Sijalice H4 i ostale - ???

prethodna tema - sledeća tema

Turbo


Lekac

Jel ima neko iskustva sa ovim  http://www.silverauto.rs/auto%20sijalice-174 kakav je kvalitet svetla , mogu li prici Osramu. npr (cool blue)?
Lukavi ljudi preziru nauku, prosti joj se dive, a mudri se njome koriste!

Lift je najbezbednije prevozno sredstvo na svetu!!!

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Lazar@

#543
Igrao sam se malo sa ksenonima i preravljao stitove za sijaice...
I ovo je najbolje sto sam uspio da izvucem iz fara bez sociva...
Potpuno jasna cutoff linija i ni malo svijetla ne bjezi preko nje...na oba fara pri desnoj strani imam onaj malo "podignut" snop svijetla bas kao sa socivima...

(ne stojim bas ravno sa zidom pa se ne vidi bas najbolje, a i slikano je u fazi "grijanja" sijalica)
cim stane kisa pronalazim bolji zid i slikam fotoaparatom...





mnogo je bolje nego prije, ali jos nisam zadovoljan...Za koji dan cu naruciti ova sociva pa javljam utiske kad stignu

Lazar@

Juce, posle godinu dana koriscenja ksenona od 55w primijetih da su mali djelovi reflektora poceli da gube odsjaj i da vuku na mat sivo...Tako da skidam ksenone i vracem se na halogen (cool blue intense ili night breaker)
prije nego sto nagrdim farove skroz...


A zanima me druga stvar...dobio sam od drugara h11 ksenone sa balastima od 35w i planirao sam da ih stavim u maglenke i da na njih vozim danju i stedim farove(znam da mogu da me kazne)

Da li mogu da prikacim 35w balaste na fabricku instalaciju koja je namijenjena za 55w? Nece se zapaliti instalacija? jer za farove koristim relej

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Lazar@

Mlatio po gradu da nadjem Osram Cool Blue Intense ili Night Breaker Unlimited ali kad sam vidio cijene odustao od ikakve trgovine...
Night breaker unlimited 25e
Philips White Vision ultra 28e
ne pada mi na pamet da toliko platim sijalicu koja traje otprilike 400 sati...

Tako da sam ksenone iz farova skinuo i stavio


8eura za 2 sijalice...Prvi utisci(po danu) su prilicno losi...Debelo slabije svijetle i dugo i kratko od 55w 4300k ksenona...jedino sto je vjerovatno snop bolji, a to cu da vidim kad padne mrak i kisa :badmood:


A u maglenke ugradio h11 ksenon 35w 5000k...
Na njih cu da vozim po danu sa pozicijama(koje su led slicne boje)...



mdbokic


Lazar@

Probao Philips po mraku i ipak su mnogo bolje nego ksenon, snop mnogo bolji i duze baca  :dobro:

Ali sam ih izvadio i stavio
Narva Range Power Blue Plus
+50% vise svijetla i +30%  na plavo/bijelo



Dosta drugacija sijalica od Philipsa...mnogo je deblja i kraca i ima svijetlo plavo staklo i cini mi se da daje dosta vise svijetla  ali ce vjerovatno trajati neuporedivo krace

Boja manje vise ista, philips vukao na zlatno/narandzastu ova je vise svijetlo zuta sa prelamanjem bijele iz pojedinih uglova...ali nista specijalno

Keka

Pise na kutiji, upola kraci vek nego standardna sijalica.

Sve je to dzeziranje.

Preporuka za najobicniji Osram H4 za one sa dnevnim svetlima, za one bez, Osram Ultralife.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Lazar@

Evo razlika u boji i snazi izmedju Narve Range Power Blue+ i Osram Ultralife sijalica
(stepway sa narvom, mazda 6 sa osramom, u oba auta su nove sijalice jer im je registracija za 10tak dana...mazda ima projektore za kratko)...
Kamera na manual(isti white balance, isti iso i shutter speed)

Narva RPB+ kratko



Osram Ultralife kratko



Narva RPB+ dugo


Osram Standard 75w dugo




Osram za moj ukus previse zut...a narva nije za svaciji dzep.

