Čep za utakač plina

prethodna tema - sledeća tema

perke21

Večeras sam otišao na pumpu da sipam plin. Radnik krenuo da skine čep, kad se on razdvojio na dva dela.  :banghead: Jedan (srednji) koji ima navoj i sa druge strane ono za šta se uhvati da bi se odvrnulo/zavrnulo i drugi deo koji pokriva utakač za plin. Pokušao sam da sve vratim u prvobitno stanje i uspeo sam. Ali... kada sam ponovo vratio sve na svoje mesto i pokušao da odvrnem ponovo čep, on se razdvojio.  :ranting:
Pitanje je jednostavno gde može da se nađe ovaj čep i koliko košta? Pretpostavljam da ih ima u servisima koji ugrađuju plinske uređaje, ali pošto ovde ljudi sve znaju treba mi samo potvrda i naravno informacija o ceni :respect:

hobbista

Na bubanj potoku košta 50 dinara, mada možeš ptati po pumpama - ono što se zaboravi na pumpi to pumpadžije prodaju ili poklone :)
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

kiconix

Cep je ispravan, taj tip cepa ima jednu gumicu sa druge strane srednjeg dela, vremenom gumica ispuca i spadne, ja ga tako koristim vec 2 god.

mladja73

Imas i na OTC na N. Beogradu (popularni buvljak). Ima jedna tezga koja ima sve za plin od boca za kucanstvo do isparivaca za automobile. Tu mozes naci cep.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Loganovac

Do Soluna sto somuna... Ja sam kupio na EKO pumpi jer mi majmun na OMV-u nije zavio nego ga ostavio na kolima :pop: - odrali me 150 dinara...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

perke21


Sir Oliver

Komšo, imaš to kod Neše-gas u Rajkovcu ili kod Mlađana u Bataševu, u zavisnosti koji ti je uređaj.
Meni je Neša dao džabenko kad sam na Jugiću izgubio.
I drink to make other people more interesting.

Loganovac

Juče sam imao doživljaj sa plinom. Vozio sam ga svega dvedesetak klometara na rezervi plina. Juče popodne izlazim sa posla, temperatura oko nule. Upalim auto redovno i krenem. Kad je prebacio na plin ili nešto posle toga (ne znam, ne gledam više u lampice) poče da pišti. Iako znam da je nemoguće da je prazan, prebacim na benzin i odem na pumpu da dolijem gas. Dok sam odvijao onaj plastični čep priključka za punjenje, poče da curi gas. Nije nešto mnogo izašlo, odmah sam zeznuo par puta poklopac napred-nazad da bih odglavio onu kuglicu koja zatvara cev pa je curenje prestalo. Tek, poklopac se zaledio po obodu. Kažem liku da napuni dok ne zatandrče i uđem da platim, kad tamo sipao svega 32 litra! 10 litrara manje nego što bi trebalo, jer ni je boca 53l, obično staje 42 do tandrkanja! Sad, kontam da ona kuglica zatvara samo cev, odnosno samo onu količinu plina u cevi do rezervoara, a na rezervoaru bi trebalo da postoji još jedan nepovratni ventil. Šta se desilo, jbmlg...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Moguce je da MV nije dobro zatvorio bocu, proveri kod cepa sapunicom da li jos uvek pusta.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


kiconix

Tacno tako.
Ta kuglica zatvara samo plin koji se nalazi u cevi do MV.

Branislav-NIŠ

U proteklih mesec dana sam 4 puta sipao plin,i svaki put su mi točioci upropastili čep nasilnim zavrtanjem.Više im u ruke ne ostavljam ni jedan-zavrćem sam.