4. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Za akumulator, nažalost, dijelim tvoje mišljenje, ali malo kasno...  :place:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

Ja sam nekada imao svjecice Boschove i nikada vise. PAL su bile puno bolje
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

Meni je na Kadetu pukao Bosch zupcasti kais, a grejaci nisu sastavili vise od 6 meseci.

Sa druge strane brisaci su im odlicni, ali su bili papreni.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


sibelius

       ovako je prosao ZVEKI                                                   ** a ovako ja
************************************************************
ELF EXCE/EVOLUT NF900 5W40W  3X735,00=2.205,00                **  SXR 5W40 5L  ~2700
PODLOSKA                                                      100,01           **  20 
ULOZAK FILTERA VAZDUHA (KLIME)               1.952,00 :ha:        **  800 PURFLUX
FILTER ULJA                                                  1.299,11 :fiju:   **  560 PURFLUX
FILTER VAZDUHA                                           1.509,91           **  580 PURFLUX
SERVISNA USLUGA                                         2.169,60           ** ?????? NISTA
                                                            ______________      ** FILTER GORIVA 3500 PURFLUX
UKUPNO                                                        9.236,25          ** ~ 8160

DA NIJE FILTERA GORIVA IZASLO BI 4500 DIN ...DA NIJE PURFLUX USTEDEO BIH MOZDA JOS 1000
STVARNO  :mojeovce: PA USI ZAVRCU

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

sibelius

@Loganovac
nisam jos ali cu se potruditi da odradim sam
ima tu jos posla pored ovoga ali nije to neka nauka
sve sto se pokvari moze i da se popravi(ako znas kako  :Smiley: )

Keka

Ukoliko radis sam, onda nije za ovu temu, nego odrzavanje u sopstvenoj reziji ili uradi sam.

Ovde pricamo o servisnim uslugama u ovlascenim i onim drugim servisima.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


sibelius

slazem se u potpunosti
akcent je bio na ceni delova za servis i na tome koliko nas serviseri deru....a deru nas debelo
pogotovo sto pojedini serviseri u garantnom roku sipaju i stavljaju zamenske delove a servisi nikako da ispadnu jeftiniji
post o radu se nadovezao na postavljeno pitanje...kad te pitaju red je da odgovoris (kulturo eve me)

Loganovac

Pitao sam jer mi se učinilo da porediš babe i žabe  :ne:
Uporedio si cenu servisa benzinca u servisu sa cenom servisa dizela u kućnoj varijanti...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

sibelius

pa nije bas da sam pomesao babe i zabe...poredim cene delova
na servisu ti promene ulje,filter ulja,filter vazduha,filter kabine i podlosku
cena ulja je slicna,kolicina se razlikuje za litar,filter ulja je isti dakle ista cena, filter vazduha je razlicit pa i cena se malo razlikuje..o filteru klime ne treba ni pricati
a ja sam se opredelio za nesto skuplje delove...
zato i jesam naglasio da sam mogao da ustedim bar jos hiljadarku ako ne i vise....a poenta cele moje price je u ceni delova
Zveki je pljunuo 7000 na delove a ja 4660
deru kozu s ledja

miki-bgd

Odradjen mali servis na 53000 km, u Reno Savi u Pancevu.

Nakon skoro 4 godine odradjen i servis klime. Video sam na forumu kako se radi dezinfekcija, pa cu tako i da uradim, sa asepsolom. Ne ide mi u glavu zasto oni to naplacuju skoro 4000 din.
Sto se koriscenja klime tice, trudim se da skoro uvek gasim kompresor minut pre gasenja motora, uz duvanje u kabini.

Na slici je racun. Filter kabine menjam sam.


Loganovac

Dve stvari: servis klime i deztinfekcija klime su dve različite stvari. Servis podrazumeva vakumiranje i ponovno punjenje sistema uljem i freonom, dezinfekcija je zezanje koje možeš i sam da odradiš bar toliko dobro koliko rade i oni u servisu. Drugo, klimu bi trebalo gasiti pre gašenja motora da bi se isparivač osušio, čime se sprečava stvaranje buđi i time neprijatnih mirisa. Naravno uz pojačanu ventilaciju spolja. Cenim da je minut malo, ja gasim bar 5 minuta pre i to po letnjoj vrućini. Za to vreme pootvaram prozore, taman da se priviknem na pakao pre napuštanja klimatizovane sredine.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Erazmo

#147
Servis na 43.859 km, AK Kompresor, BGD

Auto sam kupio u avgustu 2018.g. sa oko 36.000 km

U računu su i 1l antifriza i 1l ulja (za rezervu tj dolivanje) - tj račun bi bio manji za 1.250 din

Dao sam odobrenje za dolivanje antifriza, dolivanje tečnosti za šoferku nisam tražio (jer imam kantu iste u gepeku).  OK - nisam zakeralo - samo nek su uradili posao kako treba.

Šteta što ne znam koje su marke ugradjeni delovi, al  pretpostavljam da su Motrio - jer je i antifriz koji sam uzeo kao rezervu - Motrio (plavi, univerzalni). Voleo bih da sam dobio narandžasti (tj crveni) antifriz - jer je takav u autu - al pretpostavljam da su 100% kompatibilni po sastavu. Kako god - priupitaću ih i decidirano da li je bezbedno dolivati ovaj plavi - čisto da mi savest bude mirna. :/

Ulje je Shell-ovo, izgleda da je Shell ušao ozbiljno na srpsko tržište tj kod servisera, i kod Citroenovog zastupnika sad koriste Shell umesto Totala, a izgleda da su i kod Renoa/Dačije Shell-om zamenili tradicionalni Elf.



MitarMrgulic

Drugar, zašto si požurio, moguće da si mogao komotno sačekati august i 10 000 km, šta je razlog?

Erazmo

Nisam požurio, prethodni servis je radjen na 28.000 km.

Tako da ga ja sad uradih nakon predjenih 15.000 km od prethodnog servisa, i to samo zato što nisam mogao da isfinansiram redovni servis na vreme tj na 38.000 km (novembar)...Ispucale se pare na kupovinu auta (avgust), felne sa zimskim gumama (oktobar), kasko, itd  :c:

Od sad planiram da ga radim jednom godišnje, što je otprilike na svakih 10-12.000 km.