Letnje gume

prethodna tema - sledeća tema

saša61beograd

Citat: jasho poslato 04.04.2014. - 12:44
Sutra bi trebalo da stavim 4 letnje nove, danas zvao više radnji i servisa totalni raspad svih mojih planova :badmood:, nigde Baruma (prvi pick) nigde BF Goodriča
Na sajtu Coninga ponuda očajna,slično kod ostalih.Šta se dešava?
Ipak,nemoj kupovati bilo šta,ako ti baš nije hitno.Raspituj se da li očekuju da dobiju ono što si nameračio.Po meni je Barum brilantis 2 saista solidna guma za te pare,ako će dobijati vredi je sačekati.

jasho

Koning sam  zvao među prvima (kasnije i ostale) imaju Siguru i Continental samo u našoj dimenziji, hteo sam kod njih ili Uniroyal ili Barum da uzmem, Kemoimpex na NS takođe sigura i neki premium, ovo šta sam našao za cooper je kemiopex na trošarini, na NS putu u utorak sredu treba da dobiju turske Lassa gume, danas ih tovare to mi je rečeno, svi ostali slična priča, Beoguma ima kleber za 5720 din i Savu na akciji 5100 (verovatno stariji DOT), Tyreplus sigura uglavnom i Kleber, zanimljivo sigura svuda oko 4500 din

samsung

#482
http://www.nonstopshop.rs/i-40740/tigar-sigura-91t-19565r15

TIGAR SIGURA 91T 195/65R15
proizvođač: TIGAR
kataloški broj proizvoda: 40740
Beoguma

Cena: 4.093 din

Malo je sira ali moze da prodje pogotovo za ove pare.... :lau:



Ima i u standardnoj dimenziji neke ponude...http://www.nonstopshop.rs/cms/search.php


pozdrav iz St.Pazove

zac

Siguru sam jednom kupio i iskrivila se posle 15 000 km...od tada je ne uzimam...
Posto je Hitris? Kazu da je mnogo bolja od Sigure...nije za poredjenje?  :ne:

jasho

Ni ja Siguru na auto nikad više ako ikako mogu, za 6 meseci šara upola  manja, hitris je od 5000 pa do 5800 din. :ces:

Keka

Ja lepo okacim test guma i niko ne gleda test, vec gledaju Cooper, Kineske i Turske gume  :doh:

Kempoimpex u NS je imao Hankook K425.

Ako je ponuda ocajna, ne treba trcati pred rudu. Strpljen spasen.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


jasho

#486
Evo Keka da te još malo iznerviram  :to:

Kupljene jutros u Kemoimpeksu na starom NS autoputu  4 nove gume Lassa Atracta, zvanično ja sam prvi kupac u Srbiji navedenog pneumatika po rečima prodavca  :c1: :to:( ne i marke Lassa jer su prodavali zimske do sada, nego ovog novog letnjeg dezena Atracta), juče im stigao kontigent iz fabrike u Turskoj, jutros ih pustili u prodaju.
Cena sa 3% popusta 4779,19 dinara po gumi (bez popusta 4927 dinara), sve izašlo 21.251 sa montažom demontažom i balansiranjem.

:offtopic: Pošto sam bio dobar pa kod njih uzeo i ulje i filtere za mali servis na 100.000 km (Novo pakovanje elf evolution 5w-40 cena 568 din litar, filter ulja bosh 463 din, filter vazduha bosh oko 800 din i višekratna podloška čepa kartera 60 din)) dali mi karticu za popust od 3% na sve usluge i delove.

Za sad utisci dobri, jel nova guma, tiša i mekša od prethodnog fabričkog Mišelina, navodno po rečima prodavca veoma dobra guma u budget kategoriji na tehnologiji Bridgestona, ovo je navodno neka nova smeša i tehnologija.

Evo linka ka sajtu koga zanima http://www.lassa.com/en/products/product-02-01-13-01-B20-ATRACTA, a i evo i slika.

:ziveli:

Andrix

Taman ovih dana i po kisici da ih probas, pa javi utiske
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Zoran

A potrošnja goriva "F" (donja slika)  :ces:?
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

#489
Jasho, nema sta mene da nerviras, nisi ih meni uzeo.

U svakom slucaju posle nema kajanja.

Zorane, ta EU oznaka je cisto mazanje ociju, posto nije standardizovano kako se rangira guma, vec proizvodjac na neki volseban nacin dodeljuje oznaku.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Branislav-NIŠ

I u Niš-u veoma slaba ponuda letnjih guma,navodno im od sledeće nedelje stižu novi kontigenti.
Nisam baš pri parama pa sam kupovinu morao da prilagodim trenutnom budžetu.
Cooper mi je nekako još uvek velika novina i neispitan proizvod.
Kod sigure se i na prvi pogled vidi plića dubina šare pa sam i od nje odustao.
Svi nude Michelin,meni su preskupe(7600.00)a i imam loše iskustvo sa njima-mnogo proklizavaju.
Pazario sam Fuldu,mada za jedan broj veću,195/65-15
Dato mi je objašnjenje da mogu na MCV bez problema jer je auto malo višlji od limuzine.
Made in Slovenia,DOT 1214(još su vruće).
Indeks brzine H.Nemam nameru da vozim 200 na sat ali mi je rečeno da imaju posebnu smešu koja bi pri normalnoj vožnji trebala da produži vek samog pneumatika.
Cena 5476.00 kupljene u Agrohimu.
Montiram ih oko Uskrsa pa javljam utiske.

bocca

ja juce vratio letnje gume. prednje dve, druga godina koriscenja (jedna miselinka 2013, i rezervna kontinentalka 2010) a zadnje dve, peta godina koriscenja, fabricke kontinentalke(2010). naravno, ne izgledaju bas najbolje ove zadnje ali valjda ce progurati jos ovu godinu...

drzarkod

Bićeš zadovoljan, meni je Fulda ostala u odličnom sećanje na Vectri... :too:

Veterinar

Citat: Branislav-NIŠ poslato 05.04.2014. - 21:51
Pazario sam Fuldu,mada za jedan broj veću,195/65-15
Dato mi je objašnjenje da mogu na MCV bez problema jer je auto malo višlji od limuzine.

Za visinu ne znam, ali sam tu dimenziju montirao na limuzinu bez problema.

jasho

Citat: Keka poslato 05.04.2014. - 19:09
Jasho, nema sta mene da nerviras, nisi ih meni uzeo.

U svakom slucaju posle nema kajanja.

Zorane, ta EU oznaka je cisto mazanje ociju, posto nije standardizovano kako se rangira guma, vec proizvodjac na neki volseban nacin dodeljuje oznaku.

Ma šalim se Keka, ne brigaj, pratim ja ove testove redovno što ADAC radi :ziveli:

Elem, da dodam još koju od danas, kad sam došao u servis ja sam došao sa idejom Cooper CS2, prodavas me ubeđivao, po mojoj proceni vrlo iskreno da ih ne uzimam, jer kako reče  nikako  da ih izbalansiraju i imaju žalbe da ne  drže pravac, uz napomenu da se rade u Kruševcu ex-trayal, i da su ove Lassa best buy što se tiče odnos cena kvalitet, barem što se zimskih tiče, jer ljetnje su tek sad dobili, navodno idu i na trke kao marka Lassa :ne:

Dok sam čekao na red pojavio se i predstavnik-komercijalista Coopertyers, e sad nisam baš slušao što su pričali ali sam načuo da idu sa neke dve pod marke jedna je Mentor i uvode neku novi Firestar ili tako nešto :ha:

Inače vozio ih danas i po kiši, vrlo dobri utici za sada.

:ziveli: