Poluosovine

prethodna tema - sledeća tema

krle

Citat: torent poslato 26.10.2009. - 16:04
Danas mi se desilo na parkingu sledece:
- pri kretanju iz mesta u prvoj brzini, lagano, smotao sam pun desni, naravno,
ne do samog kraja zbog servo pumpe i culo se krrrr slicno kao u menjacu

Prvo treba pogledati da li je dobro zategnut zaštitni lim ispod motora. On je ponekad uzrok ovakvog krckanja, a što se   zavrtanj više odvija onda se čuje i prilikom prelaska preko neravnina  na putu.

Raja

Danas zamenjena manžetna na levoj poluosovini. Ulje iz menjača nije curelo samo je vlažilo.  Manžetna je rumunska, cena 1613.00din kupljena u Hit autu, sa pripadajućim ležajem i
šelnom koja je kratka i neodgovarajuća. Istom prilikom je zamenjeno i ulje 3.1litra ELF NFJ 75w80. Cena kantice od 5l je 2000.00din u Profaco-u (uvoznik i distributer za ELF ulja).
Ruke 1500.00din. Savet od majstora za manžetnu je da se koristie sasic zamenska manžetna pošto ovom rumunskom manžetnom nije bio zadovoljan zbog nekih odstupanja prilikom ugradnje.
Ostalo mi je i dve litre ulja za menjač.

Hvala hobbisti što je živnuo temu i isterao mi 50 evritja iz džepa. :Smiley:

Zoran

Moram priznati da sam u nedoumici za ovaj kinetički zglob. U textu piše da se nemože posebno mijenjati dok juče neko okači slčice gdje se kinetički skida (drži ga segerov prsten). Šta je tu istina?
Sam svoj gazda - vazda.

zac

Homokineticki zglobovi kod Renoa, uvek su mogli da se skinu, i osugurava ih segerov prsten.
Problem je sto Reno, ne prodaje zglob, kao rezervni deo, vec on ide zajedno sa celom poluosovinom i krstom.
Znam, dok sam radio u Reno-u, davne `94-te, da smo uvek menjali celu poluosovinu, ako crkne zglob.
Ne znam da li je to danas tako, @hobista, juce pomenu, ako sam ga dobro razumeo, da sada moze da se kupi samo zglob, kao rezervni deo. 
Ako je tako, onda ce popravka poluosovine biti dosta jeftinija.  :to:

Zoran

Imao sam R5 1.4 five 1995. godište i mislim da se homokinetički nije mogao skinuti  :ne:.
Sam svoj gazda - vazda.

zac

 :ne:  Mozda sam i pogresio, zaboravio sam.

hobbista

Citat: žac poslato 11.02.2012. - 22:11
Homokineticki zglobovi kod Renoa, uvek su mogli da se skinu, i osugurava ih segerov prsten.
Jok. Otvorio sam gomilu, i svi su bili iz komada.
Kao sto rekoh, siguran sam za sve brojcane modele, a koliko se secam, i za Clia1 su iz komada. Za ove novije ne znam  :ne:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

zac

Ma ja sam verovatno pobrkao sa: Zastavom, Fijatima, Golfovima, Opelima ..... dosta puta sam menjao zglobove, ali ne na Resoima, pa sam zaboravio kako to izgleda.   :bonk:

E, a ti si postavio one slicice poluosovine u "sitnim kvarovima..." i na slikama se vidi seger. Jel` znas od kada je Reno poceo da ugradjuje ovakve poluosovine sa demontaznim zglobom?
  I da li mi na Dacijama imamo takve poluosovine?   :ces:

hobbista

One slike su iz uputstva za Daciu, pa bi trebalo da su zglobovi skidajuci.
A kada je Reno ubacio ovu opciju...  :ne: - u svakom slucaju posle 1995 god.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

mp8000

A zna li neko kataloske brojeve poluosovina? I da li se sigurno istace ulje iz motora da bi se zamenile?

Otisla mi je leva poluosovina, naime udario sam levi tocak u ivicnjak skrecuci ulevo. I sada imam sledeci slucaj. Kada vozim pravo ili skrecem udesno nista se ne cuje. Kako krenem da skrecem ulevo cuje se brujanje sa leve strane. Nije u bitanju lezaj tocka vec smo dizali auto na dizalicu i gledali i sa prilicnom dozom sigurnosti je u pitanju homokineticki na toj poluosovini.  :huh:

Loganovac

Sigurno se ne istače ulje iz motora, samo iz menjača. Dakle, nije u pitanju poluosovina nego HK zglob?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Poluosovina i HK zglob idu u kompletu.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


zac

Citat: hobbista poslato 12.02.2012. - 11:58
One slike su iz uputstva za Daciu, pa bi trebalo da su zglobovi skidajuci.
A kada je Reno ubacio ovu opciju...  :ne: - u svakom slucaju posle 1995 god.

Zar nismo konstatovali da se na Dacijama ugradjuju "poluosovin" novog tipa, sa skidajucim zglobom?  :ne:

Da li je neko skidao manzetnu zgloba... i precizno utvrdio o kakvom tipu "poluosovine" se radi   :ces:

trajce


zac

Znaci zglob se skida.  :to: