Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

Prijavljivanje za okvire registarskih tablica sa oznakama Dacia Forum Srbija je pri kraju! Ko želi nek' požuri, a prijavljene molimo da izvrše uplatu, prema dogovoru.

Pages: [1] 2   Go Down

Author Topic: Dacia Logan 1.4MPI nece da upali  (Read 5833 times)

sale_u123

• Full Member
  • Auto: Logan 1.4MPI Ambiance Pack
Dacia Logan 1.4MPI nece da upali
« on: 21.08.2009. - 21:25 »

Imam Daciu Logan 1.4MPI Preferance vec vise od 2,5 godine. Presao vrlo malo, blizu 20000km.
NIKAD NIKAKVIH problema nisam imao, do sada.

Veceras sam je napunio sa gomilom stvari i mislio da krenem na put.
Okrenem kljuc - nista, samo verglanje. Nece ni da se zakaslje a kamoli da upali.
Sve kablove u motoru sam pregledao, zavlacio se ispod da vidim da se nije nesto otkacilo.
Sve je OK. Benzina ima oko 15-20 litara.

Ranije je palila na pola kljuca. Odlicno vukla ...

Da li neko ima ideju sta bi to moglo biti?

Sutra bih pozvao servis (na Starom sajmistu-BGD), ali ne znam da li imaju terenske majstore. Bio bi mi problem da doteram auto do servisa...

Munze

• Moderator
Odg: Dacia Logan 1.4MPI nece da upali
« Reply #1 on: 21.08.2009. - 21:27 »

sale_u123

• Full Member
« Reply #2 on: 21.08.2009. - 21:58 »

Kao moguci uzrok, pominje se davac na zamajcu.
Ne znam gde se to nalazi, a link http://daciafanclub.6.forumer.com/viewtopic.php?t=29&postdays=0&postorder=asc&start=60
koji se navodi u resenju, nije mi dostupan jer je na starom forumu, a ja sam se tek danas registrovao na novi forum.

Moze li neko da mi pomogne - makar da ga nekako upalim da stignem do servisa.

Munze

• Moderator
« Reply #3 on: 21.08.2009. - 22:07 »

Prebačeno sa prethodnog foruma
Quote from: rasko65
Posle dve godine i 21.000 predjenih km tesko pali kad je hladan. Mora da se vergla nekoliko puta po desetak sekundi.
U AK Kompresor rekose da je u pitanju senzor zamajca, kosta sa zamenom oko5.000,00 din.
 Ima li neko slicna iskustva?
Poz

Quote from: Nik
Posle dve godine i 21.000 predjenih km tesko pali kad je hladan. Mora da se vergla nekoliko puta po desetak sekundi.
U AK Kompresor rekose da je u pitanju senzor zamajca, kosta sa zamenom oko5.000,00 din.
 Ima li neko slicna iskustva?
Poz

Koji motor?

Benzinac 1.4
Pozz

Quote from: Pall
prvi put cujem za 'senzor zamajca'...i sta taj tacno radi vol'o bi da znam...u svakom slucaju kvar mi se cini ozbiljniji ( nego bravice, krckanje, kazaljke, crtice i sl. ) pa nam javi ako resis situaciju sta je tacno bilo...

Quote from: kiconix
Ma nije to nista ima jedan citac-senzor kojii cita kad je paljenje pa po tome i baca varnicu (posto nema razvodnik),Sve u svemu nista strasno desava se.
PS i sekvent uzima podatak sa tog senzora da bi mogao da radi.

