Felne za Logan II, 15"

prethodna tema - sledeća tema

Vihor

Od cega "pasuju" felne za logana II , 15"    :kava:
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

DarioGTI

jel mislis samo na reno modele ili ?
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Vihor

Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

DarioGTI

samo trebas znati koji je raspon rupa i promjer centralne rupe felni....

kod logana je to 4x100 et 48

onda kad si nasao neke felne koje ti se svidjaju (vjerojatno vec jesi) onda odes na ovaj kalkulator velicine guma i felni koji je dolje naveden i onda vidis oce li to pasat.... tj razlika u visini/sirini/dubini felne....

http://www.wheelsmaster.com/rt_specs.jsp
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

NikolaNis

Hajde da iskoristim ovu temu da nebih otvarao novu a imam pitanje u vezi felni.

Razmišljam da li da prilikom kupovine Logana uzmem i alu-felne pa me interesuju vaša iskustva, kako su se pokazale i koliko je pametno uzimati ih za ovakve naše puteve? Interesuje me i da li postoji u ponudi samo onaj jedan model petokrakih felni ili se iz fabrike nudi još koji model? Da li u kompletu dolazi i 5. alu-felna za rezervni točak? Hvala unapred na savetima i odgovorima... :dobro:

kiconix

Moje guraju 85k i nijedna se nije iskrivila (auto je na taxiju), koliko znam felne se nude samo jedne  a u kompletu ide 4 alu i jedna celicna. Nadam se da sam ti pomogao.

NikolaNis

#6
Ako u taxiju koji prolazi kroz ko zna kakve ulice toliko traju onda je to valjda dobar znak  :dobro:.
Ja sam video na Loganu I neke alu-felne sa više krakova, to je bilo na modelu Prestige. Video sam baš pre par dana jedan u blizini moje zgrade pa zato pitam.
Hvala ti u svakom slučaju na pomoći

Evo pogledajte pri dnu ovog testa ima slika tih felni koje sam video na prestige modelu, a znam da na ostalim Daciama nisu takve alu-felne. Zato sam mislio da možda ima opcija da biraš kakve želiš prilikom kupovine novog auta.

http://www.vrelegume.rs/strana.php?rubrika=29&&id_cikkek=612

DarioGTI

po meni je bolje za iste (cak i manje) pare uzeti neke druge alu felge, tj ne fabricke, vec neke iz Shop-a.... (mak, oz, momo, aez......)

pa ko voli....  :to:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Keka

A gde to ima da se kupe druge felne sa odgovarajucim dimenzijama za manje para od fabrickih? Da idem odmah da kupim jedno 10 kom.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


DarioGTI

e pa treba potrefit kad i gdje je akcija-snizenje  :friends:

ja sam kupio momo corse 15" crne za 382eura /4kom.... za te iste pare se moze uzet i set fabrickih alu felgi....

sad zavisi kome se sta vise svidja....  :to:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Svarog

Jedan moj drugar je kupio za svog keca Kormetal felne. Izgledaju fenomenalno, a cena je bila nešto malo preko 200E za četiri felne s ugradnjom, uključujući i montažu guma. E sad, to su felne 13", a ove naše od 15" su svakako skuplje. Ali bar čovek može da bira desetak modela koje su identičnih dimenzija kao ove koje se isporučuju na Loganima, tako da nema brige oko uparivanja s gumama i nema glavobolje oko proračuna opterećenja, naprezanja trapa i slično. Ono što je diskutabilno jeste realni kvalitet pošto je to turska firma. Ovaj drugar je prešao već oko 20.000km na tim felnama, uključujući i put od oko 800km s razdešenim trapom, a na felnama se ništa ne primećuje. Deluju veoma kvalitetno urađeno, a ta firma navodno proizvodi felne i za neke renomirane proizvođače. U svakom slučaju, ovo je jedno pozitivno iskustvo za pristojne pare.
Njigov kompletan proizvodni program je na sajtu: www.kormetal.com Mada neznam da li su svi modeli u prodaji i kod nas.


NikolaNis

Stvarno ima fin izbor felni ove firme, samo je pitanje ko prodaje ove felne u Srbiji i gde se možemo informisati o cenovniku? :ces:

bane

Pozdrav,

Gde kupiti celicne felne za Logana  - gume su 185/65 R15

DarioGTI

felge imas u auto kuci gdje si kupio auto.... a imas ih i kod vulkanizera(polovne).

Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)