Dacia Duster

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Verujem da je ovo drugo  :whistling:  Uostalom, ko se odluči za ovu kombinaciju verovatno da ima tešku nogu na gasu i "voli sve što vole mladi" - prisećam se svog iskustva sa 0.9 TCe i Dokkerom 1.2 TCe, prosto te mole da pritisneš gas...  :hihi:

Ali idu k'o promaja :hall:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

bugi

#391
a za drugo 10l nije mnogo ☺

stefanudrea

Citat: bugi poslato 15.03.2015. - 10:48
a za drugo 10l nije mnogo ☺
Nije mnogo ako je gas ko kosta polu benzin. Ja sa 50 litara gas radim tacno 500 km. Instalaciha je 2000 euro. Samo PRINS radi instalacija za ovaj model ali ide SAMO na gas, bez benzin.
Small but big 1.2=125 hp

bugi

a pa dobro onda nije skupa voznja, jeste instalacija skupa, al za sada samo prins radi ugradnju u savremenije motore, al verujem da ce uskoro i drugi proizvodjaci razviti svoje sisteme

stefanudrea

Citat: bugi poslato 15.03.2015. - 10:55
a pa dobro onda nije skupa voznja, jeste instalacija skupa, al za sada samo prins radi ugradnju u savremenije motore, al verujem da ce uskoro i drugi proizvodjaci razviti svoje sisteme
Super ide sa gas. Nije vise skupo ali kad ides samo na gas i uzme 10/100 brzo radis pare od instalacija.
Small but big 1.2=125 hp

bugi

inace koliko sam ispratio planove, za dastera se sprema novi model kao zamena, i pretpostavljam da je to ovo
http://www.carscoops.com/2014/12/alleged-new-dacia-mini-crossover-looks.html

a daster ide u visu klasu, tj. oko 4.5m duzine, sedam sedista uz doplatu, najavljeni su motori od 130ks, tj. 1.6 dci kao novitet u daciji i 1.2 tce uz njega.
naravno uz to ide i vise cena za par hiljada

Keka

Ovo ne moze da zameni Duster, manje je i od Sandera. Ima jedan brisac. Podseca na Twingo. Ovo bi mogao da bude mali gradski, kako su ga vec krstili, ako se uopste pojavi na Evropskom trzistu, posto ovaj sa slike ima volan desno (Indija).
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Veterinar

10l gasa za Dustera je sasvim odlična potrošnja, bez obzira što je u pitanju motor od samo 1200ccm. Mislim da retko ko taj auto vozi pažljivo, vodeći računa o potrošnji, a vozilo je masivno, nije aerodinamičan preterano.

Loganovac

Tačno tako. Nego, nismo odmah ukapirali da se radi o plinu.  :to:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

hobbista

Znam da je sa turbinom, ali mi i pored toga deluje impresivno da benzinac daje 90% OM pri 1.500 o/min  :ne:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

ex-user



Evo i kineske "verzije"   :glare:
bla bla bla

hansf

Ima li neko novih saznanja o novom 1.6 16 115ps motoru u Dasteru? Vidim da se pomenuti nudi i sa ugr. plinom, tako da me interesuje da li je ojacana glava i ventili na njemu. Ciji je uopste taj novi motor, Nissan? Renault?

Loganovac

1.6 16V atmosferac, isti kao u osnovnoj verziji, isto kao nekada u Meganu i Laguni u verziji 110KS, sad su "otkrili" da može da se izvuče još koje magare...  :hihi:
Kod nas se nudi sa i bez plina, obe varijante uključuju S&S opciju (start i stop). Nema potrebe za bilo kakavim "ojačavanjem", iskustvo govori da se ovaj motor jako dobro pokazao sa pogonom na TNG.

http://dacia.rs/modeli-dacia/novi-duster/cenovnik.html
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

hobbista

115 "konja" je isto K4M ali sa varijablinom remenicom. Renault motor, ako se ne varam krenuo od Megana II.
Glava nije nijednom ojačana. Drugačiji (ojačan) je samo materijal za sedišta ventila (moguće i za vođice ventila i ventile) ako islazi iz fabrike sa TNG.
U praksi, koliko mi je poznato, niko ko je naknadno ugradio TNG još nije imao problema sa glavom zbog plina :ne:



EDIT: E, morao je ovaj crveni da se ubaci pre mene. Biće da sporo kucam :crazy:

:ziveli: :friends:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

hansf

Da, Pretpostavljam da motori koji iz fabrike izlaze sa ugradjenim gasnim uredjajima imaju ojacana sedista ventila, mislim da se nijedna ozbiljna firma ne bi igrala s tim..... Znaci ipak je renaultov motor...
Imam 2 sandera u firmi 1.2 16v sa plinom Landirenzo i pretpostavljam da je tako kod njh, ne oseti se razlika u voznji na plin i benz. iako su ti motori svakako kilavi.... Kako je sve to u Dasteru sa 1.6 motorom ne znam pogotovo sa novim 115ps.... U NS nemaju test vozilo sa novim motorom ni sa plinom ni bez njega.... :-)1