Diskovi i Pločice

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

Najprvo odredi dali se klip ne vraća ili je nešto drugo?
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

#601
Ako su stavljena nova klešta, nov je i cilindar, nema smisla da nešto zapinje. Preporučujem ti da proveriš vođice po kojima klešta rade levo-desno, da ih dobro očistiš i ovlaš podmažeš tovatnom mašću.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

Ako si ugurao veću količinu masti u rupe od vođica hoće ispočetka trošiti vanjske pločice
Sam svoj gazda - vazda.

mali.alen

Hvala ljudi na odgovorima. Stavljene nove vođice, novi diskovi i pločice. Sve radi ko podmazano, lijepo se vraćaju kliješta. cijena sve skupa oko 80 eura. Stare vođice na desnoj strani su imale tragove kao da negdje zapinju. Stavio nove i lijevu stranu tako da ce sad valjda biti uredu.

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Andrix

meni su svojevremeno otisle te bixne na golfu 2, kocio je normalno samo se stalno culo zveketanje kad se ne koci....
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

vladimiris

Imam Valeo plocice, nove kupljene,proizvedene u Spaniji...Koje diskove savetujete da uparim sa Valeo plocicama da slucajno ne bi skripale, cvilele i sl. U pitanju je logan 2006. 1.4 ambiens oprema..pun disk mislim da je 259 ako se ne varam...unapred hvala.  :kava:

ivan-bgd

Cviljenje nije do diskova nego do pločica.Postoje tvrđe i mekše pločice.Meni su montirali original reno i opet su malo cvrkutale.Tako da preporuku teško da iko može da ti da.Kupi valeo diskove,kad su već pločice valeo....
P.S.Nadam se da valeo pravi i diskove...  :ne:

nik

Pravi ih, ali i nisu neki kvalitet. Ja sam ih ugradio kao zamenske, pokrivili se odmah. Nije strašno i ne oseća se na manjim i srednjim brzinama, ali "lepo" vibrira na preko 110 km/h.

PS Ako je to godište, motor i nivo opreme, trebalo bi da su diskovi 238 mm (manji). Proveri po fabrickom broju.

vladimiris

Bas sam se konsultovao sa serviserima i oni su u dilemi, koji je disk sve dok ne skinu... :hm:

saša61beograd

Delphi diskovi,Euro-Auto.Uskoro će biti 3 godine a da nijedan zvuk,niti vibraciju nisu proizveli (doduše u kombinaciji sa isto tako Delphi pločicama).Kad koče,koče i ćute,kad ne koče,takođe ćute.
Skini točak pa izmeri sam.

vladimiris

Tako je ispalo da sam kod majstora kupio Juridove diskove(made in Germany) i stavio Valeo pločice koje sam predhodno kupio (made in Spain) i sta cvile....... :ljut:  majstori su mi rekli da hoce,ali nisam mogao da kupujem nove pored ovih(inace kupljene u Kit komercu)...sad ne znam koje da kupim da ne bi cvilele....Inace,diskovi su bili 259mm.

ninja

Ето и моите спирачни дискове и накладки. Първите смених на 75 000 км с тези:



























Turbo

@vladimiris
ja sam isto stavio juridove diskove ali sam ih upario sa RH(roadhouse) plocicama,na preporuku majstora.
Evo presle su 40000km i nisu nijednom zacvilele.Bas ovih dana treba da ih zamenim.

vladimiris

hvala na preporuci...ako ne prestanu,sacekacu jos malo, mada sumnjam,menjam ih... :jea: