Zamena antifriza

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Logi, gde si radio taj servis?
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Logi

Pošto auto nije u garanciji nisam radio u ovlašćenom servisu, već u jednom servisu u Vrbasu. Taj servis je ok, barem do sada je bio. Prepostavio sam da nije ozračio sistem. Da li sad nešto treba da se uradi?

Keka

Naravno, treba da se izluftira. Ako nisi sasvim siguran kako se to radi, idi do nekog servisa koji zna. To je 15 minuta posla.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Logi

Sada mi se nivo povecao do max i tako stoji vec dva dana. Oticicu do nekog servisa, nema mi druge.

Keka

Da bi se sistem potpuno odzracio, prvo treba ispustiti vazduh na sisi, a potom je potrebno da se pri radu u leru bar tri puta aktivira ventilator hladnjaka.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


gav.sa

Posle predjenih 8000 km sa Sanderom primetio sam da mi je antifriz na minimumu.
Presao sam posle toga 2000 km i morao sam da sipam destilovane vode, oko 2l, i opet mi je tecnost na minimumu. Cini mi se da nije u redu da toliko potrosi, u cemu moze da bude problem.

krle

Nije normalna tolika potrošnja tečnosti.
Na osnovu iskustva članova foruma i iskustva mog prijatelja verovatno neka šelna  nije dobro pritegnuta prilikom ugradnje TNG pa dolazi do curenja tečnosti.

ppejic

Oprezno sa stezanjem selni jer se moze dogoditi da prsne plasticna cev-nastavak.

Pravac OVLASCENI servis!

Peja

gav.sa

Svaka cast. Upravo su mi rekli da neka selna nije bila dobra. Zato sam izgubio toliko tecnosti.


Keka

Sve zavisi koji ti je antifriz sada u sistemu: zuto-zeleni ili crveno-narandzasti. Ako je narandzasti, onda mozes, ako je zeleni, onda ne mozes.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


miroleca

Žuto-zeleni-fluoroscentni :). Jel znamo tačno koji antifriz sipaju u fabrici?


Keka

#57
Znamo.

Zna i search  :nami:

Znaju i servisna knjizica i uputstvo za upotrebu.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


miroleca

#58
Evo antifritza sa sve slikama.





Neko je poslao pitanje u Daciu, da li može ovaj da se meša sa Total Glacelf antifrizom. Ovako glasi odgovor:

We thank you for your message and for the trust you put in us by appealling to our services.
As regards the aspects you presented we inform you that for the cooling system of the Logan vehicle, Dacia recommends the use of " Glaceol RX type D ", according to the Warranty Book.
Since Dacia does not recommend a coolant made by Total ( France ), we are not aware of its properties.
We are kindly asking you to keep contact with our local representative for all information, as you could find in them the best partner for understanding your needs.


Ne znam zašto takav odgovor... kao da ih je neko pitao za antifriz koji se pravio 70ih u Sudanu :).
U svakom slučaju, na dosta mesta pročitah da je "zamena" 100-procentni Glacelf Auto Supra ili već razređeni Coolelf Auto Supra -37°C.




Vihor

Očekuje nas najhladnija zima u poslednjih 1.000 godina"
Blic

Ruski prognostičari predviđaju da će ova zima biti najhladnija u Europi i delovima Rusije u poslednjih 1.000 godina, prenosi Dnevnik.hr.

Prognostičari se pozivaju na slabljenje Golfske struje koja donosi topao vazduh preko Atlantskog okeana kao suprotnost vetrovima s Arktika koji putuju prema Europi i Rusiji.

Mišljenja su različita. Naučnici su zabrinuti zbog smanjenog strujanja poslednjih godina, a neki stručnjaci kažu da bi to čak moglo pomoći u borbi s globalnim otopljenjem, prenosi Time.

Golfska struja je u poslednje dve godine usporila i sada se kreće brzinom dva puta manjom nego što je bila do pre par godina.

Naučnici veruju da će, kada se Golfska struja potpuno zaustavi, nastati novo Ledeno doba.

Meteorolog Stu Ostro skeptičan je oko najavljene 'milenijske zime'. 'Ova se prognoza čini kao nagađanje i senzacija bez potvrde', rekao je Ostro.

'Precizni podaci o rekordnim temperaturama nisu dostupni niti za poslednjih 1.000 godina', dodao je Ostro.





koj antifriz rekoste?   :ha:

Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.