Zavrseno. U servisu kazu da je senzor bio zaprljan i da su ga samo ocistili i nisu nista naplatili. Ne znam kako se zaprljao, i zasto mu to smeta, mislim da nije opticki, ali stvar sada funkcionise. Uz put obavili su i onu besplatnu zastitu, o kojoj je bilo vec reci (pismo itd.)
Pozz

Quote from: krle
Za ove tri godine i predjenih 42000 km  samo dva puta nije hteo da upali iz prve. Prvi put nisam znao šta je u pitanju pa sam sačekao nekih 20-ak minuta i onda normalno upalio. Pitao sam majstora i saznao šta je u pitanju. Konektor na davaču GMT, koji je ujedno i davač br.obrtaja motora ima loš kontakt (davač ili senzor je na spoju zvona menjača i motora, tačno iznad zamajca) Sledeći put kada mi se to desilo samo sam malo pritisnuo konektor i motor je upalio  bez problema. Inače pre toga i meni se dešavalo da obrtomer podrhtava.

Quote from: koan
Sinoc sam bas imao epizodu sa daciaom.

Naime krenem je u grad kljuc u bravu, poce da vergla ali nece da upali  :x , ja probao jedno desetak puta  :evil: , ma kakvi nece ni da cuje, noc vec pala sve i da hocu nesto da uradim nista se ne vidi. A sto je najjace treba mi auto za ujutro.

Nista krenem ja do Kumodraza sela gore, neki moji drugari drze radionicu  :idea: , onako na divlje rade sve sta im padne pod ruku osim promenu kocine tecnosti :D. Dodjem gore oni kazu, OK ce da vidimo to, ali moramo da ga povucemo gore, jer mrak je nista se ne vidi, nema problema ajde.

Sednemo u lagunu dodjemo, izvadim kuku. zasaravim, okacimo dva uzeta i teraj, pravac radiona  8) . Jos mi se burazer od to lika ponudi da on sedne u logana jer je iskusniji slepadzija, nema problema, dovukusmo se nekako da radione sa samo dva manja trzaj sajle  :roll: .

Ajde sa redom, pitaju sta bi moglo da bude :?: . Ja kazem ili ne baca varnicu ili ne daje bezin, ajde da pogledamo, izvuku momci kabal zabodu jednu test svecicu, ja zaverglam, par puta kratko, kad ono q, ne daje varnicu, super nije benzinska pumpa  :) . Idemo dalje,  :idea: , kazu oni ajd da skinemo senzor radilice, ajde. Ali ne lezi vraze, ne moze mu se prici od one sume creva od rashladne tecnosti. Nista, prikljucimo mi aku da se dopuni dok vidimo sta cemo i kako cemo.

Autodatu ukljucujemo, ali oces sine, posto je bila matora nema podataka za logan, ajde nadjemo za motor clio II, cisto da izmerimo neki otpor sa senzora da vidimo dali je u redu velicine. Pozovemo ortaka da dodje sa laptopom da se prikacimo na obd, da iscitamo greske, OK javlja se on, dolazi za pola sata.

Dok on ne dodje daj da vidimo taj senzor, ali kao sto kazem ne mozes mi prici. Namnozila se creva od rashaldne tecnosti posle ugradnje plina, mozes samo da kukas. Krenemo mi polako jedan drzi creva dvojica odvrcu, te gedorom te obicnim kljucem. Radili su tu i nastavci i lepljiva traka i pajser mali, krug po krug odvrnusmo jedan sraf, osta jos jedan.
Sad polako drugi onaj blize kabini, i sto je najjace toliko prostora je bilo da gedorica pravi po samo jedan klik.

I sad pada meni na pamet da sam procitao na forumu ovde, da on zna da se isprlja to jest da mnogo tesko riknjava jer je jednostavan, naime radi na principu magnetne indukcije i zna da bude prljav on sam ili konektori. Nista strcim se ja do kuce uzmem da carb cleaner za svaki slucaj. Vracam se  za 15 min. kad oni uspeli da nadju nacin da ga izvade, super. Ocistimo mi njega i konektore takodje ispitamo otpor mu je u redu. Sva sreca kazem nadjose nacin da proture dugacku gedoru uz manju demotazu sistema i vratise ga nekao. Pogledaju bobinu i njoj otpor OK, medjutim sad sumlja, ako nije nist od ovoga otisao je ecu. Doduse ovo je bilo preliminarno isptivanje jer za detaljno treba osciloskop. Ispitaju oni tu jos instalaciju senzora i bobine i ona ok.

