Katalizator

prethodna tema - sledeća tema

saša61beograd

Jel motor radi normalno ako je cev umesto katalizatora?

bugi

Prijavi obavezno, ti tvoj katalizator verovatno neces videti, ali ces im mozda pomoći oko hapsenja, mislim da one nove policijske kamere svasta mogu da prate, pa ako se upotrebe u prave svrhe, doneće svima nama korist.

glavonja3

Citat: saša61beograd poslato 06.05.2021. - 19:55
Jel motor radi normalno ako je cev umesto katalizatora?

I mene ovo bas zanima.

dejanz

Da li može da se cev pre i posle katalizatora ojača na neki način, na primer da se parče cevi raseče uzduž i navuče na postoječu cev i pričvrsti šelnama ili slično?

Bata83

Ako se skine katalizator trebalo bi da se softverski ugasi na motornom racunaru da nebi palio greske i ulazio u safe mod.

dobar1

Citat: bugi poslato 06.05.2021. - 20:45
Prijavi obavezno, ti tvoj katalizator verovatno neces videti, ali ces im mozda pomoći oko hapsenja, mislim da one nove policijske kamere svasta mogu da prate, pa ako se upotrebe u prave svrhe, doneće svima nama korist.

Prijavio sam krađu katalizatora u PS Novi Beograd, kažu mi da će možda pogledati kamere sa parkinga marketa gde se vozilo nalazilo.
Inače u razgovoru sa majstorom iz servisa u Novom Beogradu, rekao mi je da sam mu ja 5-6 slučaj u poslednjih par dana za koji on zna (mislim na skidanje katalizatora).

slavko_bgd

Citat: saša61beograd poslato 06.05.2021. - 19:55
Jel motor radi normalno ako je cev umesto katalizatora?

Da, ponekad čak i bolje nego sa njim. Katalizator ničim ne utiče na rad motora a sam po sebi predstavlja otpor u protoku izduvnih gasova.

Citat: Bata83 poslato 07.05.2021. - 08:05
Ako se skine katalizator trebalo bi da se softverski ugasi na motornom racunaru da nebi palio greske i ulazio u safe mod.

Za greške je 100% tačno, za safe mod mislim da nije tačno jer do sada u praksi nisam video ni jedan automobil bez katalizatora ili čak sa neispravnim kat-om da ulazi u safe mod.
A veruj mi na reč da sam iskusan, video sam ih bar tri :)

Zee

Drustvo danas u po' bela dana, na Adi mi makose katalizator.
Kulturno-umetnicka pitanjca slede, da li mogu da uradim nesto sa zamenskim koji je euro 3, tj. da li je neko imao slucaj da je to montirao i prosao ok na tehnickom?
A drugo bi bilo, da li neko ima neki kontakt nekoga pouzdanog ili iole pouzdanog, ko prodaje ili rastura Dacie?
Hvala unapred. Svako dobro.

kiconix

#38
Ta Ada postala opasno mesto.
Prvi put cujem za katalizator, do sada obijanja (svakodnevno).

astmario

Katastrofa, bice varenje aramture okolo kao sto rade u UK.

saša61beograd

Kad je krenula ova priča,zvao sam Auto Kiler (kod njih popravljam auspuhe oduvek) da vidim da li rade neku zaštitu za katalizator.Odgovor je bio:"Vidi ti to kod nekog limara,nemam ja vremena se zahebavam sa tim."Za Pežo/Citroen ima neka zaštita na oglasima.

fillip

#41
Neko mi je odsekao katalizator, auto bio parkiran ispod ulicnog stuba, osvetljen, bas pokraj ulice. Lokacija Ljuba Vuckovica, blizu saobraćajnog faksa. Brusilicom izgleda. Prijavio u MUP Vozdovac. Sta da vam kazem osigurajte katalizator ako možete, pogotovo na benzincima.
Mislim da treba prijavljivati policiji, barem da imaju u statistici taj podatak, a možda nesto i urade jednog dana.

kiconix


nebojsam

Lopovi su mi odsekli katalizator na Loganu, benzinac, 2008, base model. Zavaren mi je auspuh, ali se posle oko mesec dana upalila sijalica "Check engine"!?
sta je pametno da se uradi? da li da ugradim zamenski kalatizator ( majstor u Zelezniku mi trazi sto eura ), gde da idem da mi iskljuce pomenutu signalizaciju?
da li uopste Base model ima ECU kompjuter? Unapred hvala, Nebojsa

fillip

Mislim da ako imas O2 senzor ili lamba sondu kako zovu vec iza bivseg katalizatora, ima i ECU auto. Verujem da sva vozila neke generacije posle 2000-dite imaju ECU. Da li imas osim paljenja lampice neki drugih problema tipa veca potrosnja itd? Ja planiram isto da zavarim cev, čuo sam da na tehničkom još ne mere izduvne gasove niti gledaju da li postoji katalizator?