Letnje gume

prethodna tema - sledeća tema

miki-bgd

Hvala svima na odgovorima :ziveli:   

I meni se cini da su gume tu negde po kvalitetu, ali i po ceni, al reko da proverim.

Ma ova dimenzija je bas nezgodna, cene su vece u odnosu na ostale. Neko je ranije pisao da je nasao continental za nekih 7 hiljada, al druga dimenzija (moguce da je 185/65/15), al ja nisam uspevao da nadjem ispod 10ak hiljada za moju dimenziju.

Hvala stepwau-LPG, pazaricu ih danas onda  :wave:   :ziveli:

Raja

Ne žuri, vidi u Bosni, Bjeljini. Znaš da je AYrton pričao nešto kako je tamo jeftinije a imaš i povraćaj PDV-a.

miki-bgd

Vidis, zaboravio sam na to. Ali ipak mi ne radi posao, ne planiram da idem u tom pravcu u skorije vreme, a i kupujem samo 2 gume. Hvala u svakom slucaju  :ziveli:

miki-bgd

Pazario 2 gume u "Planeta Guma".
Barum Bravuris 3HM, 7.610 din po komadu + ventil 95 din + menjanje gume na felni uz balansiranje 590 din = za 2 gume 16.590 din.
Made in Germany , DOT 5016 i 0417.

PS. Da napomenem samo da 2 zadnje fabricke Continental teraju sestu sezonu, i u glavnim (uzduznim) kanalima se vidi da je guma malo ispucala. Ostatak gume izgleda dobro, ima sare jos nekih 4 mm.

ex-user

Ja sam u maju iskoristio akciju 3+1 Motrio guma (navodno ex-Continental), i zamenio originalne letnje fabričke gume (Continental) -- praktično 4000 din jedna guma. Ako neka ima iskustva sa tim gumama (da znam šta da očekujem  :ces: )....  :hihi1:
bla bla bla

Lazar@

Citat: ex-user poslato 03.07.2017. - 12:15
Ja sam u maju iskoristio akciju 3+1 Motrio guma (navodno ex-Continental), i zamenio originalne letnje fabričke gume (Continental) -- praktično 4000 din jedna guma. Ako neka ima iskustva sa tim gumama (da znam šta da očekujem  :ces: )....  :hihi1:
iskreno, nikad cuo...koji model?

na internetu pise da je motrio renoov brend za proizvodnju originalnih rezervnih djelova
"Motrio is Renault's brand for original equipment manufacturing of spare parts and components established in 1998"

A takodje pise da su za manje od dvije godine prodali vise od milion guma? :ne: :ha:

pretpostavljam da je u pitanju neka zlatna sredina od gume

Aleks

Motrio gume se prave u nekomod Kontinentalovih pogona u Evropi, Poljska, Češka tako nekako.
Motrio gume su Kontinental taman toliko koliko su Tigar Mišelin.
Ne kažem da su loše, ja sa Tigrom imam odlično iskustvo.

Ayrton

#832
I ja sam gledao te Motrio gume, na Sajmu automobila, šara kao Eco Conti 3 i izloženi model je bio "made in Germany". Ali ih ipak nisam kupio.
Kupio sam Sportiva Compact dot 4916, made in Germany, sa povratom PDV-a me je jedna guma izašla , ispod 4000 dinara, za dimenziju 185-65-15.
Pre ovih sam imao dve Sportiva T-65. Bile su na kolima skoro 80 kkm, više na zadnjoj osovini. Šara im je i dan danas dobra, ali su se pojavile sitne pukotine na bočnim stranama.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

Lazar@

Izvozao par hiljadarki na ove nove Uniroyal Rainsport 3 i iskustva su sledeca:

meka i komforna guma, dobro ublazava neravnine i rupe...nije bucna
odziv i osjecaj na volan je malo sporiji i tromiji ali pricaju na limitu  :D
sasvim korektno drzi i koci, prijanjanja ima dovoljno i za agresivniju voznju
zna da klizne po malo preko pjesackog i bijele linije(ali ne pri normalnoj brzini  :) )
cini mi se da ce da se trosi bas fino, ukoliko prokliza malo pri naglijem kretanju, ostavi iza sebe debeli crni trag...isto tako i na kocnju, samo sto bude isprekidan zbog abs-a


Po kisi fantasticne, drze i koce skoro isto kao na suvom, prosto nevjerovatno...kad se prolazi kroz duboke lokve volan stoji potpuno pravo, nece da naglo povuce u stranu kao sa "obicnim" gumama...
Jedino problem trenutno mi je to sto su starfire zimske koje su pozadi uzasne po kisi a ove naprijed odlicne...Usao sam u kruzni malo brze, imao sam potpunu kontrolu na prednjim tockovima, dok je zadnji kraj pobjegao poprecke i tek posle 15tak metara sam uspio da ga "vratim"

Kad dodje jesen morace da se uzmu makar 2 polovne gume za pozadi, jer su ove za kantu iako imaju 5mm sare

Keka

1. Godinama pricam da su jeftine gume drek, ali niko nece da cuje.

2. Bolje gume uvek idu pozadi. Ali ni to niko nece da cuje.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


hobbista

Dakle Uniroyal je i dalje dobar  :aplause:

@Keka: ovo pod 2 je jaaaako diskutabilno :cul:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Loganovac

Pa, u temi "letnje gume" verovatno i jeste diskutabilno. U letnjim uslovima prednje gume i koče i upravljaju. Zimi je drugačije...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


saša61beograd

Sve se svodi na večito filozofiranje oko nad i podupravljanja i to je subjektivna stvar.Pitanje je koju kategoriju vozača i njihovog umeća ADAC uzima u razmatrenje.Ja sam  100 posto za to da bolje idu napred,čak i za vozila sa zadnjim pogonom.
Pa valjda Ja bolje znam od ADAC-a te stvari!

ivan-bgd

U Kemoimpeksu kupljene Riken gume,japansko-nemačko-srpski Tigar za izvoz,4 komada,5000 sa montažom i balansiranjem 205/55/r16.