Zvučna izolacija - uradi sam

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

#15
Jedina funkcija ovakvog tega je promena rezonantne frekvencije mehaničkog sistema auspuha. Nema nikakve veze za prigušenjem buke na izduvu, ima efekat na vibracije samog lonca i cevi na čiju se šelnu kači. Povećanjem mase dobija se niža rezonantna frekvencija pa, ako se spusti znatno ispod frekvencije pobude sistema, može značajno da umanji amplitudu oscilovanja. Na taj način se eliminišu neprijatne vibracije i u izvesnoj meri smanjuje buka u vozilu.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ppejic

#16
@ krle
Nije fabrika to postavila vec korisnici.

@ hobbista
Onda bi se blato hvatalo  i za lambda sondu.

@DarioGTI
400gr nie mala masa. Ceo izduvni sistem je teza  ~10kg. Kako mozete videti ne montiraju se na cev vec konzolno, a to menja stvar.

@loganovac
bas tako!


Keka

@ ppejic @ krle: ja sam imao fabricki postavljen taj teg posle lambda sonde, ali ne otisao sa starim prednjim loncem.

@ ppejic @ DarioGTI: izduvni sistem je malo tezi od 10 kg, bar moj zadnji lonac na kadetu jeste....ovaj nisam vagao.

@ ppejic: Rumuni vole da stavljaju sta stignu i gde stignu, mislim da je oov cist  :bullshit:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


hobbista

Citat: Loganovac poslato 25.10.2009. - 08:21
Na taj način se eliminišu neprijatne vibracije i u izvesnoj meri smanjuje buka u vozilu.
Na to sam i mislio (moguće da sam se pogrešno izrazio)  :D

@ppejic Pa skinucemo i lambdu  :D

@Keka jesi li primetio razliku?
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


krle

Citat: Keka poslato 25.10.2009. - 09:35
-ja sam imao fabricki postavljen taj teg posle lambda sonde, ali ne otisao sa starim prednjim loncem.
-Rumuni vole da stavljaju sta stignu i gde stignu, mislim da je oov cist  :bullshit:

  - Kod mene je još  na svom mesto.
  - Slažem se. Oni su ovaj teg okrenuli po osi za 180 stepeni, kao tako je bolje.

ppejic

Na mom Daci ema ni jednog apsorbera (tega)

Peja

kiconix


david

Malo sam citao ove stare poruke sa foruma o buki u kolima, i gledao daciaclub.ro i mislim da sa tim netreba preterivati, najvise mi se svidja ona zastita na haubi i keder ispod haube sve ostalo netreba a za ovaj teg pretpostavljam da je to to sto je rekao Loganovac...

ppejic

Evo, uzeli mi rumuni "reč iz usta". Ovo sam planirao staviti pre zime, ali ne stigoh. Pored raznoraznih strujanja vazduha pri većim brzinama, zatim buke od tockova, kroz ovaj otvor izlazi i buka iz motornog prostora.



Ovo inače postoji na skupljim automobilima, u veoma sličnoj realizaciji.

Peja

Loganovac

Što se tiče zvučne izolacije, sigurno ima efekta. Bojim se samo da će ova penasta guma (ili već šta god stavio) zadržavati blato i vodu koji bi se inače ocedili.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ppejic

#26
Materijal koji su ugradili nije sundjerast, mada tako izgleda. Radi se o mehurićima vazduha zarobljenim u PVC-u, isto kao kod "puckavca" za pakovanje lomljivih stvari, samodosta manje granulacije.

Pomenuto skupljanje blata i vode je normalna pojava na svim kederima oko vrata, pogotovo onim spoljnim prema krovu

Peja

Daniel

Koji bre puckavac, to mu dodje kao podloga za laminat, ili ona folija u kojoj sada dolazi sav namestaj. To u DIY varijanti traje 5min
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

ppejic

pa da, i ja to opisujem, samo sa razumevanjem  :crazy:

Peja

Daniel

Ima da uzmem par kvadrata i da naguram tamo....i osluhujem efekte
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.