Brisači

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

zac

 :to: :aplause:  Samo je mogla i neka slicica da padne.

air7

Poz. Ne radi mi zadnji brisac i prskalica za vodu (ponekada proradi ali samo  radi 30sec pa stane), majstor je rekao da je problem u rucici za brisace. Inace prednji brisaci rade. Preko neta imaju samo rucicu za logan, a on nema zadnji brisac tako da ne odgovara. U ovlascenim salonima je cena 130e (stvarno ne zelim te pare da dam). Inace oznaka rucice je 6001551357 ||(tako su mi rekli u ovlascenom servisu). Zna li neko gde to da nabavim. Hvala

Keka

Na otpadima od nekog drugog Resoa.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


air7

Jel znas mozda konkretno gde?

Veterinar

Poslao sam ti PP.

Keka

#36
Citat: Keka poslato 28.11.2010. - 22:49
Unazad nekoliko dana desava mi se da birsaci, kada su ukljuceni na povremeno brisanje, ne urade jedan takt, nego dva. Relej odmah skljocne, ali i pored toga brisaci odrade dva brisanja. ovo se ne desava uvek, nekad urade kako treba, nekad dva takta.


Sramota, tek posle 2-3 godine sam uzeo da resim ovaj problem, koji je eskalirao, pa se dese i tri brisanja.  :bonk:

A resenje je vrlo jednostavno.

Prvo treba skinuti plasticnu oblogu koja se nalazi preko motora brisaca (to je ona resetka sa carapom, vozaceva polovina). To je ujedno i najkomplikovaniji deo posla.

Ispod se nalazi motor brisaca i metalno kuciste sa plasticnim poklopcem u kojem je mehanizam krajnjeg polozaja.

Plasticni poklopac drze 4 zabice.

Po otvaranju, uklonio sam mast sa kontakta, osmirglao, i naprskao sa WD-40.

Sklopio i brisaci rade kako treba  :lux:

Na slikama pre i posle.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


vujanovgoran

Dizla je dizla
i opet dizla!!!

VaskezNS

Ovo je mesto za sLogan ;-)

Loganovac

I meni od skoro počeo povremeno da dva puta brisne, moraću sutra ovo da odradim, svaka čast!  :too:
Msm, znao sam da je zajebancija u krajnjem prekidaču, ali nisam pojma imao da je tako pristupačan...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

saša61beograd

Kupio sam Alca brisače 53 cm,Beocar,O.brigada,kod crkve.240 din komad.Isti takvi od prošle godine i dalje odlično rade.To su prvi brisači na Loganu koji su mi izdržali duže od godinu dana,a najjeftiniji od svih koje sam kupovao.

Zee

Hvala na informaciji, posle citanja foruma, ubih se trazeci ih po gradu.
  :ziveli:

Jovunalola

Alca brisači ima da se kupe na Novom Beogradu iza pijace kod Piramide u Jurija Gagarina u drugom redu radnji.  :ziveli:
There is always an exception to the rule: I before E except after C... so we come to the "seize", like in SEIZE THE DAY!  :)

Zee

#43
Hvala  :ziveli:

silent

Da li na Sandero mogu da idu brisači od 53cm? Ili da uzmem 53 + 50?