Servisna knjižica?

prethodna tema - sledeća tema

jasho

Citat: Loganovac poslato 13.09.2010. - 12:54
Cela istina, sasvim logično...  :kava:

Misliš Loganično!!! :D

Tija

E dobro, a sta ja da radim? Auto je kupljen u julu 2006 i do danas je presao 16000km i benzinac je 1.4. Kada i da li raditi veliki servis? Godisnji su radjeni redovno u Hit autu i Kompresoru i menjani su ulje i filter ulja.

Aleks

Da li je menjan antifriz posle 4 godine?

Tija

Zamenjen je pre neki dan.

Zoran

Ja bi tu prekontrolisao stanje zupčastog ako ima tragova starenja zamijenio bi samo njega jer je kilometraža baš mala.
Sam svoj gazda - vazda.

DrJekyll

+ ti ionako nemaš više garanciju, nemaš potrebe za ovlašćenim servisima tako da možeš u startu da biraš i da prođeš jeftinije. Auto je malo prešao, a da sam na tvom mestu, ja bih samo zamenio stvari koje godine troše....tj zupčasti, antifriz...itd.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Tija

Da da imamo majstora koji nam je i ranije odrzavao kola. Sad je zamenjen antifriz. A za ostalo cemo viddeti. Za sad je dobar. Moj tata ga je malo vozio a sve su prilike da ni ja necu vise.

Veterinar

#22
Pretpostavljam da vlasnici Dačija koji kupe polovan auto često nemaju servisnu knjižicu. Imao sam vremena, pa sam slikao servisnu knjižicu iz 2016 godine.  :friends:

Primećujem da je veliki servis na 4 godine / 80000 km, kočiona i rashladna tečnost na 120000 km/ 4 god. To se malo razlikuje od uputstava u starim knjižicama.

Zoran

Prilično je rastegljiv pojam ( sistemu ). Namjerno se pravi zbrka. Šta spada u sistemu. Običan bravar bi napisao, sve što kaiš pokreće.
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Jasno je - set zupčastog.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

Meni i tebi je jasno. Običnog lajka serviseri mogu muntati kao budalu. Pisac ove knjižice je namjerno unio konfuziju. U 2016. Oj jedino motor 1.2 ima zupčasti, ako se ne varam?
Sam svoj gazda - vazda.

speedo

Zašto su svjećice vremenski ograničene? Propadaju nakon tri godine?  :doh:

glavonja3

Menja se rashladna tecnost i set zupcastog, a vodena pumpa nista?

Andrix

Na prethodnom loganu 1.6 benz sam radio veliki servis na nekih 36000 km i 4 god. Malo se vozilo pa zbog protoka vremena sam radio, mada nije bilo potrebe po kaisu....
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Zoran

Hibernacija , š ta ti piše u servisnoj za ovaj 1.2 motor. Na kojo kilometraži se radi veliki servis?
Sam svoj gazda - vazda.