I sad kljuc u bravu, konktakt brrrrrrr, upali dacko, sto bi pirotcanci rekli jebaga.

Rezime, resili bez dijagnostike, zajebavali se skoro cetiri sata, ja ih castio soma dinara zato sto su ostali do deset uvece da se zezaju sa mojim kolima i vec su mi namestali svecice i ostale zajebancije za dz i hteli da me slepuju i do zastave ako treba, ja video neke ljude koje nisam deset godina, popili po pivo uz obecanje da ce mo se opet videti makar iz zajebancije.

A ja planiro da idem ovih dan za Sjenicu, da sam tamo stao samo Bog bi mogao da mi pomogne.

Rezime dva, DACIA CONECTING PEOPLE.
« Last Edit: 21.08.2009. - 22:10 by Munze »

sale_u123

• Full Member
« Reply #4 on: 23.08.2009. - 21:29 »

Sutradan ujutru sam malo prodrmao kontakte na senzoru zamajca i auto je nekako upalio.
Odvezao sam ga u servis "Hit-auto" koji mi je najblizi.
Nakacili su auto na dijagnostiku i utvrdili da postoji problem sa senzorom zamajca.
Predlozili su mi zamenu. Sta cu, pristao sam jer sam planirao da idem na put.
Senzor zamenjen, uradjeno nekoliko test voznji i jos par puta dijagnostika. Kompjuter vise nije pokazivao nikakve probleme ("sve zeleno"). Zadovoljstvo me je kostalo blizu 4700 din.   :ranting:

Unutar senzora je metalno jezgro i kalem. Izmerili su kalem i on je bio OK. Pretpostavili su da je jezgro napuklo i da se taj problem narocito pokazivao kod hladnog motora. Bez ovog senzora, motorski kompjuter uopste ne moze da funkcionise (nema "osecaj" da se motor okrece). Tako da nema ni govora o mogucnosti da motor radi ukoliko senzor nije ispravan.

Od tada (juce i danas), presao sam autom oko 400km. Normalno se ponasa, normalno vuce i pali bez problema.
Jedino sto sam primetio je kada startujem potpuno hladan motor, i NAGLO dam gas: motor za trenutak zastane i onda normalno primi gas. Ovo se ne desava kada je motor zagrejan, ni kada lagano dodajem gas.
Da budem iskren, nisam siguran da li sam (ranije) ikad probao naglo davanje gasa kod hladnog motora - tako da ne mogu reci da li je to problem ili ne. U sustini, ocekivano je da motor ne moze naglo da primi gas dok ne dostigne radnu temperaturu.

Eto toliko od mene... :to:

Loganovac

• Administrator
  • Auto: Logan Prestige 1.6 16v + BRC Sequent 24
  • Zanimanje: Komandir specijalizovanih jedinica CZ
« Reply #5 on: 24.08.2009. - 06:11 »

Pu, pu, pu, da nije uroka!  :Smiley:
Znanje: znati da je paradajz voće.
Pamet: ne stavljati ga u voćnu salatu!

brankovs

• Full Member
  • Auto: Prestige 1,6 16v + LPG
« Reply #6 on: 24.08.2009. - 08:48 »

Kada je motor hladan nikada nemoj da daješ jači gas ,prvo što nije dobro za motor a drugo mora malo da štucne,samo lagano dok se ne ugreje.

Keka

• Global Moderator
  • Auto: Dacia Logan 1.6 MPI Laureate Pack 2004 LPG by Dora; Opel Kadett 1.6 D 1983.
  • Zanimanje: Seoski vrac i travar
« Reply #7 on: 24.08.2009. - 17:07 »

Moze da bude i kod kljuc, pumpa za benzin.......

