Promena ulja u mjenjaču

prethodna tema - sledeća tema

Turbo


mali.alen

Promijenio ulje mjenjača u Loganu danas. Stalo ravno 3 litre dok je počelo curiti na rupu za sipanje.

silent

Da li bi ovo ulje odgovaralo za menjač u mom autu:

http://catalog.lubricants.total.com/en/products/dem/TRANSMISSION-GEAR-8-75W-80

75W-80
API GL-4  +
PSA  PEUGEOT CITROEN B71 2330




Zoran

Koliko znam, to je idealan nivo kvaliteta i odgovarajuća viskoznost.
Sam svoj gazda - vazda.

saša61beograd

ELF NFJ 75W80.
Verovatno može i ovaj Total,možda su čak i potpuno isti,ali fabrička i ELF-ova preporuka je NFJ.Menjači su specifični i mislim da treba poštovati do detalja fabričku preporuku.Uostalom,verovatno isto koštaju i prodaju se na istim mestima (Profaco,KIT komrec...).

silent

U Kit komerc, tj. originalnost njihove robe imam sumnje, a Profaco prodaje matora ulja (makar motorna, NFJ nisam proveravao). Na ovaj Total slučajno naiđoh danas u Panteru, dok sam kupovao filtere.

saša61beograd

Ja sam NFJ kupio u Profaco-u i sećam se da nije bilo baš najsvežije ali sam ga uzeo jer menjačko ulje ionako godinama "radi" bez zamene za razliku od motornog.
Zašto sumnjaš u Kit komerc?Oni su navedeni na Totalovom sajtu kao ovlašćeni prodavci.
Ako nešto znaš podeli sa nama (i ja sam sumnjičav po prirodi,pa da podelimo iskustva).U svetu auto delova i ostalog ima svačega i sumnja je često opravdana.

Zoran

Slovne oznake su marketing i mijenjaju se kroz vrijeme. Nivo kvaliteta ako je GL4+  i ako je viskoznost 75w80 nemaš brige.
Sjećate se prije par godina kada su Elfova motorna ulja dobila one brojeve 700, 900. ..
Sam svoj gazda - vazda.

Dansiland

Danas sam ispustio ulje iz menjaca, nekih 2.8 l. Kupio sam Tranself NFJ 75w80 tri litre i sve tri litre su stale. Mislim da bi stalo jos da sam imao da sipam. Auto je bio na ravnoj podlozi. E sad, da li treba da brinem sto je stala tolika kolicina ulja kad treba da stane navodno 2.6l ako se ne varam? U pitanju je Logan 1.4 Mpi.

Andrix

Ma samo sipati do cepa , to mu je kontrola nivoa.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

roolet

Bez brige, kod mene je stalo 3,2 litra, do cepa, to je to. :dobro:

kiconix

Ulje sipas dok ne pocne da curi.
Ako si sipao a ne curi, jos ti i fali.  :nami:

saša61beograd

Citat: Dansiland poslato 17.04.2018. - 18:25
Auto je bio na ravnoj podlozi.
Meni nije jasno zašto nije prelilo kad je 2,8l po katalogu.Možda podloga ipak nije bila ravna,možda je auto ipak bio malo nagnut,levo/desno,napred/nazad.
Zvuči kao šala,ali potraži ti neku još ravniju podlogu.Višak nije dobar zbog problematičnih semeringa na poluosovinama.Da li napipavaš ulje kod čepa?

Dansiland

#88
Pa to i mene brine zasto nije prelilo? Bio je na ravnoj podlozi. E sad da li je 100% vaser vaga ne mogu da garantujem, ali posle sam preparkirao na drugo mesto isto ravno, opet odvio leptir sraf i pokusao da napipam prstom. Tu je negde kod vrha, cak mislim da bi jos malo stalo... Da li treba obavezno da prelije ili mozda ne? Znam da na nekim autima se ne sipa do prelivanja, mozda je i ovde ista situacija i treba se drzati tih predvidjenih 2.6-2.8l...

kiconix

Ako osecas pod prstom sve je ok.