Logan Laureate 1.4

prethodna tema - sledeća tema

Vladimir

Pošto sam se ja predstavio, red je došao i na auto...
Logan Laureate 1.4, kupljen aprila 2010. godine.
Prešao 23.000 km, a osim redovnog održavanja jedina druga ulaganja do sada su bila ugradnja originalnih krovnih nosača.
Ja sam izuzetno zadovoljan autom, odnos cene i onoga sto se dobije za tu cenu je odličan.
Jesenas planiram kupovinu dodatne 4 originalne felne, jer mi je dosadilo da u jesen i opet u prolece skidam zimske i montiram letnje gume, tako da ću tom kupovinom i to da rešim.
Za ove 2 godine, uglavnom gradske vožnje, na 3 stvari sam imao primedbu:
Volan se ogulio
Kederi sa vozačeve strane su se iscepali
Jedan nosač sedišta je popustio
To je uvaženo u servisu i biće sredjeno narednih dana.
Kad sam kupio auto, dobio sam i produženu garanciju, tako da je auto jos 3 godine u garanciji.
Evo slika:












E evo kako sada izgleda volan i keder:





Aleks

Lep autic nema sta!!!  :respect:  :aplause: :aplause: :aplause:

zac

Lep auto, da ga u sreci vozis.  :aplause:

Sir Oliver

Lep, lep... Nego šta nego lep!  :wink:
:aplause:
I drink to make other people more interesting.

Zoran

Lijep auto - samo imaj na umu da pri bržoj vožnji ovi krovni nosači troše i preko pola litra goriva na svakih 100 km.
Sam svoj gazda - vazda.

Svarog

Sjajan auto. Da li su se kederi propali sami od sebe, ili si ih možda ipak ti slučajno oštetio? Imam utisak da su oštećeni tamo gde se obično očeše neka kopča na jakni ili đon od cipele.

mrsp

Citat: Zoran poslato 29.05.2012. - 18:08
Lijep auto - samo imaj na umu da pri bržoj vožnji ovi krovni nosači troše i preko pola litra goriva na svakih 100 km.
:offtopic: Koliko je to brža vožnja?
I naravno sve pohvale za auto :too:

Zoran

Odokativno preko 100 km/h je brža vožnja po tom pitanju.
Sam svoj gazda - vazda.

Vladimir

@ Zoran
Ja auto uglavnom vozim po gradu, tako da retko imam priliku da vozim iole brzo.
Po kompjuteru potrosnja je 9.9l bezolovnog ali opet kazem skoro iskljucivo gradska voznja...da li je to ok potrosnja?

@ Svarog
Nisu propali sami od sebe-kad sam prvi put primetio da su se pokazala ostecenja, ustanovio sam da ja pri ulasku i izlasku zakacim nogom i ocesem ledjima kedere.
Probao sam da to sto vise smanjim ali bez uspeha posto su se ostecenja vec pojavila.

LoganNS

9,9? Nije puno ako je zimska voznja u pitanju, a ovako boga mi i jeste, bar za mene... meni je u gradu oko 8,5... al sve zavisi... :offtopic:

Vladimir

Da, to je bila potrosnja zimus.
Nisam odavno proveravao potrosnju, i juce resim da je proverim na autoputu:
120km/h na 3500 obrtaja, sa ukljucenom klimom i krovnim nosacima trosio je 8.1 i 8.2
U povratku ista brzina ali bez klime 7.6L.

Vladimir

Bio danas u servisu, zamenili su mi volan, keder i klizac vozacevog sedista.
Sve zavrseno za 45 minuta, sad je Logan kao nov.
Cini mi se samo da je ovaj novi volan razlicit od starog-prosli je bio nekako mekan, kao da ima ubacen sundjer ispod povrsine, ovaj novi deluje cvrsce...videcu kako ce da se pokaze.

Ljota

#12
Auto je super! :aplause: Malo je lepši i od SIR OLIVEROVOG. :njanja: Primedbu imam na izgled krovnih nosača. Da su podužni bili bi i na mom autu, a ove poprečne ne mogu da smislim! :ne:

Sir Oliver

I drink to make other people more interesting.

DrJekyll

Pominjao si nešto i za garanciju za nosač sedišta, jel si volan i keder kupio ili.....?

BTW
Autić je ki bombona :dobro:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...