Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Potrosnja F, drzanje na mokrom E  :Smiley:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


kiconix

Nije svako zadovoljan.
Ja je sad imam na kolima, od juna je vozim, mogu reci da se nije nesto ni potrosila za ovih 12000 km.
Inace je vozim preko 10 god i generalno sam jako zadovoljan.
Naravno, pricam u svoje ime, moj stil voznje i wintera sa slazu odlicno.

brankovs

Juče nabacio BF GOODRICH g-force winter 185-65-15 po ceni od 5580,videćemo kako će se pokazati kada malo više zahladi.Prvi utisak je da je dosta tiša od BARUM POLARIS 2,koje sam imao,a interesantno je,bar mi se čini tako,da su letnje UNIROYAL RAINSPORT 3 mekše od zimskih iako su niže profilne tj. 195-55-16.

nik

Juče stavio zimski set Tigar Winter1. Gura već evo 6. sezonu. Pritisci u sve četiri pali za oko 0,2 bara.
Posle podešavanja pritiska probane do 140 km/h. Ništa ne trese niti vuče. Ja zadovoljan.

PS: Tek posle zamene sam shvatio koliko su mi letnje Hitris u k**cu, ali o tome u adekvatnoj temi.

pjovan

danas montirani napred sava eskimo s3 peta sezona straga montirani pirelli p 400 aquamile kao all season 4 sezona, sava jos zaradzuje svoj lebac ali pirelli za suvo i vlazno ok za sneg i mraz nisu bas za pohvalu 

pjovan

#1565
Danas izbacio iz upotrebe pirelli na njihovo mesto dosli predni savini a napred dosli novi sava eskimo s3 +, cena sa 25% popust oko 43 evra ili ukupno 86 e

Saja174

Na Sanderu imam Michelin Alpin A4, a na Cee'd-u Tigar Wintera.

Naravno da razlike ima itekako, nekad mozda zivot moze znaciti taj metar zaustavnog puta manje sa Michelinom, ali opet, ako je glava luda nema te gume koja ce pomoci.

Zato prilagoditi brzinu uslovima na putu, i lagano.

mitvlako

Rezervna guma mi je : velicina: 15"; sirina:6J; promer centralne rupe: 60; razmak izmedju rupa: 100; broj rupa: 4; ET: 43
e sad ja bih stavio zimske winterine 180/65 r15 na celicne felne ali vecinom su et50 (nije et43) da li je ko stavljao ove felne i da li će da smetaju napred klestima i slicno Pozdrav

Loganovac

Profesore, malo nisi jasan - kako misliš da su felne većinom ET50? Nisu sve iste? Na istu osovinu (prednju ili zadnju) idu strogo iste felne i gume, sa tim nema igranja. Inače ET50 sigurno bez problema ide na Logana, fabričke felne, kolike se sećam, idu do 47, a prodavane su i ET50 po ovlašćenim servisima. Mislim da David ima takve čeličane, ako se ne varam...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

#1569
Danas smo obuli cizme. Letnje Fulde postale osetno tvrdje, kako je zahladilo.

Od prosle godine 2x GY UG8, i nove 2x GY UG9. Cena 7232 din po komadu, plus montaza, balansiranje itd. Garancija 3 godine. Iako sam se prvobitno nameracio na Michelin A4, ovi nasi vampiri su podigli cenu u odnosu na proslu nedelju, pa sam se ipak odlucio za jeftiniju varijantu. Razmisljao sam i o Fuldi KM3, ali je po onoj Evropskoj nalepnici losija i po ponasanju po mokrom, i po potrosnji goriva (C/E) u odnosu na GY UG9 (C/C), koji je cak (opet po nalepnici) bolji od Michelina (E/C). GY i Michelin su podjednako bucne, 69dB, dok je Fulda 72dB. Posto sam do sada zadovoljan GY, ipak sam se odlucio za njih.

Pocele su guzve, cekao sam oko sat vremena.

Naravno da su prepumpali gume, stara stvar  :bonk:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ppejic

U emisiji SAT, bio je skoro pilog u kome su posetili GY razvojni centar. Prikazan je uporedni test kočenja po mokroj podlozi pri pocetnoj brzini od 50km/h. Tamo gde se GY UG9 zaustavio, Michelin A5 je nastavio sa brzinom od 20km/h

Koliko i da li je Michelin bio star ili istrošen nisu rekli.

UG9 će biti moj sledeći izbr.

Loganovac

Citat: PPejic poslato 22.11.2014. - 16:57
Tamo gde se GY UG9 zaustavio, Michelin A5 je nastavio sa brzinom od 20km/h

Znači još metar - metar i po. Šta ti je propaganda...  :kava:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ppejic

Citat: Keka poslato 22.11.2014. - 15:25
Razmisljao sam i o Fuldi KM3, ali je po onoj Evropskoj nalepnici losija i po ponasanju po mokrom, i po potrosnji goriva (C/E) u odnosu na GY UG9 (C/C), koji je cak (opet po nalepnici) bolji od Michelina (E/C). GY i Michelin su podjednako bucne, 69dB, dok je Fulda 72dB. Posto sam do sada zadovoljan GY, ipak sam se odlucio za njih.

Propaganda ili ne, nove Micheline ili neke malo starije... al' to pokazao test

Sir Oliver

A rezultati testa zavise od toga koga čika Mita više pozdravi. Nije nego!
Matori smrad je nepopravljiv.
I drink to make other people more interesting.

Keka

#1574
Jos dva testa zimskih guma.

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!