Parking senzori

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Ugradio sam juče, pojedoh se od muke što mi rikanaja fotoaparat, imalo je šta da se slika...  :banghead:

Što se rastojanja tiče, odradio sam kao što je Stalker napisao. Širina zaravnjenog dela branika 150cm. Postavio senzore na 18, 56, 94 i 132cm. Na tim mestima nema smetnji ispod branika i super je ispalo. Kabliće učvrstio vezicama i provukao kroz slobodan gumeni čep ispod leve štopaljke. Displej ispred vozača, u prednji levi ugao konzole, baš kao što je scepo uradio http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=116.msg20184#msg20184. Inače, "okrečio" sam ih sprejevima, jedanput prajmer pa odmah lak, takođe u jednom sloju. Ne brljave više nego oni nefarbani, zadovoljan sam u principu. Međutim, vertikalni stub prečnika oko 40mm stvarno ne vide, osim ako baš nije baš u pravcu senzora. Koliko para - toliko i muzike. Proveriću ovih dana da li oni na direktorskim Hondama i Audijima ovo mogu da vide.
Samo za Peju: sredio sam uz put onaj levi deo branika što je visio. Neki majmun me je zakačio na parkingu pa je iskrivio pločicu koja odozdo podupire branik i počupao plastične tiplove koji pridržavaju gornji rub. Sređeno bez problema. Napominjem da je branik bez vidnih oštećenja preživeo bliski susret sa Puntom na parkingu (zakucala se tetka u mene direktno, brzinom od oko 10km/h - puklo je kao petarda :doh:). Najvažnije je da nije došlo da lima u oba slučaja, za plastiku se mnogo ne sekiram  :to:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ppejic

Znaci, skidao si branik?

Kako je prošlo odšrafljivanje matice na krajevima branika?

Peja

Loganovac

Bez problema, naprskali smo malo Coca-Colom, ne šalim se - kažu da je stara majstorska fora i da bolje jede rđu od odvijač spreja!
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

stalker

Loganovac šteta što nisi poslikao to dok si radio.
Daj barem sad neku fotku da vidimo kako izgleda gotovo. :worthless:

Čudno mi je da tvoji senzori ne vide stub širine 4 cm, to nije dobro  :ces:
Moji sviraju na vlat trave širine jednog mm.
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

Keka

Moji sviraju i na kondenz iz auspuha  :lau:

Sto bas i nije dobro.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Sale

E pa drugari konacno parking senzori bez busenja,nisu vidljivi na autu pa je i garancija automobila sigurna,a auto je i dalje lep jer nema one 4 glupe tacke na braniku koje lice na zapusene rupe :)
Elektromagnetni parking senzori,sasvim logicna stvar koja je mnogo bolja od ultrasonicnih.
Evo i par linkova da vidite na youtube-u o cemu  pricam
http://www.youtube.com/watch?v=DfqR2wV6kik&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=M85HEPr3mh0&feature=related

Senzori su stigli juce i ugradjeni su za 30 minuta uz lagano caskanje i ladno pivce,bez zurbe i mozganja sta gde ide jer je sve toliko jednostavno da i budala moze levom nogom da ih ugradi.
Kod nas postoji skuplja opcija da se kupe sa displejom i tad je cena oko 5000din i samo sa zvucnikom sto je oko 4000din...medjutim cesto su i na akciji pa cene smanje za po 1000din.
Sve u svemu radi savrseno mi smo se sinoc satima igrali i uparkiravali auto,detektuje stubice,ivicnjake,cak i drsku od metle detektovao...sa strane hvata prepreke bez problema tj. sve sto je ispred antene (aluminijumske trake).
Toliko smo bili odusevljeni da smo na kraju isli gradom i trazili najgora i najteza mesta za parkiranja  :) i radi savrseno...ne mogu da opisem koliko sam odusevljen jer sam stvarno ocekivao da ce biti glupost i da nema veze sa zivotom,
kad ono savrsenstvo.


