Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

skiter69

#180
za stepwey-a mogu 185x65 15' T ( piše na na vratima), a to je to što sam probao i mislim i da uzmem

krle

#181
Citat: Keka poslato 16.09.2010. - 00:38

A za Dustera i Stepway?

Duster 4x4 ima M+S  u dimenziji 215/65 16"




Keka

Pitanje se odnosilo pre svega na dimenziju koju niko nije spominjao.

Taj Duster sa slike ima M+S, ali je upitno da li je to M+S sa pahuljicom (zimska) ili ne.

Duster dCi 4x4 koji sam slikao pre neki dan ima Michelinove gume, ne znam da li su M+S, ali sara definitivno nije zimska.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


krle

#183
Nema pahuljicu.

Pored Continental Cross Contact u Dustera su  počeli da ugrađuju i Michelin Latitude Tour HP "all season" pneumatike.


Keka

I TG621 je M+S, ali nije ni z od zimske  :fiju:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Veterinar

Citat: speedo poslato 16.09.2010. - 15:07
Ako mogu da upitam kako su se pokazale te Pirelli gume? Čini mi se da one imaju oznaku aquamille ili nešto slično.

Ja sam potpuno zadovoljan s njima. Zimi su se dobro pokazale, u jesen jos bolje,  kao i nekoliko puta leti po izuzetno jakom pljusku kada nisam imao probleme sa stabilnoscu i ponekad bio jedini koji nastavlja voznju na autoputu. Ja sam ih kupio za 4300 dinara (oko 55 evra), ali sada su skuplje, pa ne verujem da cu se upustiti. Razmisljam jos, mada su Wintere najizvesnije. Trenutno moje P400 imaju 60000 predjenih kilometara i nisu blizu "penzije".

krle

Citat: Keka poslato 16.09.2010. - 20:44
I TG621 je M+S, ali nije ni z od zimske  :fiju:

Nije, ali prema članu 121. Pravilnika o tehničkim uslovima  M+S se tretira kao pneumatik za zimsku upotrebu.

Veterinar

Pitanje od prakticnog znacaja... Ako neko naruci auto u avgustu i stigne mu u toku zimskih meseci, da li bi isporuceni auto na sebi morao imati zimske gume? Logicno bi bilo da svako ko kupi auto moze da ga nakon tehnickog pregleda izveze na ulicu, da auto bude spreman za uslove u saobracaju i da odgovara pravilnicima... Gresim li?

Keka

Nisam ubedjen...

Pitah juce u firmi da li ce nam nabaviti zimske gume i nove komplete za prvu pomoc.....kao prst u oko da sam im stavio...Izgleda cu od 1.11 do 1.4 peske  :lau:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Vihor

Pre nego sam preuzeo auto prosle godine u Novembru, kupio sam zimske gume, i poneo ih kad su me zvali da preuzmem auto. Tamo su mi zamenili, balansirali besplatno a gume sa njega u gepek. Tad beše aktuelan ovaj novi zakon, te sam ja odmah to rešio da uradim, a i Novembar je baš bio u punom jeku, 20-25, tako nešto.
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Bolence91

da li znate gde mogu da kupim zimske gume za stepway 195/55 R16 sa felnama. i da da li moze M+S ili moraju zimske

krle

Što se M+S tiče,   član 121. Pravilnika kaže da su to zimski pneumatici.
Ovde imaš link, pa sam protumači.
http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=866.msg29998#msg29998

DrJekyll

Hocu sada da uzmem zimske gume, ali sam nesto gledao i racunao i mislim da mi se vise isplati da uzmem i 4 felne za te nove gume.
Da li zna neko gde mogu da uzmem 4 polovne felne (ili nove ako je mala razlika u ceni) i od kojih jos kola pasu felne za sandera 1.4?
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

kiconix

Felne su kao kod Renoa, proveri otpade.

david

Ista dilema, gume moram a felne su npr u Hitu 5000 sa popustom od 10% na karticu i moraju srafovi koji su do 1500 po tocku posto imam Alu felne, samo to je 26000 ili uzeti samo gume i jedan paket srafova jer mi je rezervna celina i cudi me da mi nisu to rekli ili dali ukoliko mi nisu uzeli a ja nisam znao...