Pukla šoferšajbna...

prethodna tema - sledeća tema

Veterinar

 :to:  Duga je sad priča, ja sam želeo da se staklo menja, ali je osiguravajuća kuća ugovorila popravku, što je servis prihvatio. Sad nema nazad.

@Daniel

  Da li postoji sekiracija ili pitaš 'nako?

Daniel

Sekiracija nego kako. Logisa je vec prso, ali sam naranio svinje i ne diram posto je u donjem desnom uglu.
Sad je damper castio rešo. U pitanju je "oko", i imam kasko samo bi mozda radije zakrpio nego menjao.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

kiconix

Zvezda se uspesno krpi.  :to:

bmiillan

do sada radio na tri automobila, bitno je da ako dodje do oštećenja što pre zalepiti selotejp preko njega
da ne ulazi voda i prljavština. ja sam na svim automobilima radio popravku istog dana ili sutradan i bilo je uspešno.
u servisu su mi dali mali okrugli providni "flaster" za ne daj bože da se odmah zalepi preko oštećenja.
na autu koji sada vozim. pre dve godine na ibarskoj izleti kamenčić i napravi oštećenje koje je istog dana popravljeno
i do sada je sve ok, čak i meni treba vremena iako znam gde je bilo, da ga vidim pod nekim uglom.

na stepveju kada je puklo, pošto je bio kasko osiguran insistirao sam na zameni i prihvatili su.
nemoj na silu uzmi veci cekic

duster

Ja sam sam uspešno popunio oštećenja tipa "riblje oko" nekoliko puta na svojim automobilima desetak godina unazad. Kombinovana oštećenja sa pukotinama-linijama mi nisu sasvim uspevala ali se nisu širila što je i najvažnije. Od alata sunčan dan i Loctite Bullseye Windshield repair kit. Slobodno, nemate šta da pokvarite ako nemate osiguranje. Ovako nešto: http://www.amazon.com/Loctite-37613-Windshield-Adhesive-Syringe/dp/B0015POUIM/ref=cm_cr_pr_pdt_img_top?ie=UTF8

zac

Super, nisam znao za ovaj lepak...samo kako izvuces vazduh iz prskotine da bi lepak zasao svuda??? U stako-servisima prvo vakumiraju mesto prskotine pa pod vakumom ubrizgavaju lepak...mislim da ej to tesko uraditi u privatnoj reziji, ili gresim?  :ne:

bmiillan

u privatnoj režiji se ne vakumira nego se samo ubacuje "lepak" pod pritiskom, za većinu slučajeva je dovoljno

evo ga jedan majstor koji sa ovim diy kompletom popravlja i pukotine.

https://www.youtube.com/watch?v=qhrqjBQTauY
nemoj na silu uzmi veci cekic

zac

Odlicno, ja bih ovo probao, posto je i meni naprsla....samo gde nabaviti kod nas ovakav set kao sa videa, sa onim vakumskim nosacem za spric i taj lepak......gde i kako... ???

bmiillan

nemoj na silu uzmi veci cekic

duster

Mnogo je jednostavnije ovo: https://www.youtube.com/watch?v=EmdWIg-p_BI . Poslednji put sam letos uradio to na svom autu. Nisam našao Loctite ali ima identičan proizvod pod imenom Permatex košta 1670din. Prodaje se u dve radnje u Bgd-u. Ništa mi nisu dali da bi ih reklamirao pa ću zainteresovanima poslati na PM telefon i adresu.

miki-bgd

Citat: žac poslato 21.10.2015. - 19:12
Odlicno, ja bih ovo probao, posto je i meni naprsla....samo gde nabaviti kod nas ovakav set kao sa videa, sa onim vakumskim nosacem za spric i taj lepak......gde i kako... ???
Evo nadjoh nesto http://www.otg.rs/catalog/permatex/automobil/permatex/popravka-auto-stakala-i-farova/set-za-popravku-sofersajbni-5ml.html

zac

Jedino sto je to za jedan vid ostecenja, oko i zvezda, a ono sto je postavio @bmiillan je za potpuno druga ostecenja...u vidu linija.  meni je linija..i to nekih 15 cm... akli stoji ne pica dalje vec oko godinu i po dana.. 

duster

Nisam potpuno siguran ali oštećenja kao što je tvoje ( linija 15cm) čak ni servisi koji rade reparaciju ne uspevaju uvek da poprave pa preporučuju zamenu. Zaboravio sam da napišem da se problem vakuma lako rešava pravljenjem potpritiska u špricu ( vidi se na snimku) i mehurići vazduha iz pukotine izlaze u špric. To bi tebi pravilo problem zbog prirode kvara ( pukotine) ali nije nerešivo. Sunčan dan preporučuju zbog naknadnog stvrdnjavanja smeše ( lepka). Umesto UV lampe iz servisa. Ponavljam, nije uopšte komplikovano. Lepak ko lepak.

Goky

Da se zapljunem i ja. Danas sam primetio da je pukla šoferka, predpostavljam da se to desilo prošlog vikenda jer sam mimoliazeći sa jednim vozilom čuo kada je kamen ili kamenčić pogodio šoferšajbnu.
Pošto mi je auto kasko osiguran sledi prijava štete i da se vidi čiju šoferšajbnu nude za ugradnju (U pitanju je Dinav osiguranje i oni popravku - zamenu prvo nude u Dunav autu). Gledaću ako mogu da ugradim Pilkington koja je i sad na autu,
Čisto informativno zvao sam ovlašćeni servis da se raspitam cena je oko 19.000 dinara bez ugradnje.
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

miki-bgd

@Goky
Posto nisi u Bg, da vidis cisto informativno: http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=2671.msg168576#msg168576
Citat: miki-bgd poslato 11.08.2015. - 03:08
Dve godine za redom sam menjao soferku. Imao sam (i jos uvek imam) dopunsko osiguranje stakala, bilo je 3500 (ove godine je 4000). U pitanju je DDOR.

Pre dve godine, u novembru kamencic raspalio, bila je linija ali sam sacekao jul za registraciju. Nije bilo problema u medjuvremenu, kad je doso jul ja zamenio celo staklo. Mogao sam da radim gde mi zelja, znaci nisam bio obavezan nigde posebno da idem, i radio u Glass Service. Stavili su mi Pilkington, cene se ne secam tacno, oko 11 - 12 000.

Proslo mesec dana, na istom delu puta, eto jos jedan kamencic, ovog puta je bilo okce.  :ljut: Sacekam jul (ove godine) na istek osiguranja (da se ne desi jos nesto u medjuvremenu) i opet prijavljujem stetu. Dobio zamenu stakla, a lik u osiguranju mi preporucio Master glass u Zemunu (nije nikakva obaveza, samo nisam znao gde da odem). Oni ugradjuju Saint-Gobain stakla, cini mi se da su takva i fabricka.
Usput da ih pohvalim, zovem oko 11 kaze ima staklo ali u Sapcu, tamo im je magacin, pa ce biti sutra. Pitam ja jel moze taj dan posto mi je vise odgovaralo, kaze sredicemo. Bilo je malo kasnjenja, nekih sat i po (trebalo je da stigne u 14h), ali s obzirom na sve ne uzimam to kao zamerku, samo su mi pozitivni utisci :dobro: Inace, cena je negde oko 14 000, ako nekog interesuje.