1. Proveri sekvencu blinkanja diode za kod kljuc.
2. Da li pumpa za benzin zuji kad das kontakt? Ako ne zuji, dok je dat kontakt probaj da je cuknes rukom odozgo ili rezervoar odozdo.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!

visitors can't see pics , please register or login

sale_u123

• Full Member
« Reply #8 on: 25.08.2009. - 10:25 »

Keko,

i ja sam prvo pomislio na pumpu za benzin. Medjutim, ona se kratko i tiho oglasi u momentu kada dam kontakt kljucem. Majstor kaze da tako treba jer ona brzo nabije pritisak u instalaciji.
Za svaki slucaj, pre nego sto sam saznao da je senzor zamajca, cukao sam rezervoar odozdo.

U vezi "sekvence blinkanja diode za kod kljuc". Jel mislis na ritam blinkanja crvene led diode centralno postavljene na instrument tabli?
Kada okrenem kljuc za startovanje motora, sacekam da se doticna crvena LED ugasi - cime je motor spreman za start. Tek tada vrsim startovanje motora.
Kada je motor iskljucen, crvena LED ravnomerno i lagano blinka.

Keka

• Global Moderator
  • Auto: Dacia Logan 1.6 MPI Laureate Pack 2004 LPG by Dora; Opel Kadett 1.6 D 1983.
« Reply #9 on: 25.08.2009. - 18:25 »

Upravo sam to mislio: da li se ugasi kad das kontakt

sale_u123

• Full Member
« Reply #10 on: 28.08.2009. - 15:56 »

Malo sam se konsultovao sa drugarom koji je dosta radio sa BOSCH-ovim upravljackim jedinicama (kompjuterom motora).
Po njemu, "senzor zamajca" bi morao da ima 3 zice od kojih bi jedna bila uzemljenje (shirm) u direktnoj vezi za upravljackom jedinicom.

Kaze: "Najbolje je da se uzemljenje (širm) vrši direktno preko jedinice sa njenom signalnom masom a ne preko mase kompletnog motora. Moguće smetnje su onda mnogo veće."

Izgleda je kod Logana, "shirm" ostvaren preko mase celog motora, sto znaci da poremecaja u radu senzora moze biti i posledica loseg kontakta (elektricnog) sa blokom motora. :hm:

Mozda ova informacija pomogne mnogim Loganovcima koji su cistili samo konektor ovog senzora. :nami:

dsit

• Full Member
« Reply #11 on: 10.09.2009. - 14:40 »

Meni se cini da je na mom upravljacka jedinica Siemens... :ces:

Keka

• Global Moderator
« Reply #12 on: 10.09.2009. - 15:54 »

Svi benzinci sa 8v imaju Siemens Sirius 32 upravljacku jedinicu. Za 16v nisam siguran.

koznazna

• Jr. Member
  • **
    • www.sobe-zlatar.co.rs/
Re: Odg: Dacia Logan 1.4MPI nece da upali
« Reply #13 on: 27.07.2011. - 08:20 »

Upravo sam to mislio: da li se ugasi kad das kontakt

Upravo mi se desilo da logan neće da upali, a crvena lampica se ne gasi nakon 3 sekunde nakon davanja kontakta već ubrzano blinka. Bio sam do AK kompresora i kažu da je auto izgubio komunikaciju sa ključem. Da li postoji procedura kojom se ponovo uspostavlja komunikacija?

LeNgenda

• Hero Member
  • Auto: Dacia Sandero 1.4 MPI Ambiance Plus
  • Сложи српску браћу драгу...
    • Нова српска политичка мисао
Re: Dacia Logan 1.4MPI nece da upali
« Reply #14 on: 27.07.2011. - 08:57 »

Probaj rezervnim kljucem da upalis, a ne moze da skodi i da skines minus klemu sa akumulatora na 10-ak minuta, pa da probas ponovo.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.
Pages: [1] 2   Go Up

Page created in 0.239 seconds with 25 queries.