Zvučna izolacija - uradi sam

prethodna tema - sledeća tema

slavko_bgd

trajce, no sikiriki. Pa nisi lepio na nezaštićen lim. Nije Dacia seoski kokošinjac pa da će da zarđa.
Samo napred, pratim temu i javljaj rezultate.

PS: ovaj limunčić koji sada vozim fabrički ima na "A" stubovima u zoni koševa (vidi se kad se skine plastična zaštita ispod prednjih krila) zalepljen termosilent. Verovatno je neki stručnjak smatrao da će tako da smanji prenos buke sa prednjih točkova na kabinu. Da mi nije zaje6ancija da skidam obloge skinuo bi ih i slikao ti da vidiš kako je to izvedeno. Pritom, osim spoljnih površina, ništa na njemu nije lakirano i posle 11 godina nema tačke korozije.

Možda taj termosilent nije neko savršenstvo, ali nisi ni ti Chip Fuse :) . Sve je bolje od golog lima, videćeš i sam... 

Loganovac

Podržavam! Ako na lim naneseš lepak, to je već jedna nepropusna opna. Šta god stavio preko nje (čak i da se na njoj samoj nalazi kondenzat) neće biti u dodiru sa limom. Drugo, svaka termoizolacija smanjuje količinu kondenzata, koji nastaje pothlađivanjem vazduha ispod tačke rose. Dakle, stvarno no sikiriki.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ppejic

... jos kada bi on savrseno naneo lepak celom povrsinom i kada bi se sve savrseno naleglo i ulepilo... onda bi se slozio sa konstatacijom Loganovca

Daniel

Lim citroena i lim prvih dacija.....kao Beograd i Peking
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

slavko_bgd

U BG-u živim a o Pekingu sam čuo svašta pa ne mogu da shvatim suštinu tvog posta  :ne:

@ Peja: a da izbuška rupe iglom na termosilentu, da bude paropropusan?  :)

trajce

Evo i gepek uradjen danas... Po krilu sam lepio dvojku.

Ljuba_Zemun

Zemunci a i N.Beogradjani,potrebne su mi adrese i brojevi telefona stovarišta koja prodaju azmafon.

trajce

Na zrenjaninskom putu Termodom, tu sam ja kupovao. Nadji br tel. pa pozovi, rade do 16h. Ako treba brisanje ovog slobodno  :ziveli:

Ljuba_Zemun

Zemun ništa,zrenjaninski put OK,Trajče  :to:

drzarkod

 Evo i ja malo slikica da ubacim....dampirao vrata...sad su.mi ista ko zvucne kutije.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

 :dobro:

Ajd' stvarno da čujemo utiske, očekujem poboljšanje. Nego, koje su ovo ploče i kako se montiraju, da li su samolepive?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

drzarkod

Utisci su pozitivni...za 2 h idem autoputem pa javljam. Sto se tice malih brzina do 90 je bolje. Ono sto je fakt zvuk u kolima je dve klase iznad, vrata se lepse zatvaraju, imaju tezinu. Korustio sam damping materijal za zvucne kutije samolepljive dimenzija 400x230 mm debljine do 4 mm koje sam krojio i lepio iznad i ispod sine za ojacanje vrata. Lim sam prethodno odmastio jer je fest voskiran. Nema korozije kao ni nikakve zvucne izolacije...go lim. Ziva guma je problem jer se lepi za prste i tesko skida, a plasticne zabice morate skinuti sa lima i vratiti na tapacirung pod uglom jer ce te ih drugacije izlomiti...vidi sliku. Napokon stavio til i prelepio trakom supljine. O ugradnji CB cu u toj temi.

drzarkod

Na auto putu tisi na velikom brzinama do 150 km na sat, sada se cini brundavi zvuk jace dolazi iz motornog prostora ( ne sisti oko vrata ). Muzika na tim brzinama kvalitetnije se cuje i moze da se slusa za razliku od razlivanja ranije. Dampovacu jos i haubu, nabavio sam i onu crnu izolaciju od Pezoa 407 na otpadu, a zatim i gepek.
Sad interesuje me Pejin keder na bocnim vratima i na B stubu iza prednjih vrata.

trajce

Nadjoh keder gumu sa prednjih vrata starog auta i u nedelju kad je kisa malo prestala, otvorim haubu i napravim ovo  :lux: Vidim da se i to stavlja.