Pukla šoferšajbna...

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Naravno da postoji, samo treba naci.

Valeo 287105483RC
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


szs

Zamenjena šoferka na Sanderu 1.5   2016
Kamenje (više komada) od kamiona iz suprotnog pravca  :ranting:
Krug prečnika 2 cm i ogrebotina 1 cm na drugom mestu
Zamenjeno u Carglass Srbija Beograd Čarlija Čaplina 56
U okviru kasko osiguranja DDOR Novi Sad
0 (nula) rsd
Trajanje zamene od 8:30h-10:00h

inače za info ako nekoga interesuje
1) Cena nove je 18.500 rsd
2) U ovom servisu rade i procenu oštećenja stakala za osiguravajuća društva

Pohvale i za servis i za DDOR, sve bez muke i bilo kakve priče....očas posla :hall:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Aleksabgd

U Dunavu su od prošle godine uveli obavezno učešće u šteti ( mislim da je 5%-minimum 50e).
:hm:

szs

I u DDOR su uveli ali ovo je stari full kasko koji vučem od pre 3 god

Na Aygu sam pre mesec dana osigurao kod Triglava samo stakla na 200e i putnike
To je 15% od željene sume ali BEZ učešća
Na sumu 24.000 rsd je oko 3500 rsd
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

dekiv68

Sinoć, na obilaznici sa Pupinovog mosta sam čuo udarac kamena, ali u mraku nisam pronašao oštećenje. Jutros na crnom gornjem okviru prednje šoferke nađoh oštećenje iz koga ističe relativno pravo oštećenje. Svratio go Glas servisa. Rekli da je nemoguća opravka, i da evropsko staklo sa zamenom košta 12.000 din (100e). Kinesko, mislim da je skuplje za 800 dinara

Zoran

Ja sam zamijenio prije 5 godina za 100 Eura. Nemam pojma ko je proizvođač ali su mi ugradili na Kuli (Sarajevo). Prezadovoljan a mislim da je vrijeme da i ovu razbijem.
Sam svoj gazda - vazda.

dekiv68

Zamenjena šoferka u glasservisu u Višnjičkoj. Ispravka za cene: šoferka 9.000 din + ugradnja 4.000din. Ukupno 13.000din (110e)

Boqy

Imao sam i ja nesreću da mi kamen razbije šoferku i rikošetira u krovni kofer i slomi i njega.

Ubede me da idem u Glass service, a ne u ovlašćeni, ja reko OK, ali stavljamo sain-gobain šoferku. Zvao prvo mimo osiguranja da proverim, cena 20000 :o
Odradim sve u servisu kod gradske bolnice. Još ne znam dal je staklo lepo zalepljeno, al opšti utisak katastrofa.
Auto prljav unutra i spolja, doterao čist. Otvorim haubu, keder visi na jednom kraju i nema plastične žabice na jednom kraju koja drži onu plastiku u dnu stakla.
Neverovatno koji bezobrazluk. Vratim se, gleda serviser, kaže evo je žabica u ćošku ispo haube. Ladno je tu stave kad skinu, znači nisu ni problai da vrate.
Sad me strah i kako je sve ostalo odrađeno.

Jel može neko da proveri da li ta plastična maska treba da pritiska keder, ili keder naleže preko te plastike, ima kao neka flanša, vidi se na slici?
https://ibb.co/ysr7Zk6


sale_u123

Evo i ja da se zapljunem...
Već 3-4 godine sam imao dva manja "oka" na šoferšajbni. Nisu mi smetali niti su se širili.
Na tehničkom pregledu mislim da ih nisu ni primećivali.
U povratku sa Divčibara, pri donjoj ivici primetim vertikalnu pukotinu od 14-15cm koja je krenula od novog "oka" kojeg ranije nije bilo.
Nema druge, mora da se menja šoferka. Nemam osiguranje, pa ću morati sam da platim zamenu.

Poslednji post na ovoj temi je bio pre više od 6 meseci i vidim da @Boqy nije bio zadovoljan uslugom u "Glass servisu".
Da li imate neku preporuku za servis koji bi mi nabavio i zamenio šoferšajbnu?
U pitanju je Logan 2006.god.
Meni je najbliži "Black Glass servis" kod starog sajmišta i rade do 19h svakog dana, samo nemam nikakvu preporuku za njih.
Blizu su mi i "Car glass" kod Gazele, reklamiraju se često ali ni tu nemam neku preporuku.

Keka

Bio pre mesecak dana u Glass servisu zbog okca. Odradili sta treba, ali se i dalje primeti, spolje jedva, ali iznutra kao da nista nije ni radjeno. Za sada se ne siri.

Ali samo staklo (fabricno Saint Gobain) je drek, od struganja leda plasticnom grebalicom se pojavila ogrebotina.

Obavezno uplatiti mini kasko za stakla!!!
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


balenko

Zamenio sam šoferku pre par meseci u Lijačka 1, Voždovac. Cena je bila oko 100eur. Zadovoljan uslugom. Završeno je za 30-40min.

sale_u123

Po preporuci @balenko, zamenio sam puknutu šoferšajbnu u AutostaklaBg servisu u Lijačkoj 1.
10800din, kineska šoferšajbna, garancija 2 god. Majstori završili za 35-40min.
Zadovoljan...🙂