Spone-Kugle

prethodna tema - sledeća tema

hobbista

U neka ranija vremena to se zvalo spona. Vidim da sada skoro svi koriste naziv "Kraj letve volana"  :ne:


:offtopic:
Ma mi smo ti kao romi šibicari - mnogo pričamo da ne vidiš šta radimo :D
A za filter - dešava se. Previd majstora  :ne:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

kiconix


zac

Citat: hobbista poslato 20.10.2015. - 19:34
:offtopic:
Ma mi smo ti kao romi šibicari - mnogo pričamo da ne vidiš šta radimo :D

:lau:

astmario

#183
Kraj letve volana ima u vise varijanti nadjoh sledece:

1.U Panteru prodaju Tehnorot za 1037din.
2.Kod Ace francuza Mayer, Mayle ili sta vec rece jedva ga razumeh 1500din, mada tamo pitase da li je leva ili desna ne znam da li ima ikakve veze?
3.Kit Komerc:
a)Ruvill 1240din
b)Swag 1500din
c)Lemforder 2440din.

Sta odabrati od ovoga?
I da li treba menjati neke manzetne, gumice i slicno kada se to vec skida da nabavim i to?

zac

Manzetnu menjas samo ako je fabricka pocepana, inace nema potrebe...bitno je dobro podmazati sam zglob spone (kuglu kraja letve) i dobro namestiti manzetnu i njenu selnu na mesto..da se spreci bilo kakav ulaz prasini i vodi..

Sto se tice marki...meni su preporucili Mayle diskove..i za sada sam zadovoljan, presao oko 8 000 km., nema tragova trosenja..navodno nemacki??? Vidim da su sve slicne cene, pa je verovatno i kvalitet takav...  :ces:

bmiillan

Citat: Zoran poslato 13.10.2015. - 09:59

Smiješne li firme (nemaju na lageru).

Imaju zrak za pumpanje guma...

za hit auto je i to uspeh, najgori su od sve dece, a i šire
nemoj na silu uzmi veci cekic

bind

Citat: bind poslato 13.10.2015. - 11:56


Mala ispravka za cenu  kugle.
Na potvrdi o kontroli pise :

Sto pre: Zamena kugle na p/l viljusci 4279 din+1700 din rad.

Ovo gore je bila ponuda u Hit-u

A epilogpilog u vezi kugle .

Danas otisao kod Macure Tosin bunar-da zamenim letnje sa zimskim  gumamam i tu ima majstor za reglazu trapa i pitam dok sam cekao za gume jel moze da pogleda tu levu kuglu ,kaze stanite na kanal , pozvao me dole u kanal i kaze gledajte kako je desna cvrsta a leva klima se skroz , debelo je otisla kugla ,mora da se menja i to sto pre.
Zamene mi gume odem do bloka  44 Panter imaj kuglu marka teknorot  820 dinara kupim vratim se kod Macure covek mi zameni kuglu i centrira trap to kostalo sve 3100 castio ga 200 din .
Dok mi je radio pitalo dvoje za cenu centriranja  Fabija 1800 din  Octavia 2000 din.

Znaci u Hitu bi kostalo (kugla + ruke  6000 ) + centriranje isto kod Macure  1800 din = 7800 dinara
Mene na kraju kostalo;
Kod Macure (3100 zamena i centriranje i 200 din castio majstora )=3300 + 820 din kugla iz Pantera = 4120 dinara

zac

Skoro duplo  :bonk: , ma ne treba ici kod Hit-Derikoza..

boban66

Nakon dva do tri meseca primećenog lupkanja na neravninama  otišao sam kod majstora za trap. Obe spone na točkovima imale luft. Zamena spona i centriranje trapa koštalo 4800 din. Pošto su mi to odradili za 30 min. dobili su i čast 200 din  :)  Kada sam malo provozao auto, super utegnut i nema lupkanja ali blago vuče u levo. Kada sam ih nazvao rekoše da su se verovatno gume malo pojele i da zbog toga vuče. Do duše nije pre toga centriran trap 10g, mogu će je. Nije ništa strašno a  i mislim da će za 1000km da se izjednače.Inače majstori su na glasu u gradu i ne verujem da su nešto zeznuli pri reglaži.( a lično sam gledao kako upotrebljavaju sve one skalamerije i opriku )
Ko sebe osudi, služi doživotnu robiju.

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

Veterinar

Kako se gume izjednačuju?

Loganovac

Verovatno misli da se još "pojedu" pa da "legnu"...  :ne:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Veterinar

 :ne: Kontam da bih tako razmišljao da auto ne vuče u stranu, ali ako vuče u mojoj glavi je da vuče na neku stranu zato što je sa te strane guma potrošena više. Ako na nju pada oslonac, trošiće se još više, zar ne. Ovako mali Perica razmišlja, drugačije se ponaša mačka koja hramlje.

Loganovac

Pretpostavljam da nije u pitanju veće ili manje trošenje - pre će biti da su nepravilno potrošene  :ne:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

zac

Bas tako, nepravilno potrosene zbog luftova u sponama..pa samim tim i trap nije bio kako treba...bio je suvise "otvoren"