Kvalitet i cene gasa

prethodna tema - sledeća tema

drzarkod

Ljudi poenta je u konkurenciji  cene gasa u Ns su nize gde ima konkurentskih pumpi a tamo gde ih nema cena je veca. Zato Keka I mi ostali iz Ns tragamo za jeftinijim pumpama a da njih nema veiliki bi bili bezobrazni kao I u Bg Pozarevcu....

jasho

Citat: drzarkod poslato 05.05.2014. - 08:25
Ljudi poenta je u konkurenciji  cene gasa u Ns su nize gde ima konkurentskih pumpi a tamo gde ih nema cena je veca. Zato Keka I mi ostali iz Ns tragamo za jeftinijim pumpama a da njih nema veiliki bi bili bezobrazni kao I u Bg Pozarevcu....

Bravo doktore, ovim si sve rekao u prilog kako bi tržište trebalo da radi, e to sad isto imaš i u Beogradu (veći broj različitih snabdevača TNG na manjem prostoru, recimo Jurija Gagarina NBG) ali cena ne pada (osim u jednom kratkom periodu i to za vikend OMV), što znači šta, tržište ne radi, ako ono ne radi šta ,,radi''...!

Pozz :ziveli:

saša61beograd

Okomili ste se na one koji su najmanje krivi.Pumpadžije utiču na nekoliko dinara gore-dole.To nije problem.Problem je što plin nije više 30% posto cene benzina,nego je 60% i to ga čini skupim.
Bio je jeftin dok su na njega samo retki vozili i dok je služio za upaljače i krčkanje sarme.Sada kad na njega vozi pola Srbije postao je tražena roba na kojoj svi hoće da zarade.Onu zaradu koju gube na slaboj prodaji benzina,svi hoće da nadoknade na ceni plina - i naftaši i pumpadžije i država.

jasho

Ma nismo se okomili, samo bistrimo situaciju zašto je u NS Tng 73, a u Bg ne pada ispod 85, što je razlika od 12 din pa naviše, što nema logike (barem ove tržišne) ....  :wink:

Loganovac

I da ponovim ono što sam više puta napisao, nije normalno da cena plina bude 30% od cene benzina, to se u našoj istoriji desilo samo jednom (28/82 din), baš onda kad sam u Logana ugrađivao plinski uređaj i kratko je trajalo. U poslednjih 40 godina paritet je varirao oko 50%, a sedamdesetih godina su vozila na TNG  bila prava retkost. Dakle i ta teorija pada u vodu.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

jasho

Eko (ex-Knez) Sremski Karlovci, veceras sipao 79,90

hobbista

Juče svratih na OMV Vidikovac - cena 86,40  :gun:
Vikendom je 83,40  :doh:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

jasho


drzarkod

kao da kasne sa info....videcemo za dalji pad....ovde i dalje cene ne promenjene

boxit

Ja se razmišljam da udarim bojkot beogradskim plinskim magnatima, odem na benzin (kad mi je svakako "redovno" vreme da se provozam na isti  :)) lepo prema Novom Sadu, natankam TNG i vratim se na benzin....još da može u gepek i neki kanister  :Smiley:

lakistrike95

U nedelju relacija Trstenik-Uzice i nazad. U polasku sipamo na jednoj privatnoj pumpi, ali samo imaju gas, i to NIS-ov. Cena malo jaca, 87.90 ali vredi. 8.87l na 100km. Ja sasvim zadovoljan.

drzarkod

To Laki......I meni je slicna potrosnja na  Nis tng. :aplause:

bocca

mogu da potvrdim jedan raniji Kekin post, sipao na Rimski oil za 75 din lepo vuce, potrosnja jedna od nizih. juce sam sipao ponovo pa cu videti opet. za te pare odlican.

Ivan

Juče Eko Helenik Tošin bunar NBg 86.40 tng

Keka

Ponovo sipao na Rimski oil po 75,00. Kvalitet odlican, prosecna potrosnja 7.5 litara. Ne varaju na pumpi, u (skoro) praznu bocu od 65 litara, do tandrkanja usuli 49.8 litara, sa time presao 665 km.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!