Kvalitet i cene gasa

prethodna tema - sledeća tema

Saša

Dok smo vozili na plin, ubedljivo najmanja potrošnja je bila sa plinom NIS i LUKOIL, a najveća na OMV i KNEZ petrol.

Loganovac

Mislim da se ovde ne radi o tom kriterijumu već je pitanje gde je gas najmanje "opoganjen" raznoraznim primesama i nečistoćama koje prave probleme ćudljivim mašinama iz XXI veka.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

vujanovgoran

Ako zaobilazite Nis, kod koga onda da sipate kada 90 posto ostalih uzima plin kod Nis-a?
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

Keka

Nece biti da 90% uzima kod NIS.

Ali ce biti da neko od velikih uvoznika/distributera valja drek.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


dekiv68

Može li se zaključiti, na osnovu dužeg točenja na jednoj pumpi ili pumpama jednog brenda, koje su pumpe za izbegavanje, a na kojim posle konstantnog točenja nema problema :conf:

Veterinar

OMv bez ikakvih problema.

dedola

U Zrenjaninu na OMV i MOL nema problema,  ostale su za izbegavanje.

dekiv68

OMV mi je najbliža pumpa, a sa njihovom karticom cena je 75,9din (kao i na EuroPetrolu)

Veterinar

Ne gledam cenu. Ništa mi ne znači 3-4dinara/l, ako ću imati posete servisu, paljeje lampica, štetu... Prvi problem sam imao na oko 1000 pređenih km, drugi 6000km kasnije i oba puta sam sipao na drugim pumpama. Za ovih 15000 km sa OMV-ovim TNG-om imam dobra iskustva.

Ivan

Nikada nisam imao problema ni na jednoj pumpi ali posle čitanja iskustva članova na forumu izbegavam Knez petrol Ada BG, tng je tamo naj jeftiniji, tamo sam pre sipao svaku drugu nedelju pun rezervoar i nikakvih problema nisam imao. Sada samo sipam na Euro petrolu Novi Beograd tng skuplji od prilike 1 din (sa Euro petrol karticom) u odnosu na Knez Ada. Uređaj Landirenco, prešao 100800 km.

Loganovac

Potpisujem. Fali još sat-dva vožnje do 100.000km, sipao sam svud redom, poslednjih godina skoro isključivo na Knez Petrolu, problema (pu, pu...) nikakvih, uređaj BRC Sequent 24.
Kako Veterinar ono napisa, prešaltovao sam se iz mesta na OMV, videćemo...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

hobbista

Ja i dalje sipam pretežno na Knezu - Ada.
Kratkotrajnih problema sam imao posle sipanja na CryoGas pumpi preko puta Komnenovića (Dragoslava Srejovića, ispod Bogoslovije) i to kada je tank bio pri kraju   :ne:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

skiter69

ma super, ako mi moramo "rešavati" problem tako što ćemo razmenjivati iskustva sa raznih pumpi,umesto da je kvalitet gasa ujednače. OMV ,dobar, odlično samo meni je najbliža OMV pumpa na 60km. osuđen na NIS ,Knez ili Lukoil  :doh:

jasho

Knez petrol Indjija (ex Vuk petrol) danas sipao cena 70,9 din

dekiv68

Popust za vikend, inače je 72,9din