti u branik pa moram da uklapam i budžim kako bi se spolja što lepše uklopila.

Sebi da kupujem far za polovnjaka, ako se ne bi mogla odraditi reparacija, birao bih TYC pre nego Depo.


Samo jedna ispravka - juče u ostavi nađoh ambalažu od delova sa prethodnih auta. Dakle Depo i neki turski brend za izbegavanje - tek sa TYC sam ubo robu da je približna originalu, da reflektor ili ležište sijalice nisu izgoreli nakon nekoliko meseci.

A taj turski brend je ovo na slici

Keka

Da su hiljade evra razlike u pitanju, ali za 100 evra original far, pobogu ljudi kakva poliranja reparacije i slicno.

Ja nisam mogao da biram, original far bez svetlosnih elemenata i ugradnje oko 1200 evra. Kutija dimenzija 40x40x100cm

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


glavonja3

Tvoj far kosta koliko moja kola na trzistu sa 300 hiljada km na satu  :lau:

Mare

Citat: Keka poslato 11.02.2024. - 12:09Da su hiljade evra razlike u pitanju, ali za 100 evra original far, pobogu ljudi kakva poliranja reparacije i slicno.

Ja nisam mogao da biram, original far bez svetlosnih elemenata i ugradnje oko 1200 evra. Kutija dimenzija 40x40x100cm



Reparacije farova se rade uspešno 15 godina unazad.