Felne za Logan II, 15"

prethodna tema - sledeća tema

hobbista

@Veterinar:
I meni, ali je to od češanja ratkapni u tom delu  :cul:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Veterinar

Ima smisla.  :to: Nisam razmišljao o uzroku, samo sam vratio film kako su izgledale kad sam prodavao auto.  :wave:

Loganovac

Moje fabričke čeličane pokazuju znakove korozije (ravnomerno tanka površinska promena boje u boju rđe) na mestima gde su otvori u ratkapnama, toliko da se praktično ratkapna ocrtala na felni, slikaću kad stignem. Ovo povezujem sa dejstvom hemije u self-service perionici gde ih šibam mlazom ko-zna-čega kroz ratkapnu  :ne:
Dakle slikaću, odradiću antirostom pa ću opet slikati.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

MitarMrgulic

Drugari,

Planiram nekad na jesen kupiti 4 felge, pa imati zimski set guma sa felgama.

Koji je raspored rupa i dimenzija felgi za novije Dacije i koja im je otprilike cijena, da znam kako bi se mogle kretati.


Loganovac

Evo drugar, cela ova tema posvećena je upravo tom pitanju.

Znači, 6.5Jx15 ET43 (provereno može od 38 do 48, što je veći broj više su uvučene ka unutrašnjosti vozila), otvori za vijke 4x100, centralni otvor 60,1mm.
Ove što vidiš na sličici levo su ET38.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

MitarMrgulic

Ok,

Hvala!

Kako se kreću cijenom ove obične, celicne, najjednostavnije, kao fabričke i ima li ih po Renault Dacia salonima?

speedo

Prije nekih 6-7 godina jedna nova je bila oko 170KM :doh: Za te pare, pa i jeftinije imaju polovne po oglasima, vjerujem da se mogu naći u OK stanju.

I mislim da su 6 inča širine fabričke, barem su kod mene te.

Loganovac

Petnaestice ili četrnaestice?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

speedo

6x15 ET43 fabrička dimenzija na mom Sanderu.

Za ljetni set guma imam alu felge koje su skinute sa Scenica prve generacije redizajn i u milimetar su identične što se dimenzija tiče.

6,5x15 su dimenzija koje fabričke idu na Megane limuzinu druge generacije, ali koji nosi i broj veće gume 195/65.


Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

nik

Može 185/65R15 guma i na felnu 6,5Jx15, provereno. Teram takve sa Megana II od, ako se ne varam, 2008. godine sa letnjim gumama, tako da ako nadjes, slobodno pazari.

Na fabričke 14-tice stavljene zimske gume.

Loganovac

Citat: nik poslato 23.05.2018. - 11:41
Može 185/65R15 guma i na felnu 6,5Jx15, provereno.

Rekoh, na sličici levo je baš taj slučaj.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

doowla

Pozdrav ljudi,
Interesuje me sledeće:
Imam stepway 2010 godište i na njemu fabričke alu felne 16. Kupio sam auto bez rezervnog točka i sad bih hteo da kupim jednu čeličnu felnu i na nju napakujem gumu( već imam) pa me interesuje od kog auta još pašu felne za moj auto i gde bi mogao da kupim?

Veterinar

Dok se ne javi neko ko zna, napisao bih nešto. Kad sam tražio gumu i felnu za Stepway potražio sam u oglasima, bio strpljiv, pa našao havarisan auto koji se prodaje u delovima. Kod havarisan je često bar jedna felna fasovala, pa prodavci hoće da ih prodaju na komad...

mali.alen

Jedno pitanje. kako bi guma 185/65/15 išla na felgu 6,5J (standard je 6J).