Veliki servis

prethodna tema - sledeća tema

Gde ste uradili veliki servis?

U ovlascenom servisu
60 (37%)
U neovlascenom servisu
63 (38.9%)
U privatnoj reziji
31 (19.1%)
Nema potrebe
8 (4.9%)

Ukupno glasova: 162

Zoran

Moja vodena pumpa Meyle nakon 92000 radi kao i prvog dana. Možda ti ova informacija bude od koristi.
Sam svoj gazda - vazda.

VaskezNS

Citat: samsung poslato 06.06.2017. - 21:14
Samo da proverim posto spremam delove za veliki servis.... Logan 1.6mpi iz 2005.g ima bese dva ista rolera pk kaisa a pk kais ide 5x1750?

Svaki ozbiljan trgovac delovima će po broju šasije moći da ti odredi koji delovi idu na tvoju limuzinu.

Kod mene su roleri bili isti, a dužina kaiša zavisi od opreme, ako je laureat (klima, servo) onda da, to je najduži 5 PK - 1750.

Pogledaj mojih par postova od nedavno:

http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=1117.msg193074#msg193074

http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=1117.msg193045#msg193045
Ovo je mesto za sLogan ;-)

samsung

Bio danas  u euro007 nisu znali jel nisu mogli ocitati broj sasije logan je laureat pack... Uzeo sam taj kais 5x1750 a rolere nisu znali koji idu cak ni koji je spaner zupcastog predvidjen.... Nemaju pojma ljudi, tezak amater danasnji prodavac!
pozdrav iz St.Pazove

VaskezNS

Ček, kako nisu mogli očitati broj šasije ?
Ovo je mesto za sLogan ;-)

samsung

Pojma nemam dao sam mu saobracajnu  e sad da li citac nije imao  ne znam sta.je...pametovao je da spanera I rolera ima  dve vrste samostelujuci I fiksni!
pozdrav iz St.Pazove

Zoran

Do 2009. Je fixni, u 2009. Ima fixnix i samoštelujućih a 2010. Pa na dalje su samoštelujući.
Sam svoj gazda - vazda.

samsung

Onda je kod mene fiksni.
pozdrav iz St.Pazove

Zoran

Kod mene je fixni, auto kupljen 10/2009
Sam svoj gazda - vazda.

arhitekt

Citat: speedo poslato 30.05.2017. - 18:15

Komentar gazde servisa u kojem sam radio je da je naprosto veoma slab kvalitet pumpe i da Valeo barem kad se radi u vodenim pumpama treba izbjegavati.


Nadam se da više neću imati problema do narednog velikog servisa - i još jednom napomena svima - recite NE Valeo pumpama.

Ovaj moj majstor se kune u Valeo pumpe. Kaže da bi mi mogao dati na nju garanciju i veću od tri godine ali eto proizvođač je propisao toliko a on mi je napismeno dao garanciju tri godine ili 90 000 km..

hobbista

Hrabro. 3 godine bi trebalo da pregura, ali 90.000km - sumnjam.
Da mogu da dobijem Valeo iz Francuske/Nemačke/Italije... da, ali ove sa Balkana/istočne EUrope - ne.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

speedo

Citat: arhitekt poslato 13.06.2017. - 21:22
Ovaj moj majstor se kune u Valeo pumpe. Kaže da bi mi mogao dati na nju garanciju i veću od tri godine ali eto proizvođač je propisao toliko a on mi je napismeno dao garanciju tri godine ili 90 000 km..

I meni su govorili to je Valeo, ozbiljna firma, ovo-ono i ispade na kraju promašaj. Nadam se da ćeš ti imati bolje iskustvo. Javi kako prođeš.

Prenio sam moje iskustvo i komenatar majstora. A sve se to poklapa i sa onim što piše i što je i ranije pisao @hobbista. Ne znam čovjeka, nikad se vjerovatno ni u putu nismo sreli, ali treba obratiti pažnju i poslušati...

zbeljan

Posle punih sedam godina, pocela osma, i predjenih 54100 km zamenio zupcasti i pk kais. Majstor kaze da su kaisevi u dobrom stanju i da su mogli jos. Ja sam hteo da ih zamenim zbog vremenske granice.

saša61beograd

U novom Auto magazinu izašao članak u kome www.panter.rs nudi povoljno (a kvalitetno,tako kažu) KWP kitove za veliki servis.KWP je član Meteli grupe.Takođe nude Valeo pumpe za vodu sa produženom garancijom na 3 godine.Možda je to konačno onaj kvalitet Valea kakv je bio nekad.Kome treba neka zove,možda je zaista i kvalitetno i povoljno,a to svi volimo.

Zoran

Sa Metelijem imam lijepa iskustva
Sam svoj gazda - vazda.

hobbista

U KWP setu je njihova pumpa i Contitech kaiš. Za sada nemam nikakvu reklamaciju na taj set  :to:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D