Sijalice H4 i ostale - ???

prethodna tema - sledeća tema

sandero1.4mpi

Nakon 34300 km crkle obadve u razmaku od 400 km jedna pa druga fabricke su bile Philips,jedna je zamenjena Osram,a druga kasnije Lukas(danas) videcemo kako ce trajati ove.
Ja sam ove koristio i kada nije bilo zakona o obavezi svetala i danju,tako da su maksimalno iskoriscene tokom cele kilometraze.

Keka

Ne bi bilo lose da stavis obe sijalice od istog proizvodjaca (isti model).
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


sandero1.4mpi

Znam ja sam hteo da kupim Philips ,ali rezervne su mi bile Osram,a kada mi je pregorela ova druga kupio na pumpi Lukas,taman da ih testiram,ali bih kupio Philips koje su vec bile.Ma da neka sada neka ove rade,lukas mi obecava.

Boss

Dve godine koristim ''Wurth'',odlično se pokazale.

Keka

Lukas? Nikad nigde nisam video ni cuo za Lukas. Cak ni medju Kineskim u Tempu  :-)1
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


sandero1.4mpi

#65
Ne ne decko tamo ih neces ni naci,tamo se salama kupuje ,a ne sijalice i auto delovi.
Profi  http://www.lucaselectrical.co.uk/



     
                             



                                                     

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


mladen895

Posto je taj Lucas H4 ? Podseca me na one moje Hella sa prosle strane od 150 rsd. Sijalice je najbolje uzimati od uvoznika i to samo proverene firme.Na metalnom obrucu treba sve lepo da pise i to po mogucstvu utisnuto a ne nesto zabrljano kao sto je slucaj sa kinezima. Duze traju,bolje osvetljavaju i ne zaslepljuju one iz suprotnog smera.
Kad se mora,sve  je tesko.

Gisa

Da li je bitno kao što piše u upustvu za dačiju da sijalica H4 mora da bude anti UV da se far ne bi istopio ili je priča neka druga? Ja sam sijalice za oba  prednje farove promeni iz kompleta koji sam dobio uz dačiju, bar tako mislim? :ces:

kiconix

Ja stavljam obavezno anti uv ili stop uv, svejedno, ne bih da se kockam.

Gisa

Ja ne znam, mislim da su anti UV. Mada sam na nekoj od tema pročitao da je neki lik rekao da to je to bitno zbog toga da nezaslepljuješ druge vozče, mada ko će ga znati. Ja sam u kolima kada smo kupili dobili set sijalica, mada nisam siguran. Kako mogu da prepoznam da li je sijalica anti UV, da li piše negde na sijalici jer kutiju njenu nemam?

kiconix

Iskreno, na sijalici nisam ni gledao, na kutiji pise.

Gisa

Jer sam ja istripovao ili se sa kolima dobijaju rezervni set sijalica?

LeNgenda

Bilo bi super, ali jok.

Saloni ih inace prodaju u kompletu sa prvom pomoci, mozda si ti sve to djuture dobio na poklon.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Gisa

Pojma nemam, samo znam da u kolima imam kompelt sijalica i to je to. Čak je kevin neki pznanik koji je inače majstor u nekom dačijinom servisu u Pnčevu promenijo jednu sijalicu tako što je odma otšao do gepeka i uzeo sijalicu. Da li znaš kako i da li na sijalici piše da je protiv UV? :hm: