Servisna knjižica?

prethodna tema - sledeća tema

jasho

Ajde ovako, moj Sandero je prva serija uglavnom uvožena iz HR 2008 godina i servisna knjižica je na ,,hrvatskom'', s obzirom da se sad sve više javljaju pitanja tipa: kad se radi veliki servis 60000km ili 90000km ili zamena svećica na 30000km ili 60000km, zanima me vi koji ste skorije dobijali Sandera (2010) u razno raznim verzijama, kakve ste servisne knjižice dobijali, mislim na kom ,,jeziku'' i šta piše u njima?

Pozdrav! :ziveli:

andelkob

Pozdrav iz zagreba
Osobno sam kontaktirao  :40:  mailom autora članka Hard test Dacie sandero   :too: te mi je na telefonu potvrdio da je veliki servis na 90000 km. Svi smo dobili stare servisne knjižice, informaciju sam dobio i telefonski od dotičnog autora.  :aplause:

jasho

Tnx,

I meni u servisu su rekli da se svećice menjaju na 60000km iako u knjižici piše 30000km! Totalni zbunjitis! Imaju poveći minus ovi iz Renault-Dacie, vezano za ovo!!! :palica: :rtfm:

dzule

kao sto i napisah ranije, na 60.000 km pise da se radi veliki servis, knjizica je na sprskom, a sandero je maj 2010, kod nas je stigao pocetkom jula

jasho

I kod mene stoji da je veliki servis na 60000km ili 4 godine, a svećice se menjaju na 30000km, ali kao šta rekoh u jednom od postava bio sam u Kompresoru i oni mi rekoše svećice na 60000km!  :ranting:

msegovic

#5
Evo podataka iz moje knizice odrzavanja. Inace sve je na srpskom (i na poledjini pise 'Edition serbe'), auto preuzet krajem maja 2010.


jasho

E ovo je već zbunjivanje, recimo filter vazduha kod mene se mena na 30000 i na prvom servisu isti nije bio menjan, dok za svećice stoji kako sam već rekao, kaiševi ili veliki servis je na 60000 km ili 4 godine, sad opet spominju isto da se menja na 90000km, što ako je tačno može i da bude problem i to poveći ako ne mogu da guraju do 90000km???? :ne: :badmood:

leotar

Auto kupljeno u Mostaru (kupljeno u februaru 2010), a knjizica izdanje iz Hrvatske i u njoj se navodi veliki servis na 90.000 (zamjena remenja, itd.).

Mandrak

A servis klime smanjen sa 4 na 2 godine. Lepo!

DarioGTI

nemojte sve gledat negativno, gledajte pozivitno: koncesionari ce nesto zaradit  :bonk: :hihi:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Zoran

#10
Upravo tako.
Sam svoj gazda - vazda.

bruno

I kod mene piše da je veliki servis na 60 000 (avgust 2009), ali što se mene tiče mogao je biti i na 30 000 jer će ovim ritmom (7500 prva godina) taman tada  proći 4 godine. :whistling:

Loganovac

Pa i biće na 30000, jer je uslov 60000 ili 4 godine, pa šta pre bude. Kod tebe, znači, ovo drugo, i to već na 30000...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

jasho

Pozdrav,

Samo da dopunim temu vezano za knjižice, bio na drugom servisu u Pančevu, rečeno mi sledeće za servisne intervale i ono šta se na njima radi! Parafraziram; Kad ste kupili auto dobili ste ga sa planom održavanja koje stoji u vašoj servisnoj knjižici za vaše auto, i to ga se morate pridržavati ako želite da vam auto ostane u garanciji, šta piše u kod drugih automobila kupljenih kasnije nije vaš problem i ne treba da se brinete oko toga postoji razlog zašto je to tako?
Inače servis izašao 8750 din!

Loganovac

Cela istina, sasvim logično...  :kava:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.