Boka

A gde je philips? Ja Philipsove sijalice koristim duze vreme , kao na slici sto je objavio Lazar@ , i meni su ok. Zadovoljan sam i cenom i vekom trajanja.

Keka

Narva je brend, ali onaj snop sa fotke je katastrofa.

Ultralife jeste zuckast, ali traje 3x duze od standardne sijalice, i koristi se pre svega za vozila koja nemaju dnevno svetlo. Opisana narva traje kratko.

Porede se babe i zabe-long life i premijum sijalica.

Da bi poredjenje imalo smisla, treba da bude na istom faru, pod 90 stepeni, sa ucrtanim referentnim oznakama u odnosu na standardnu sijalicu (ili jos bolje sa onim uredjajem sa tehnickog), i naravno, da se porede sijalice iz iste kategorije. Da li se nekome svidja nijansa svetla nije merodavno kako se taj spektar boja ponasa u mraku i po razlicitim vremenskim uslovima.

Verovatno sam vec rekao, ali reci cu jos jednom: vozio sam ksenone, vozio sam obicne H4, silverstar, nightbreaker, LED. Jedino fenjere nisam vozio. Kosta, nista znacajno se ne dobije, vecina nije legalna. Desni ksenon je crkao u pola noci u nekoj vukojebini, do kuce je treptao kao blic.

Sve sam pocupao, bacio i vratio se na obicne klasicne sijalice ali krstenih proizvodjaca (Osram).
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


saša61beograd

Moj sin kupio polovnog Pežo-a 307,a ja se dohvatio da "majstorišem" po njemu.Prvo što sam uradio je da zamenim brisače i sve sijalice .Sve sijalice u zadnjim svetlima su bile ispravne i sve su zamenjene novim Osramovim.Efekat ne mogu da procenim.Ali,po izgledu starih i novih jasno je da mora biti mnogo bolje.Naročito mi je važno da sva tri stop svetla budu maksimalno jaka.Ne znam tačnu cifru,ali za nekoliko stotina dinara i pola sata posla,vredi.
Napred,na oborenim svetlima,su H7,ispravne.Zamenjene su takođe novim Osram (standardne,obične Osram original).Kad sam zamenio jednu,upalili smo svetla,da uporedimo.Tvrdim da nova sijalica daje bar 30% više svetla i to svetlo je belo,sa starom sijalicom žućkasto.Tada je i moj sin ukapirao zašto blesavi tatko menja sijalice koje su ispravne.
I Logan dobija ovih dana nove H4 i sve tri za stop-svetlo pozadi,a stare koje i dalje rade idu u kutiju u koju stavljam zamenjene a ispravne sijalice (zašto ih jednostavno ne bacim,to ne znam,neki psihijatar bi znao,ima tamo jedno 2 kg sijalica).
Dakle,ako hoćete da za sitne pare uradite nešto korisno za sebe i vaše Dačije,zamenite sijalice pre nego što "crknu".I obavezno Osram ili Philips,ja jedino to priznajem.Na svake dve godine,može i češće.

jasho

#554
Ja već evo par godina ,,konsumiram'' obične Bosh, za sada su se pokazale kao najdugotrajnije u odnosu na recimo Osram, Philips ili Narvu, svetlo je takođe ok, ništa specijalno žuto, dugo lepo baca, a kratko 'nako, moglo bi za moj pojam i bolje, ali za 200-300 din ne treba očekivati previše, za te pare su ekstra, i menjam ih obe kad jedna crkne, jer uskoro crkava i druga garant! :ziveli:

p.s.
Nadjoh svoj post na 29 strani od pre dve godine kad sam stavio Boch sijalice tad sam bio na 118 600 km, sad sam na 155 800 znači već guraju 37kkm, do sad naj dugotrajnije pu, pu da ih ne ureknem :to: