Ugradnja filtera vazduha kabine-polen filtera

prethodna tema - sledeća tema

jasho

Citat: sibelius poslato 19.05.2011. - 16:42
e sad narode moj meni treba prosvetljenje
promenio sam limuzinu pre par nedelja uzeo  logana laureata 2009.godiste
i sta se zbiva
zavucem glavu da skinem filter da vidim da li je prethodni vlasnik skoro menjao filter kad na moje zaprepascenje nema filtera
kakav rebus
odem kod caleta,ima sandera ambience +, pogledam uredno stoji filter
sad il sam ja lud il me prave ludim
nabacujem par slika da me neko prosvetli sta da secem tj da li se filter moze nalaziti na nekom drugom mestu osim na vec ranije definisanom
ako neko zna neka podeli tu mudrost samnom
svakako ova plastika gde bi trebao da bude filter je drugacijeg oblika i drugacije je izlivena nego na prethodnom loganu

Ovako je i kod mene drugačija plastika, jel zna neko gde da sečem, izgleda mi prilično z.j...n pristup? :ces:

krle

#196
 Za perce  nisam siguran, ne mogu se setiti. U svakom slučaju moj  savet  je ne uzimati ovaj filter, bez obzira što  na kutiji i deklaraciji piše da je iz Nemačke.   


 

drzarkod

i meni taj filter bolje izgleda. Inace video sam mesto gde se proseca otvor, pa to je gimnastika. Jedno pitanjce, da li se odsecen poklopac baci ili sluzi za nesto i sta sa ona dva srafa na poklopcu. Imam MCV.

hobbista

Hehe, ma niiiiije gimnastika :D
Odsečeni deo se baca.
Ja sam izvadio suvozačevo sedište, pa prilegao i isekao otvor.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

drzarkod

Isekao rupu za filter skalperom sa nekoliko uzastopnih povlacenja po zacrtanim linijama u trajanju od 20 min.   :doh: Trebace malo turpijanja i kad kupim filter ugradjujem. Bilo je dosta lišća ali ne toliko koliko sam ocekivao. Nisam vadio sedište....Hvala svima na savetima.

Loganovac

Obavezno ugradi i čarapu ili nešto slično na usisni gril, znatno će smanjiti količinu krupnih nečistoća kao što je lišće.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

drzarkod

Ugradio i grilonke ali mi keder nesto slabo fata...filter ugradio lako, jer je isti savitljiv i zubac mi legne taman....ventilator tisi, videcemo kvalitet zraka. Sad Logiša već odiše dozom luxuza.

Black

Jedno pitanje, koga preporucujete za ugradnju filtera kabine (ja ne mogu sam, malo sam predimenzionisan) i koji je kat.br. istog ili za koje vozilo da trazim u prodavnici (clio I ili II) :to:
Kaniš li pobijediti, ne smiješ izgubiti!

mladja73

Citat: krle poslato 20.04.2011. - 20:40
Mogu se koristiti filteri kataloski broj 77 01 062 227 sa Renault  Clio III; Twingo II; Modus ,   kao i sa Nissan Micra.

Proizvođači: Valeo FH110 ( 698753), Purflux AH 207,  MANN  CU 1829, UNICO AC 2243,  DELPHI TSP0325178 i TSP0325178C ,Corteco 80000074, Knecht LA 230, Mecafilter ELR 7157,  FRAM CF 9691, Si Vento-Eurogielle P668.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Black

Hvala, a preporuka za nekog ko bi to "prosekao"?
Kaniš li pobijediti, ne smiješ izgubiti!

zac

Ako ne nadjes nikoga i ako ti se ne zuri, mogao bih ti ja pomoci posle 1 juna...tad dolazim sa odmora.  :wave:

Black

Kaniš li pobijediti, ne smiješ izgubiti!

astmario

Hmm, jel bi mogla pomoc oko lokacije mesta gde bi dosao taj polen filter?
Sandero I, sa klimom, ali gledajuci ispod suvozacevog sedista ka sredisnjem stubu ne vidim gde bi i sta trebalo seci...

VaskezNS

#208
Čini mi se da trebaš tražiti još dalje, prema "stopalima" suvozača. Još desno na prikazanom delu konzole, ako posmatramo od pozicije sa koje je napravljena fotka.

Jeste da je ovo Logan, ali možda mogu ove slike da pomognu ?

http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=71.msg78711#msg78711
Ovo je mesto za sLogan ;-)

astmario

Ma desno nema nista, ili sam ja corav.
Isto na samom stubu ili bas na sredini iznad suvozacevih nogu?
Iznad suvozacevih nogu je samo plastika, sa ledjne strane mogu da napipam ODB konektor i to je sve sto sam uspeo da vidim.
Ili treba da odsrafim tu masku donju, ili da se zavucem iza gde ide kabl ODB-a?