Mandrak

@Sale: Nisi rekao gde si ih kupio, tj. odakle naručio.

david

Nebih bilo lose da je pala koja slicica kako si to namontirao ili idemo svi kod tebe na montazu  :zloca:

Sir Oliver

 :aplause:
Odlična stvar!
I drink to make other people more interesting.

Sale

zao mi je sto nema slikica istrosila mi se baterija na telefonu ali postupak montaze je identican kao na snimku gde lik stavlja senzore na pasata...samo skinete branik,ocistite ga od prasine,operete alkoholom ili nitrom,
stavite antenu tj. onu aluminijumsku traku,povezete sa elektronskom kutijom,zvucnik i napajanje se vezuju na svetlo za rikverc pa se onda i oni jednim dzekom povezu na istu el.kutiju,vratite branik na mesto i gotovo  :)
Postoji samo jedan uvoznik za Srbiju i nalazi se u NS,broj kontakt telefona mi je ostao na poslu tako da cu vam naknadno okaciti...mozete da ga narucite na kucnu adresu sto je super.
Ako neko bude kupio tu sam za pomoc oko postavljanja i saveta...ono sto je super jeste visina branika na nasim dejsijama jer se preporucuje da se stavi na oko 30ak cm visine od zemlje. Senzore smo stavljali i na golf4
i opet samo reci hvale i divljenja i ako je stavljen dosta nisko jer je auto spusten i to znacajno.
Posle praznika stavljam na daciu pa cu slikati i okaciti fotke...u svakom slucaju imate moju preporuku i vise nego pozitivno iskustvo.

david

E to ce biti prava stvar pa ondah polako slikaj etapu po etapu da vidimo, svidja mi se..

dejandelic

Wireless Parking senzori LF-PWL01 Quadrate LCD tip
Cena:6.600 din   
Opis:Model No. LF-PWL01 Wireless Parking senzori Quadrate LCD Type- 8 senzora

Princip rada:

* Automatski se pokrece kada se menjac ubaci u polozaj za rikverc.
* 8 senzora (4 napred i 4 nazad) za detekciju poteskoca prilikom parkiranja,sa obe strane automobila,kao i sa strane zadnjeg branika.
* 3 razlicite boje nagovestavaju poteskocu.
* 15 razlicitih faza upozorenja.
* FM prenos iz displeja u kontrolnu kutiju,bezicni displej sa veoma lakom instalacijom.
* Digitalno,poziciono,glasovno i akusticno upozorenje.
* Glasovan funkcija upozorenja,koja se moze ukljuciti ili iskljuciti u zavisnosti od zelje potrosaca.
* ubacena instalacija.

Tehnicki podaci:

● Radna voltaza: 10~ 15 V
● Max. jacina: 3.6W
● Radna temeratura: - 35℃~ + 70 ℃
● Detekcija razdaljine: 0.1 m ~ 1.5 m
● Moguca greska prilikom merenja: ±0.05 m
● Senzorski ugao detekcije: 60 º
● Alarmna jacina ugradjene(unutrasnje)sirene: 80dB
● Alarmna jacina spoljasnje sirene: 80dB
● Vreme aktivacije: 250 ms
● Ultrasonicna frekvencija: 40KHz
● Dnevna potrosnja: 240~300 mA
● Maximalna razdaljina izmedju kontrolne kutije i displeja: 15m

ja sam pre neki dan kupio ove i ako Bog da u sredu-cetvrtak ih ugradjujem

Mandrak

Pade mi na pamet kako li su se elektromagnetni senzori pokazali u kombinaciji sa kukom za auto?

acalisse

I ja sam razmisljao o ugradnji parking senzora, razlicitih modela, sa kamerama itd, ali uvek je bilo neko busenje u opciji.

A busiti nov auto, nekako boli.

Posle malo googlanja nadjoh veoma dobru i jeftinu stvarcicu.



Sestra mi je poslala iz Londona, za samo 8 funti + postarina do nas. 10 funti ili 1200 din.

Podelicu slike sa vama cim dobijem.

damirko

ugradi li ih ti dejane,bilo bi lepo da nam napises neke impresije vezane za ugradnju i koriscenje doticnih parking senzora.pozdrav...